Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie
 

Restaurante cu specific romanesc

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003
Salve!

De data asta o sa-l iau si pe ala mic in Viena / Bratislava, dar e foarte pretentios si circumspect in ce priveste mancarea pe care nu o cunoaste.
Ma intereseaza niste adrese ale unor restaurante cu specific romanesc in Viena (preferabil in centru) si Bratislava (preferabil in centrul vechi).
Hai, daca nu sunt cu specific neaparat romanesc, pot fi si Togoleze numai sa gasesc niste ciorbe pe acolo (apropiate de ciorbele romanesti).
Totusi, nu-mi pot hrani copilul de 3 ani cu snitele si ciocolata sau fast-food...
Daca le-ati si incercat voi, este perfect.

Mersi,
Africanul.

#2
Pitzifelnic

Pitzifelnic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 06.03.2009

View PostAfricanul, on 14th June 2009, 11:50, said:

Salve!

De data asta o sa-l iau si pe ala mic in Viena / Bratislava, dar e foarte pretentios si circumspect in ce priveste mancarea pe care nu o cunoaste.
Ma intereseaza niste adrese ale unor restaurante cu specific romanesc in Viena (preferabil in centru) si Bratislava (preferabil in centrul vechi).
Hai, daca nu sunt cu specific neaparat romanesc, pot fi si Togoleze numai sa gasesc niste ciorbe pe acolo (apropiate de ciorbele romanesti).
Totusi, nu-mi pot hrani copilul de 3 ani cu snitele si ciocolata sau fast-food...
Daca le-ati si incercat voi, este perfect.

Mersi,
Africanul.
Eu stiu ca-i numai unul: Donaudelta (www.donaudelta.at), dar nu e prea central.
Fiica-mea mananca snitel in draci la austrieci si e si ea foarte mofturoasa. Daca chiar vrei ciorba, atunci poti sa mergi la un restaurant unguresc, desi probabil ca acolo o sa-i placa mai degraba supa.
In Bratislva n-am auzit sa fie vreun restaurant romanesc!

#3
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003

View PostPitzifelnic, on 14th June 2009, 12:11, said:

Eu stiu ca-i numai unul: Donaudelta (www.donaudelta.at), dar nu e prea central.
Fiica-mea mananca snitel in draci la austrieci si e si ea foarte mofturoasa. Daca chiar vrei ciorba, atunci poti sa mergi la un restaurant unguresc, desi probabil ca acolo o sa-i placa mai degraba supa.
In Bratislva n-am auzit sa fie vreun restaurant romanesc!


Da, il stiu pe asta. E la 5 minute de locul unde voi locui, doar traversez intersectia aia ciudata. Data trecuta n-am intrat, dar am trecut pe langa el cand am luat-o la picior spre Schonnbrun.

#4
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Buna!
Restaurant cu ciorbe cred ca ai sa gasesti mai greu (noi nu am vazut asa ceva prin vest pe nicaieri). Dar in Viena chiar in interiorul Ringului daca o iei pe stradute sunt mici restaurante la care gasesti mancare gatita buna (nu fast food) ca la noi acasa... fripturi la gratar sau la tava cartofi natur sau prajiti... merg si pentru copii.
Vacanta placuta!
PS Si noi umblam dupa ciorbe dupa un traseu de 2-3 saptamani prin Europa! :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate