Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Suplimente pentru crestere masa musculara

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
PHOENIX_GUARDIAN

PHOENIX_GUARDIAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 25.02.2009
Ce îmi recomandati si mie pentru crestere în masa musculara si în greutate
În mare cunosc cam tot ce este pe piata suplimentelor "naturale"
Daca se poate o recomandare din ceva testat/folosit de voi si a dat rezultate

#2
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Pai:
1. Ce varsta ai;
2. Cati bani vrei sa dai pe suplimente;
3. Ce greutate ai.

#3
fkn0wned

fkn0wned

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 05.08.2008

View PostPHOENIX_GUARDIAN, on 21st June 2009, 20:05, said:

Ce îmi recomandati si mie pentru crestere în masa musculara si în greutate
În mare cunosc cam tot ce este pe piata suplimentelor "naturale"
Daca se poate o recomandare din ceva testat/folosit de voi si a dat rezultate

Mancare multa si calitativa.
A 2-a optiune e sa dai detaliile care le-a insirat GlobalMods

#4
PHOENIX_GUARDIAN

PHOENIX_GUARDIAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 25.02.2009
Vârsta: 21
Greutate:67/70 *nu stiu cu exactitate cât am acuma dar ma mentin între valorile astea constant*
Bani ceva mediu spre buget, pâna acuma nu am mai luat proteine, decât 2-3 energizante si vitamine

Fkn0wned - Da recomandarea ta este foarte buna si nu prea vad sa se vorbeasca foarte des despre asa ceva, sunt foarte atent la cea ce manânc si ma feresc de toate prostiile fast food, peste tot vad pusti care se duc la sala de 6-12 luni si se vaieta ca de ce nu vad "cubulete" când ei au stratul de grasime de 2 centimetri pe burta

#5
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
da dar bugetul ala mediu tre sa fie o suma. Incearca si tu ceva cu zer+carbohidrati si vezi si ce da rezultate. n-large 2 ar merge, gsfx-8(daca il poti lua),.. zi si tu o suma sa fim mai precisi.

#6
PHOENIX_GUARDIAN

PHOENIX_GUARDIAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 25.02.2009

View Postgeopsi, on 24th June 2009, 21:49, said:

da dar bugetul ala mediu tre sa fie o suma. Incearca si tu ceva cu zer+carbohidrati si vezi si ce da rezultate. n-large 2 ar merge, gsfx-8(daca il poti lua),.. zi si tu o suma sa fim mai precisi.
Nu stiu ce sa zic, cunosc persoane care baga 2-3 sute de euro de voie pe luna în ei dar au alte obiective decât mine, eu trag de placere si pâna acuma nu am bagat în mine nimica altceva foarte putine vitamine si ceva energizante pentru perioadele când scade pofta de exercitiu
Buget 1-2 milioane, îmi e frica sa ma întind ca stiu ca antrenamentele astea când devii dependent e boala grea si nu vreau sa o iau pe un drum în care dau milioane în fiecare luna doar pe câteva pastile

#7
andre_yrock

andre_yrock

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.08.2007

View PostPHOENIX_GUARDIAN, on 21st June 2009, 21:05, said:

Ce îmi recomandati si mie pentru crestere în masa musculara si în greutate
În mare cunosc cam tot ce este pe piata suplimentelor "naturale"
Daca se poate o recomandare din ceva testat/folosit de voi si a dat rezultate

Eu personal recomand cu caldura gain fast de la universal si ceva glutmina eventual
Acestea combinate cu o alimentatie sanatoasa saraca in grasimi si bogata in proteine ar trebui sa te ajute ft mult sa cresti!
Eu am luat 6 sapt glutamina si gain fast si am pus in 6 sapt cca 5-6kg de masa musculara si desigur si cateva gr de grasime(max 500g nu mult) dar dupa ciclul de masa su suplimente si repetari putine greut mari  am urmat o perioada de inca 6 sapt de fibrare  ajutat doar de ceva taurina pentru  rezistenta la repetarile nesfarsite.
Mentionez ca pentru a avea rezultate ORICE SUPLIMENT TREBUIE ASOCIAT cu:
-minim 8-9 ore de somn pe zi(muschii cresc in somn nu la sala la sal i stimulezi!:P)
-o alimentatie rationala (mananca odata la 3 ore si mananca  sanatos bogat in proteine si fara grasimi)
-program serios de exercitii sa faci minim 4 zile pe sapt cate 45-60 min pe zi si Trage Taree!

#8
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
Mai bine hard fast... Oricum si gain si hard sunt supliemnete cam vechi, cred ca orice culturist le stie. Io zic sa incerci totusi n-large2 sau aminofuel de la twinlab(asta chiar ajuta mult). Amino fuel merge cam 3l/luna adica 100ml/zi. dupa 2-3 luni trebuie sa il schimbi si tot asa.

#9
PHOENIX_GUARDIAN

PHOENIX_GUARDIAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 25.02.2009
Multumesc mult la amândoi pentru recomandari, eu sincer am vazut decât Gain, de aia am preferat sa întreb înainte sa cumpar ceva (ma uitam si eu la ce am vazut ca mai foloseste lumea pe la sala)
La mine merg toate înafara de somn: (nu reusesc sa dorm 8-9 ore, sa vad cum fac poate reusesc sa dorm 1-2 ore ziua

Edited by PHOENIX_GUARDIAN, 28 June 2009 - 11:36.


#10
21-Lancer

21-Lancer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 18.11.2004
Salut!
De asemenea interesat de subiect.
Detaliile solicitate de Lipsum:
  • varsta: 37
  • buget: <100€
  • inaltime / greutate: 182 cm / 72 kg.
Multumesc anticipat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate