Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Automate stradale de reincarcare

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009
Nu stiu cati voi dintre ati sesizat sau ati folosit serviciile dar de doua zile au aparut pe strada niste automate la care poti reincarca contul prepay de la orice operator. Sunt ca niste automate de cafea (mai mici si mai slim) cu o gramada de butoane cu valori prestabilite de reincarcare (aceleasi pt fiecare operator), cu un display, cu fanta pe unde bagi bancnota dar poti pune si monede. Inca nu le-am examinat cu mare atentie, n-am reusit nici sa le fac o poza cu tel dar e o ideea ft buna. Desi sunt multe chioscuri non-stop e binevenita si maniera asta de reincarcare.

Serviciul este oferit de www.e-pin.ro (sper ca e ok sa pun linkul) . Pentru cei care nu sunt din orasele in care s-au montat asemenea automate o sa incerc sa pun cateva poze zilele urmatoare (sa vedeti cum arata minunea asta) sau poate pune cineva mai repede.

#2
vasilis

vasilis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 24.07.2005
Am intrat si eu pe http://www.e-pin.ro/ si la Amplasare cand pun mouse-ul pe Timisoara imi scrie Cluj. Sa nu mai spun ca eu locuiesc in judetul Timis ci nu judetul TIMISOARA cum cred ei.

#3
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009
Mda... siteul e cam vai de el e drept.

LE Asa arata. N-am facut eu poza, am gasit-o pe net.

Attached Files


Edited by wii, 19 June 2009 - 06:25.


#4
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Nu au si pentru Zapp NoPay. :(

#5
lepov

lepov

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 12.07.2005
Parca vad urmatoarele stiri: "S-a furat automatul de reincarcare de pe strada ..........."

#6
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,290
  • Înscris: 12.08.2006
In bucuresti/militari e demult,cel putin 1 an,langa statia de metrou Gorjului dar nu l-am folosit niciodata deci nu stiu ce preturi au.

#7
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Ce pacat ca am abonement :lol:

Chiar le-as fi incercat si eu :P

Sunt de mult prin tot Bucurestiul...

#8
toXXik

toXXik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 22.02.2005
In tarile straine sunt introduse de ceva ani buni.

Eu am incercat o singura data sa folosesc unul, si n-a functionat :roflmao:

Totusi, cea mai comoda metoda mi se pare cea cu cardul bancar, iti incarci cartela pre-pay printr-un simplu sms.

#9
huafa

huafa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 18.02.2006

View Postcrysty2k5, on 20th June 2009, 23:28, said:

Ce pacat ca am abonement :lol:

Chiar le-as fi incercat si eu :P

Sunt de mult prin tot Bucurestiul...
le folosesc de mai bine de 1 an si le recomand la toata lumea,nu am avut nicio problema
la unul in gara de nord nu mi-a mers dar mi a dat banii inapoi
am reincarcat la toti 3 operatorii prin e-pin  
nu inteleg la ce tin easycom,as prefera zapp nopay, eu am zapp si am de mers pana in zapp shop plaza sa reincarc cand am nevoie

Edited by huafa, 22 June 2009 - 22:39.


#10
flash gordon

flash gordon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.06.2007
si eu le-am folosit, sunt demult in tot Bucurestiul. merg fara probleme. nu mi-am pus niciodata problema ale cui sunt, doar le-am utilizat si atat. aduc un plus de comoditate.

#11
NiNelu

NiNelu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 17.05.2007
si eu am folosit si a fost OK

Edited by NiNelu, 11 July 2009 - 10:42.


#12
adsoofmelk2003

adsoofmelk2003

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 353
  • Înscris: 25.12.2007

View Posthuafa, on 22nd June 2009, 23:39, said:

le folosesc de mai bine de 1 an si le recomand la toata lumea,nu am avut nicio problema
la unul in gara de nord nu mi-a mers dar mi a dat banii inapoi
am reincarcat la toti 3 operatorii prin e-pin  
nu inteleg la ce tin easycom,as prefera zapp nopay, eu am zapp si am de mers pana in zapp shop plaza sa reincarc cand am nevoie
sunt perfect de acord cu tine in ceea ce priveste codurile de reincarcare nopay. chiar ar fi nevoe de asa ceva....si cred ca zapp nopay a luat si va lua amploare...

#13
za-uan

za-uan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 16.02.2016
A mai folosit cineva aparatele ?. Eu am cumparat recent de la ele cartele prepay, cartela fizica, cu numar adica, ti-o tranteste jos intr-o cuva, ca la automatele de sucuri de la metrou. :))

E ok, un sim Vodafone sau Telekom cu credit de 5E e 29 de lei, cu 2 lei mai mult decat la magazin si nu stai la coada, aici dureaza doar cat bagi banii.

A mai folosit careva, cam pe unde mai sunt ?. Obor, Iancului parca ?.

#14
alchimistul2100

alchimistul2100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 03.05.2006
Intre timp au aparut aparate de generatie noua (Rompay, Qiwi, ZebraPay, etc.) cu touchscreen, de la care poti efectua mult mai multe plati, nu doar incarcare prepay. Ce apreciez, personal, este ca pot incarca valori foarte mici si ca poti introduce, de exemplu, 20 de lei in loc de 17, diferenta de 3 lei fiind si ea tranzactionata (la E-pin primeai rest in fise de 50 de bani). Vechile E-pin au cam ramas in urma, atat ca versatilitate cat si ca "aspect comercial". Singurul avantaj ramane ca poti cumpara SIM cu numar, desigur, numar la nimereala, asa ca si acela il cumperi mai bine de unde il poti alege.

#15
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,233
  • Înscris: 13.06.2004
E aiurea să nu poţi primi rest    :(

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate