Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Bodrum, Turcia

- - - - -
  • Please log in to reply
335 replies to this topic

#73
gabim

gabim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 30.05.2005

View Postroth, on 23rd June 2010, 18:36, said:

Salutari din Bodrum-Hotel Grand Newport 4*
.
Buna!
Ce excursii merita facute?Despre Delta Dalyan am inteles ca  e ceva spectaculos.
Merita facuta croaziera?E ceva de vazut in zona?

#74
gazebo

gazebo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 02.10.2008

View Postroth, on 24th June 2010, 21:28, said:

1 plaja loe speciala e la 600m dar e un ponton iar drumul pana acolo e ff inclinat.

vacanta placuta sa ai si astept impresii

Multumesc mult roth, distractie placuta in continuare.

#75
roth

roth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 12.09.2009

View Postgabim, on 24th June 2010, 23:55, said:

Buna!
Ce excursii merita facute?Despre Delta Dalyan am inteles ca  e ceva spectaculos.
Merita facuta croaziera?E ceva de vazut in zona?

din pacate nu am facut delta si nu pot spune nimic dar poate e cineva care a fost si iti poate zice

cum gusturile difera pot spune ce am facut eu
1 o zi la pescuit 28e/ag prin care am luat bilet  am inteles ca 12 direct la vas
2 o zi dedeman aqua park 16e de la agentii din strada
3 vizita  castel in bodrum 10tl, bazar, mall oassis( dar nu ma castigat cu nimic), carfeur, micgros, piata din spatele autogarii e ff aprovizionata merita macar vazuta parerea mea
4 plimbat pe faleza-plaja bitez( are ~2km) si ai pe st marea si pe dr numai terase
5 as mai incerca plimbare cu vaporul noaptea 5e la ag in strada

ca si excursii mergeti la prima ag si vedeti ce au si cat costa , din cate am vazut nu prea difera pretul max cu 1-2e iar ofertele sunt cam la fel

alte info cand doriti

#76
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008
o intrebare scurta
pe 13.07.2010 plec la delta beach,in descrierea camerei standard zice asa printre multe altele ''Private safe deposit boxes (complimentary''
ce inseamna?trebuie sa platesc
multumesc anticipat

#77
bcristi73

bcristi73

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 02.07.2009
Buna,a fost cineva la Voyage Club Torba,am o rezervare aici si nu am luat inca o decizie!

#78
costitz9

costitz9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 20.09.2009

View Postleonktp, on 30th June 2010, 23:22, said:

o intrebare scurta
pe 13.07.2010 plec la delta beach,in descrierea camerei standard zice asa printre multe altele ''Private safe deposit boxes (complimentary''
ce inseamna?trebuie sa platesc
multumesc anticipat
Nu se percepe nimic suplimentar. Am fost anul trecut si gasesti safeul in dulapul de pe holul de intrare. El este deschis, sa nu-l inchideti decat urmand pasii din instructiunile ce le gasiti langa. Odata inchis are codul setat.
Concediu placut.

#79
sabigeo

sabigeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.01.2008
Tocmai m-am intors de la Kefaluka unde a fost foarte bine, daca are cineva nevoie de mai multe detalieri va stau la dispozitie.
Totodata tin sa-i multumesc lui Rotweiller, care m-a asigurat ca ma pot duce linistita la acest hotel pentru ca va fi ok.

#80
ancutza75

ancutza75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.03.2009

View Postsabigeo, on 2nd July 2010, 21:53, said:

Tocmai m-am intors de la Kefaluka unde a fost foarte bine, daca are cineva nevoie de mai multe detalieri va stau la dispozitie.
Totodata tin sa-i multumesc lui Rotweiller, care m-a asigurat ca ma pot duce linistita la acest hotel pentru ca va fi ok.

bine ai venit dar..........
nicio o mica poveste?

#81
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postsabigeo, on 2nd July 2010, 21:53, said:

Tocmai m-am intors de la Kefaluka unde a fost foarte bine, daca are cineva nevoie de mai multe detalieri va stau la dispozitie.
Totodata tin sa-i multumesc lui Rotweiller, care m-a asigurat ca ma pot duce linistita la acest hotel pentru ca va fi ok.
sa ai o vara frumoasa in continuare...altii care au cumparat CDC ca si tine au nimerit la adam si eva sau la rixos bodrum.... iar altii la korumar plus alte beneficii

Edited by rottweiler2007, 03 July 2010 - 06:43.


#82
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008
multumesc din inima pt informatii,m-am linistit :),apropos,cat costa un bilet de autobuz pana in bodrum de delta beach,noi o sa fim 4,se merita sa luam mai bn taxi?
care este orarul autobuzelor,cat se face din bodrum pana la pamukkale?
a zburat cineva in bodrum in vara aceasta cu air bucharest?
eu asa ar trebui,insa se pare ca va fi inlocuita cu jet airan

Edited by leonktp, 04 July 2010 - 13:43.


#83
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
pt sabigeo'
nu crezi ca ar fi bine sa fie si o poveste despre hotel? ceilalti care poate vor sa mearga aici cum crezi ca pot afla amanunte despre hotel? asa cum comunitatea celor care merg in turcia "te-a ajutat" sa iei hotararea in a merge la hotelul "x" nu crezi ca ar trebui sa intorci si tu serviciul comunitatii povestind despre vacanta ta? mie asa mi se pare corect, dar daca tu consideri altceva esti libera sa iei hotararea pe care o consideri ca fiind cea mai buna.....
o zi buna,

#84
costitz9

costitz9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 20.09.2009

View Postleonktp, on 4th July 2010, 14:38, said:

multumesc din inima pt informatii,m-am linistit :),apropos,cat costa un bilet de autobuz pana in bodrum de delta beach,noi o sa fim 4,se merita sa luam mai bn taxi?
care este orarul autobuzelor,cat se face din bodrum pana la pamukkale?
a zburat cineva in bodrum in vara aceasta cu air bucharest?
eu asa ar trebui,insa se pare ca va fi inlocuita cu jet airan
Delta Beach este la 3km de Yalikavak. Am folosit o singura data taxi, din centru pana la hotel = 11 YTL( 6E). Asta ca fapt divers, cred ca dolmusul este mult mai convenabil. Nu pot sa-ti spun cat costa pe relatia Delta B- Bodrum caci noi am folosit doar masinile personale. Te interesezi la receptie si te lamuresti si tot acolo ai si orarul (din centru Yalikavak ai din 10 in 10 min, pana pe la 21.00). Mai ai si varianta sa te lipesti de conationalii pe care-i intalnesti acolo.
Pana la Pamukale Sunt peste 200km si se face cam 5 ore, dar mai greu este cu adunatul turistilor de pe la mai multe hoteluri, cum Delta beach este printre cele mai departate de Bodrum, va ve-ti imbarca cu cca 1 ora mai devreme de ceilalti (6.00-6.30) si ajungeti inapoi la 21.00-21.30, iar la Pamukale stati putin.
Concediu placut.

#85
sabigeo

sabigeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.01.2008

View Postcriss_65, on 4th July 2010, 16:05, said:

pt sabigeo'
nu crezi ca ar fi bine sa fie si o poveste despre hotel? ceilalti care poate vor sa mearga aici cum crezi ca pot afla amanunte despre hotel? asa cum comunitatea celor care merg in turcia "te-a ajutat" sa iei hotararea in a merge la hotelul "x" nu crezi ca ar trebui sa intorci si tu serviciul comunitatii povestind despre vacanta ta? mie asa mi se pare corect, dar daca tu consideri altceva esti libera sa iei hotararea pe care o consideri ca fiind cea mai buna.....
o zi buna,
Dupa cum bine se stie initial am vrut sa merg in alta parte, iar aici la Bodrum singurul inainte de plecare care a fost interesat este BcristianfordB cu care ne-am si intalnit la hotel. Oricum voi pune descrierea pe care am facut-o si pe alt site pentru mai multe detalii.

Pentru ca am avut ceva probleme in legatura cu rezervarile, deoarece la hotelul la care imi facusem planuri sa-mi fac concediul s-a dovedit a fi overbooking, dupa lungi discutii cu agentia am reusit sa obtinem vouchere la acest hotel.

Un hotel nou, deschis anul trecut, dar care anul trecut nu a avut vizitatori romani. Asa ca dupa emotiile prin care am trecut, am citit cateva rewieu-ri de pe alt site de specialitate strain si am plecat la drum cu o gasca de 6 familii, nestiind ce ne asteapta

Insa cand am ajuns acolo nu-mi venea sa cred cum s-a rezolvat si cat de bine ne poate fi.

Camerele: foarte curate, unele mai mici, iar altele mai mari chiar daca aproape toti eram familii cu copii si nu am inteles pe ce criteriu ni le-au dat (dar nu m-am chinuit prea mult, a mea era de ajuns).

Mancarea: foarte buna si gaseai peste tot cate ceva, iar daca peste noapte ti se facea foame nu aveai de ce sa-ti faci probleme.

Piscinele: multe, mari si mici, cu tobogane si fara; cu bulbuci ("care faceau masaj la buci" cum zicea fetita noastra de 4ani) si fara. Aici singura problema care am avut-o a fost faptul ca erau niste connationali care isi puneau odraslele sa se usureze in apa din piscine, pentru a nu mai fi nevoiti sa mearga ei 5-6 metri pana la toaletele din curtea hotelului.

Plaja: chiar daca nu prea am stat era ingusta dar avea nisip si era foarte bine si acolo, mai ales ca pentru copii in apa era un loc (ca un golfulet in apa marii) cu apa mica, iar acolo puteai sa-i lasi linistit cat timp stateai pe plaja. Aici mi-au placut foarte mult foisoarele acelea de pe malul apei unde aveai 2 canapele, 2 sezlonguri din plastic care imita ratanul.

Animatia: cu un program foarte incarcat si foarte atractiv. Aici am avut insa ceva comentarii la fetele care organizau minidiscoteca pentru copii, deoarece parca nu aveau suflu in ele si as fi vrut mai cu viata. Al meu copil dupa 2 zile se cam plictisise si nu prea mai vroia sa danseze.

Sport: aici o gama foarte variata free, dar si contracost. Noi am incercat scufundarile (pentru prima oara) si a fost nemaipomenit, iar acum ne-am promis ca vom face in fiecare an scufundari.

Bauturi: chiar daca eu sunt nonalcool convinsa, desi nu facem parte din nici o secta, dar partea masculina au avut din ce alege la greu. Unele bauturi mai cereau baietii ce si cum sa le combine.

Mie personal cel mai mult mi-a placut pentru relaxare terasa de la B1, unde au niste canapele imensa si poti sta cum vrei tu, ca nu-ti zice nimeni nimic.

Cam atat am avut eu de comentat la adresa acestui hotel, dar va stau la dispozitie pentru orice fel de intrebari.

La partea de poze va rog sa mai asteptati deoarece trebuiesc adunate de la restul, noi am fost mai mult cameramani si am filmat.

#86
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postsabigeo, on 2nd July 2010, 21:53, said:

Tocmai m-am intors de la Kefaluka unde a fost foarte bine, daca are cineva nevoie de mai multe detalieri va stau la dispozitie.
Totodata tin sa-i multumesc lui Rotweiller, care m-a asigurat ca ma pot duce linistita la acest hotel pentru ca va fi ok.
   Cristina,sincer.....cu ce te-a ajutat Rott????Te-a asigurat ca te poti duce la Kefaluka linistita?Intradevar mare ajutor!?Eu, in locul tau daca aveam sa aduc cuiva multumiri i le aduceam  celui ,care chiar s-a straduit personal pt fiecare turist sa fie cazat la un alt hotel la standarde egale sau mai bune decat cele de la CDC,dar se pare ca uitam cand cineva fara nici o obligatie(sau in limitele unui contract cu clauze bine stabilite)face ceva pt semenii lui,si in schimb ii multumim la Rott  pt ca ne-a "linistit".(apropo.....la un moment dat asteptam un telefon cu un simplu 'MULTUMESC"cand te-ai intors in tara dar nu l-am primit,in schimb m-ai sunat dupa un timp sa ma intrebi de CDC de parca ar fi fost responsabilitatea mea.)
   In acest context noi, 22 de adulti+copiii din dotare, care am fost la PP multumim public agentiei care s-a facut luntre si punte sa primim mult mai mult decat am platit!!!

#87
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
:peacefingers:

YURTTA BARIS, DUNYADA BARIS ! adica peace at home, peace in the vorld a spus mustafa kemal ataturk

eu i-as aduce multumiri lui ceausescu ca a lasat o Romanie din care au avut ce sa fure astia in ultimii 20 de ani !

Edited by rottweiler2007, 05 July 2010 - 16:49.


#88
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postrottweiler2007, on 5th July 2010, 17:34, said:

hai sa lamurim ceva : agentiile romanesti oricum s-ar numi ele nu au niciun merit si nici vreo vina pt ce s-a intimplat in problema CDC ! vina o poarta managerul de la CDC iar meritele apartin agentiilor turcesti oricum s-ar numi ele !
  Iar te bagi ca musca-n lapte!Dar bag de seama ca iti asumi multumirile,desi nu ai nici un merit in povestea de mai sus!....chiar daca asa cum zici meritele "apartin agentiilor turcesti",cu o luna in urma blamai agentia de unde isi cumparase "sabigeo"biletele,iar acum zici ca nu are nici o vina si nici un merit...in concluzie ag nu avea nici o obligatie!?trebuia sa lase turistii sa se prezinte la receptie la CDC,si de acolo sa se descurce ag turceasca sa ii redirectioneze spre alte resorturi.TE CAM INCLINI DUPA CUM BATE VANTU STIMATE DOMN!!!!

#89
sabigeo

sabigeo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.01.2008

View Postcalin_oana, on 5th July 2010, 16:55, said:

Iar te bagi ca musca-n lapte!Dar bag de seama ca iti asumi multumirile,desi nu ai nici un merit in povestea de mai sus!....chiar daca asa cum zici meritele "apartin agentiilor turcesti",cu o luna in urma blamai agentia de unde isi cumparase "sabigeo"biletele,iar acum zici ca nu are nici o vina si nici un merit...in concluzie ag nu avea nici o obligatie!?trebuia sa lase turistii sa se prezinte la receptie la CDC,si de acolo sa se descurce ag turceasca sa ii redirectioneze spre alte resorturi.TE CAM INCLINI DUPA CUM BATE VANTU STIMATE DOMN!!!!
Chiar trebuie sa facem din tantar armasar?
Imi cer scuze ca mi-am permis sa multumesc si eu cuiva.
Mai devreme de ce nu pui povesti, acum de ce nu multumesti. Apropo, sa-mi aduceti aminte daca mai am de facut ceva si o lista cui mai am de multumit.
Stii foarte bine ca nu am fost de acord tot timpul ideile lui Rott (ca de altfel multa lume de pe aici), dar daca acum mi-am permis sa-i multumesc nu vad care e problema.
Despre agentie nu vreau sa comentez si chiar te rog sa ramana asa, nu pot sa spun ca-i invinuiesc pentru ceea ce s-a intamplat (am mai spus treaba asta).

Puteai sa dai un PM sau telefon.


Adminii pot muta toate aceste discutii oriunde altundeva.

#90
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postcalin_oana, on 5th July 2010, 17:55, said:

Iar te bagi ca musca-n lapte!Dar bag de seama ca iti asumi multumirile,desi nu ai nici un merit in povestea de mai sus!....chiar daca asa cum zici meritele "apartin agentiilor turcesti",cu o luna in urma blamai agentia de unde isi cumparase "sabigeo"biletele,iar acum zici ca nu are nici o vina si nici un merit...in concluzie ag nu avea nici o obligatie!?trebuia sa lase turistii sa se prezinte la receptie la CDC,si de acolo sa se descurce ag turceasca sa ii redirectioneze spre alte resorturi.TE CAM INCLINI DUPA CUM BATE VANTU STIMATE DOMN!!!!
raspunsul meu ti l a scris sabigeo ! are dreptate ! las o asa cum a cazut ! hai ca devenim off topic....tu ai venit cu chef de harta din vacanta ?  :peacefingers:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate