Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

soft sau program pt editare video

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
eugencluj

eugencluj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 12.03.2006
Am filmat cu o camera video sony 110 E pe un card memory stick si deoarece sunt  incepator am  fragmentat materialul filmat in mai multe secvente.Doresc sa stiu cum le pot unii ca playerul dvd sa le vada un singur film.
Am atasat aici o captura de imagine cum imi  apare materialul filmat in  folderul din my pictures
AS vrea un soft mai simplu neavand de facut alte reglaje, de asemenea cum as putea pune un mic generic la inceputul filmului?

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Un soft destul de bun pentru amatori care contine si ceva efecte si posibilitati de titlu este Ulead Video Studio ( actualmente Corel Video Studio ). Alt program ar fi Cyberlink Power Director sau Power Producer.
Daca ai Nero poti folosi si de acolo un program, parca Nero Vision.

Edited by eiffel, 18 June 2009 - 09:15.


#3
eugencluj

eugencluj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 12.03.2006

View Posteiffel, on 18th June 2009, 10:15, said:

Un soft destul de bun pentru amatori care contine si ceva efecte si posibilitati de titlu este Ulead Video Studio ( actualmente Corel Video Studio ). Alt program ar fi Cyberlink Power Director sau Power Producer.
Daca ai Nero poti folosi si de acolo un program, parca Nero Vision.
Ulead 11 pare f complicat,la fel Cyberlink, am incercat windows movie maker din  windows dar imi da eroare la incarcarea secventelor
camera are un program PICTURE MOTION BROWSER, NU STIU DACA ARE OPTIUNEA DE COMBINARE SECVENTE

#4
valentino_xro

valentino_xro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 26.11.2007
Incearca Sony Vegas, destul de usor de lucrat cu el si pe deasupra are multe efecte

#5
madslevin

madslevin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.11.2009
servus ... cel pe care il folosesc eu e AVSVideoEditor e destul de simplu si suporta editare de file-uri in high definition.. sony vegas e putin mai complicat daca nu ai cat de cat cunostinte despre editing video...

#6
misugaby

misugaby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 02.03.2011
si eu zic ca ulead video studio este destul de bun.

#7
polooradea

polooradea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.10.2010
am si eu o intrebare: ce program credeti ca e cel mai bun pentru a face un filmulet de 5-10 secunde, ceva in genul acelora care se pun inainte de meteo, stiri... adica un filmulet cu un logo si muzica...

#8
x3mytiz

x3mytiz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 29.11.2003
BluffTitler

#9
Turnatoriu_de_orza

Turnatoriu_de_orza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 14.10.2010

View Posteiffel, on 18th June 2009, 09:15, said:

Un soft destul de bun pentru amatori care contine si ceva efecte si posibilitati de titlu este Ulead Video Studio ( actualmente Corel Video Studio ). Alt program ar fi Cyberlink Power Director sau Power Producer.
Daca ai Nero poti folosi si de acolo un program, parca Nero Vision.
Am folosit Nero Vision pentru generice. Cam "inghesuit" soft dar pare destul de bun. Numai ca VirtualDub, cu care lucrez curent, nu adauga/lipeste alte fisiere avi; chiar daca aduc modificari (cu Virtual) la primul avi prelucrat cu NV.

Ce trebuie facut?!
Multumesc mult cu anticipatiune!

#10
Thorp

Thorp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,143
  • Înscris: 22.08.2006
Nu poți sã lipești fișiere video cu parametri diferiți fãrã transcodare.
VirtualDub nu ți le lipește pentru cã genericul pe care l-ai fãcut cu Nero este codat cu un anumite codecuri/parametri, iar filmul este codat cu alte codecuri/parametri.
Prin transcodare pierzi calitate, ideal ar fi sã renunți la acel intro/generic.
O altã soluție ar fi sã utilizezi un soft cu Smart Render, dar rezultatele nu sunt spectaculoase, cel puțin în zona lipiturii.

#11
reddevilnb1

reddevilnb1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 13.12.2007
Cel mai bun program pentru a face astfel de logo-uri(cum ar fi cele dinainte sa intre meteo)este Adobe After Effects.

#12
bretoiu

bretoiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 25.01.2012
hello all,

am un prieten si vine ziua lui, e super-pasionat de snowboarding si vreau sa-i fac un clip in genul asta, cu filmulete cu el: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zhKG6i1aATA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

imi puteti recomanda un software nu prea complicat, dar care sa aiba elemente de astea de blur si sa poata lipi/taia clipuri?

#13
x3mytiz

x3mytiz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 29.11.2003
Sa-nteleg ca nu ai experienta in ale editarii video. Daca ziua lui este pe la toamna, poti incepe sa inveti Sony Vegas. Fara cateva luni de experimente, vizionari de tutoriale ajutorul celor de pe topicul Sony Vegas nu vei reusi. Asta daca vrei sa faci ceva asemanator cu clipul MD...

#14
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Incearca prima data cu Windows Movie Maker, e cel mai usor soft de editare video pe care l-am folosit, si este destul de complex pt. nevoile tale. Bafta !

#15
fotograf_cu_succes

fotograf_cu_succes

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 11.06.2010

View Postbretoiu, on 22nd February 2012, 13:46, said:

hello all,

am un prieten si vine ziua lui, e super-pasionat de snowboarding si vreau sa-i fac un clip in genul asta, cu filmulete cu el: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zhKG6i1aATA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

imi puteti recomanda un software nu prea complicat, dar care sa aiba elemente de astea de blur si sa poata lipi/taia clipuri?

daca ai materialele video,filmari,sunet si /sau poze iti pot face eu materilul absolut gratuit

#16
4core

4core

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 23.08.2012
terminati cu prostiile. incearca Edius neo 2.5 dar sunt si alte versiuni mai evoluate. e perfect pentru montaje, editari video si in plus consuma putine resurse:)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate