Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...
 Mufa TV

PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...
 Gaoyue 858

Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...
 Unde gasesc borcane mari 5 - litr...

sfat achiziție bicicleta pli...

NVIDIA Shield Programe Romania IP

Se opreste motorul in mers Golf 5
 

glomerulonefrita cronica

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
denisa_92

denisa_92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.06.2009
buna ziua!Am mare nevoie de ajutor si daca ma puteti ajuta va rog nu ezitati.Am un fratior de 14 ani care in 2007 a fost diagnosticat cu o boala numita glomerulonefrita acuta.Normal boala acestuia trebuia sa se vindece dupa 1 an d zile de tratament strict dar in schimb s-a inrautatit.Am incercat tot ce ni s-a pus pentru a-l vindeca.Regimul lui alimentar fiind foarte strict neavand voie sare.De asemenea a baut mai multe ceaiuri dar fara nici un folos.Dupa 1 an jumate de la aparitia bolii doctorii au ajuns la concluzia ca trebuia sa i se faca biopsie renala pentru a stabili natura bolii.In urma biopsiei s-a stabilit ca sufera de glomerulonefrita cu IgA.Ni s-a spus ca boala ar fi din nastere dezvoltandu-se la pubertate dar nu se stie sigur motivul aparitiei,Dupa aceasta biopsie analizele lui s-a inrautatit hematiile fiind inca prezente in urina in numar de 140.000 astfel acesta a fost pus pe hidrocortizon si ciclofosfamida.Daca ati mai intalnit aceasta boala si stiti vreun remediu de tratare va rog anuntati-ma si totodata as dori sa aflu mai multe despre aceasta.multumesc

#2
dia_mond

dia_mond

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.10.2009
draga mea, sa aveti incredere in doctori si in dumnezeu, boala e grea dar se poate lupta cu ea... nu incercati empiric, ceaiurile si ierburile nu ajuta in cazul asta...dar fratiorul tau e fraged si sper sa aiba putere sa iasa invingator... atentie mare la alimentatie si la stres, trebuie sa fie pur si simplu cocolosit si incurajat permanent
eu am terminat deja 6 luni de ciclofosfamida si acum am inceput imuran, care vad ca incepe sa-mi rareasca podoaba capilara... dar oricum la 40 de ani am zis ca am tund, ca nu mai da bine cu... etatea...
va doresc numai bine si mult curaj

Edited by dia_mond, 29 October 2009 - 01:03.


#3
cristian-stoica

cristian-stoica

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.11.2018
Mama mea a reusit sa scada concentratia de creatinina de la 6,01 la 4,13 iar uree serica de la 170 la 108 dupa 40 de zile de tratament cu:

- gemoterapie / fitoterapie
- homeopatie
- remedii florale bach
- regim alimentar
- tablete impregnate informational cu frecvente proprii
- biorezonanta
- somatografie interstitiala

Cauzele insuficientei renale cronice in cazul mamei mele sunt:
-hidronefroza cu strictura ureterala
-nefrita tubulo-interstitiala cronica
(plus absenta dobandita a unui rinichi in urma acestora)

Pana in prezent a ales sa nu faca deloc dializa.
Aceste afectiuni au fost dobandite in urma tratamentului pentru cancer cu chimioterapie si radioterapie.

Sanatate!

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate