Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Bodrum, Turcia

- - - - -
  • Please log in to reply
335 replies to this topic

#37
gogutan

gogutan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 26.02.2007
[quote name='fire_chief' date='8th February 2010, 21:55' post='7778380']
am gasit singur...stiu ...foloseste search... :peacefingers:
a stat maestrul acolo si nu ia placut...asa ca, abandonam ideea
p.s. forumul asta nu are edit sau nu il vad eu?
[/quot

Pot sa te ajut cu o comparatie intre Vera Paraiso pe care il stii si Yelken din Turgutreis-Bodrum, ambele cluburi cu un foarte bun raport calitate servicii/pret.
Daca te intereseaza da-mi de veste
Vacante placute !

#38
costitz9

costitz9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 20.09.2009

View Postleonktp, on 4th February 2010, 14:14, said:

a fost careva la delta beach?eu pusesem ochii pe la blanche insa m-a dezamagit o descriere facuta pe un site
cineva si-a exprimat o parere negativa...deci,ce ziceti de delta beach?
Am fost 21-30 august 2009. Foarte ok din toate punctele de vedere. Spune cam ce te intereseaza si iti raspund punctual.

#39
katanel

katanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 24.11.2006
@all

Pentru Bodrum ce ati alege intre: Rixos Premium, Kefaluka, Yelken ?

#40
gabim

gabim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 30.05.2005

View Postcostitz9, on 6th March 2010, 22:40, said:

Am fost 21-30 august 2009. Foarte ok din toate punctele de vedere. Spune cam ce te intereseaza si iti raspund punctual.
buna,si eu merg acolo anul acesta.As vrea sa stiu la ce tip de camera ai fost:standard sau de luxe?Care e diferenta intre ele?Unde sint cele de luxe?Cum este plaja,si se intra lin in apa? merg cu 2 copii.Cu mancarea nu cred ca o sa avem probleme pentru ca nu sintem mofturosi.Oricum am inteles ca e mai bine decat in Grecia.Era ceva de mancare intre mese?Eventual dulciuri.

#41
costitz9

costitz9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 20.09.2009

View Postgabim, on 2nd April 2010, 00:20, said:

buna,si eu merg acolo anul acesta.As vrea sa stiu la ce tip de camera ai fost:standard sau de luxe?Care e diferenta intre ele?Unde sint cele de luxe?Cum este plaja,si se intra lin in apa? merg cu 2 copii.Cu mancarea nu cred ca o sa avem probleme pentru ca nu sintem mofturosi.Oricum am inteles ca e mai bine decat in Grecia.Era ceva de mancare intre mese?Eventual dulciuri.
Am stat la standard. Cele de luxe sunt in vilele cu doua nivele , in partea dreapta cum cobori la plaja. Plaja nu prea este, cca 10 m deschidere, dar la mai putin de 5m spre larg adancimea depaseste 2 m, in rest ponton. Dar nu va faceti griji, copiii vor prefera piscinele,  toboganele si animatia. Mancare este din belsug: de la ora 8.00 pana la 00.30 (intre 23.00 si 00.30 numai supe). Daca te mai intereseaza ceva, intreaba si iti voi raspunde.

#42
gabim

gabim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 30.05.2005

View Postcostitz9, on 4th April 2010, 00:01, said:

Am stat la standard. Cele de luxe sunt in vilele cu doua nivele , in partea dreapta cum cobori la plaja. Plaja nu prea este, cca 10 m deschidere, dar la mai putin de 5m spre larg adancimea depaseste 2 m, in rest ponton. Dar nu va faceti griji, copiii vor prefera piscinele,  toboganele si animatia. Mancare este din belsug: de la ora 8.00 pana la 00.30 (intre 23.00 si 00.30 numai supe). Daca te mai intereseaza ceva, intreaba si iti voi raspunde.
Multumesc frumos pentru raspuns.As dori sa mai stiu cum e cu parcarea,banuiesc ca oriunde ai parca este departe de camera,nu?Si sint nelamurita cu ora la care se face check-in .Am gasit ore diferite la agentii diferite.Noi ne-am propus sa ajungem pe la pranz si nu as vrea sa stau degeaba pina la ora 18,asa cum am gasit la unele agentii.De la hotel se organizeaza excursii,croaziere? Sau din Bodrum?

#43
ancutza75

ancutza75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 24.03.2009

View Postrottweiler2007, on 4th February 2010, 17:43, said:

isis nu e isil...iar isil e piesa, pe isis nu l stiu dar nici nu am auzit pe cineva sa l laude

anul trecut cand laudai isil.m-am gandit ca ai gresit o litera si este vorba despre isis
la isis am fost noi anul trecut
cam dezamagiti am fost,aveam alte asteptari
raspund intrebarilor
o zi buna tuturor

#44
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postancutza75, on 6th April 2010, 16:26, said:

anul trecut cand laudai isil.m-am gandit ca ai gresit o litera si este vorba despre isis
la isis am fost noi anul trecut
cam dezamagiti am fost,aveam alte asteptari
raspund intrebarilor
o zi buna tuturor
mai gresesc si eu, dar rar

#45
costitz9

costitz9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 20.09.2009

View Postgabim, on 6th April 2010, 15:11, said:

Multumesc frumos pentru raspuns.As dori sa mai stiu cum e cu parcarea,banuiesc ca oriunde ai parca este departe de camera,nu?Si sint nelamurita cu ora la care se face check-in .Am gasit ore diferite la agentii diferite.Noi ne-am propus sa ajungem pe la pranz si nu as vrea sa stau degeaba pina la ora 18,asa cum am gasit la unele agentii.De la hotel se organizeaza excursii,croaziere? Sau din Bodrum?
Parcarea este langa hotel, pazita pe timp de noapte. In fotografiile ce le gasiti, in prezentarea hotelului, nu se observa complexul pe ambele parti pentru ca este construit in trepte, pe o parte, stanca, iar spre mare doar un rand de camere pentru turisti, personalul este cazat peste strada, in cateva vilute. In privinta masinii, nu va faceti griji. Noi am ajuns pe la ora 17 si am gasit la receptie plicurile cu pliante ale zonei, harti etc, lasate de agentia partenera din Turcia, cu numarul camerelor pe ele, deci formalitatile de cazare au durat maxim 15 min, fiind un grup de 12 persoane (5 camere). Am asistat, la cateva zile dupa sosirea noastra, pe la ora 11, cand au venit mai multi rusi de la aeroport, au lasat tot bagajul la receptie intr-o incapere, li s-au pus celebrele bratari si din acel moment au avut acces peste tot, dar cum am inteles ca mergeti cu masina , va fi mult mai simplu cu bagajul. Daca ati ales Canakkale ca intermediara, mai aveti cam 580km, aprox. 7 ore de mers, plus eventuale pauze , iar nu cred ca merita sa plecati inainte de 8, caci sunteti la plimbare si peisajele merita admirate. Despre excursii, croaziere, le puteti achizitiona de la agentii din Bodrum, prin  receptia hotelului, sau direct de la vaporase (pareri pro si contra, cum poti sa mai gasesti pe forum).

#46
imihnea

imihnea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 11.01.2008

View Postcristapi, on 8th June 2009, 17:31, said:

Va salut pe toti!
Voi pleca in concediu ,impreuna cu familia, la Kadikale Resort. A fost cineva la acest hotel? Imi puteti despre conditiile de cazare? In special despre curatenia din camera si baie? Multumesc!
    


buna.a fost  careva la kadikale resort? in bodrum

Edited by imihnea, 22 April 2010 - 14:25.


#47
ginag

ginag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 17.01.2007
Eu am rezervat (prin noiembrie anul trecut) Villa Amani, Yalikavak, 3 dormitoare (suntem 5 persoane), pt august cu 50 E/vila. Asa suntem noi, ne simtim mai bine decat la hotel

http://www.vacationr...vak/Villa-22485

Edited by ginag, 22 April 2010 - 15:29.


#48
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postmadic, on 28th January 2010, 12:44, said:

Si noi ne-am hotarat tot pentru zona Bodrum, mai ramane de gasit un hotel care sa satisfaca (in cea mai mare masura) dorintele noastre, plecarea ar fi in a doua jumatate a lunii iunie.
Pe scurt, vrem un hotel nu foarte mare, curat, cu plaja (nu numai ponton), ceva tobogane pt copii, piscine suficient de mari cat sa nu te calci pe picioare cu vecinii si nu foarte scump.
Adica ne place Kefaluka (de ex), dar nu ni-l permitem momentan.

Din ce ne-am uitat pana acum pe oferte, ar fi Aegean Dream Resort, Yelken si Izer Beach.  Acesta din urma are doar 4 stele dar reviews-uri foarte bune si m-ar interesa daca a fost cineva acolo si are impresii "live".

Ma poate ajuta cineva cu pareri pertinente despre hotelurile 4-5* din zona?  Multumesc.
  Kefaluka...foarte frumos,YELKEN frumos si el, mie personal mi-a placut SAMARA nu foarte mare, La Blanche frumos,dar daca vrei sa restrangi aria de cautare ar trebui sa spui un pret maxim si din cati membri e compusa familia (copii si ce varsta au) si cate zile vrei,mai sunt cateva resorturi cu EB pana pe 30.04

View Postkatanel, on 31st March 2010, 14:18, said:

@all

Pentru Bodrum ce ati alege intre: Rixos Premium, Kefaluka, Yelken ?
  Kefaluka!!!

#49
madic

madic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.11.2008

View Postcalin_oana, on 26th April 2010, 11:05, said:

Kefaluka...foarte frumos,YELKEN frumos si el, mie personal mi-a placut SAMARA nu foarte mare, La Blanche frumos,dar daca vrei sa restrangi aria de cautare ar trebui sa spui un pret maxim si din cati membri e compusa familia (copii si ce varsta au) si cate zile vrei,mai sunt cateva resorturi cu EB pana pe 30.04


Noi am ales deja, am mai scris pe-aici, am ramas la IZER, acesta a avut acceptul tuturor din grup, asa ca asta este.
Hotaratoare au fost impresiile favorabile de pe net si lipsa (cvasi)totala a conationalilor in hotel.
Nu este un resort impresionant, dar serviciile par OK, iar ca si comunicare au fost f prompti, mi-au raspuns la mailuri in aceeasi zi, intr-o engleza care ma face sa sper ca nu voi vorbi mai mult din maini decat din gura  :) .
Plecam pe 20 iunie, cu o noapte intermediara la Canakale, am sa scriu impresiile la intoarcere, ca acum nimeni de pe-aici n-a stiut sa-mi spuna nimic despre acest hotel.

#50
c3zaryka

c3zaryka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 16.03.2007
Salut, as vrea sa plec si eu anul acesta in Bodrum, in principiu la inceputul lui august dar poate reusesc sa imi iau concediu in iulie. Ce hotel imi recomandati pentru un sejur de 5-7 nopti aproximativ 300 - 350 euro de persoana all inclusive? Drumul il voi face cu masina personala, poate mai e cineva care merge in aceeasi perioada sa plecam mai multe masini din Bucuresti.
M-am tot uitat pe oferte si sunt prea multe hoteluri, si na...in poze e una in realitate e alta, astept niste pareri de la unii dintre voi care ati fost. Multumesc.

#51
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postc3zaryka, on 16th May 2010, 22:22, said:

Salut, as vrea sa plec si eu anul acesta in Bodrum, in principiu la inceputul lui august dar poate reusesc sa imi iau concediu in iulie. Ce hotel imi recomandati pentru un sejur de 5-7 nopti aproximativ 300 - 350 euro de persoana all inclusive? Drumul il voi face cu masina personala, poate mai e cineva care merge in aceeasi perioada sa plecam mai multe masini din Bucuresti.
M-am tot uitat pe oferte si sunt prea multe hoteluri, si na...in poze e una in realitate e alta, astept niste pareri de la unii dintre voi care ati fost. Multumesc.
  Delta Beach Resort te-ai incadra in buget la 6-7 nopti,dar conteaza foarte mult perioada pt ca sfarsit de iulie inceput de august sunt cele mai ridicate preturi,iti pun si ceva poze,daca vrei mai multe detalii scrie-mi,mai sunt si alte variante bune,dar trebuie sa hotarasti data ca sa sti un pret exact.

Attached Files



#52
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007
sau acum am vazut schimbi perioada,pleci in 16.06 si iei Paloma Yasmin 5* cu avion 7 nopti 313 euro/pers

Attached Files


Edited by calin_oana, 17 May 2010 - 12:46.


#53
gabim

gabim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 30.05.2005

View Postcalin_oana, on 17th May 2010, 12:06, said:

Delta Beach Resort te-ai incadra in buget la 6-7 nopti,dar conteaza foarte mult perioada pt ca sfarsit de iulie inceput de august sunt cele mai ridicate preturi,iti pun si ceva poze,daca vrei mai multe detalii scrie-mi,mai sunt si alte variante bune,dar trebuie sa hotarasti data ca sa sti un pret exact.
Buna .Pozele sunt de la camere standard sau de luxe?M-ar interesa pentru ca mergem acolo anul acesta  2 familii cu copii si am luat 2 tipuri de camere.Sint diferente mari intre ele?Se pot face croaziere de la hotel? Sau excursii in zona Marmaris?(Insula Cleopatra sau delta Dalyan).Cum e animatia pt copiii pe timpul zilei?

#54
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postgabim, on 18th May 2010, 00:17, said:

Buna .Pozele sunt de la camere standard sau de luxe?M-ar interesa pentru ca mergem acolo anul acesta  2 familii cu copii si am luat 2 tipuri de camere.Sint diferente mari intre ele?Se pot face croaziere de la hotel? Sau excursii in zona Marmaris?(Insula Cleopatra sau delta Dalyan).Cum e animatia pt copiii pe timpul zilei?
   Eu am fost in aprilie,inca lucrau intens,despe animatie nu pot sa-ti spun nimic,excursii se organizeaza in mod sigur unde si cum poti sa intrebi la receptie.Iti atasez si cateva poze din camera standard,cele de mai sus sunt delux.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate