Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Bodrum, Turcia

- - - - -
  • Please log in to reply
335 replies to this topic

#145
raluka286

raluka286

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 29.03.2007

View Postmikydude, on 24th January 2011, 11:35, said:

Cine poate sa ma ajute cu ceva impresii despre CLUB  TARHAN HOTEL din BODRUM deoarece am gasit o super oferta si doresc sa aflu mai multe relatii.

Multumesc anticipat,
Te rog, zi-mi si mie pe PM la ce agentie ai gasit oferta. Ma intereseaza si pe mine. Multumesc mult.

#146
cezar_1985

cezar_1985

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 25.02.2011
Salutare, a fost cineva la Club Arinna din Bodrum? Mi-am facut rezervare pt. luna august.

#147
myky1821

myky1821

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 23.08.2009
Buna all! A fost cineva la hotel Gumbet Holiday Beach? Poate ne spune si noua niste impresii.Multumim si concediu placut .

#148
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Postmyky1821, on 11th March 2011, 13:46, said:

Buna all! A fost cineva la hotel Gumbet Holiday Beach? Poate ne spune si noua niste impresii.Multumim si concediu placut .

Da ca  hotaresti pentru  GUMBET ,  ne  aparat trezesti  o dimineata  cand  rasare soarele   ... si  cu  aparat de  poze .... Merita  efort

#149
RaluC

RaluC

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 26.02.2010
Buna,


Am o rezervare  pentru luna  iulie  la  hotel Kervansaray Bodrum .
Ma  poate  ajuta  cineva cu cateva  impresii despre  hotel?

Multumesc pentru ajutor!

#150
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008
am trecut pe langa el anul trecut,eu am stat la delta beach,dar cand am venit dinspre si spre aeroport am trecut pe langa el,arata fain de afara,singurul dezav mi se pare mai izolat pt plimbari daca nu ai masina la dispozitie

Edited by leonktp, 21 March 2011 - 15:40.


#151
fetin

fetin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 18.02.2010

View PostRaluC, on 21st March 2011, 16:14, said:

Buna,


Am o rezervare  pentru luna  iulie  la  hotel Kervansaray Bodrum .
Ma  poate  ajuta  cineva cu cateva  impresii despre  hotel?

Multumesc pentru ajutor!
Buna,am fost in 2009 la kervansaray bodrum.este un hotel dragut,curat cu mancare buna.am stat n cladirea principala,hotelul avand si vile.daca stai in hotel ai vedere la mare.in fiecare seara sunt spectacole, are si tobogane,plaja e super frumoasa,se ajunge cu liftul pe ponton.

#152
alinadamian

alinadamian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.11.2008
Salutare tuturor, am rezervat 10 zile de pe 13.06. la Voyage Torba, pareri pro - contra? sau ceva sugestii! ...sau poate mai plaeca cineva in perioada aceasta????

#153
larimiru

larimiru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 12.03.2011

View Postcristianford, on 19th July 2010, 21:33, said:

Buna seara,
Am terminat in sfarsit si "scurta mea vacanta" in Turcia si putin in Romania. Dar sa incep cu cea din Turcia, pentru care prin februarie am cumparat un sejur la CDC in perioada 16.06-24.06.2010. Am stat linistit pana aproape de sfarsitul lunii mai, cu toate ca auzisem de OB, cand am sunat la agentie si le-am spus de ce auzisem, fapt ptr. care vreau sa schimb locatia cu Sea Light sau Kefaluka. Mi s-a spus ca totul se va rezolva in timp util si cu cca. 6-9 zile inainte de plecare am fost sunat chiar de managerul agentiei care mi-a propus Kefaluka acceptand oferta pe loc. Eu cred ca a dat dovada de mult profesionalism prin faptul ca s-a interesat de turistii care urmau sa aiba probleme la CDC si ca a rezolvat aceste situatii, fapt pentru care are o BILA alba si multumiri din partea mea. Asadar pe data de 15.06., la ora 7,45 am plecat din Giurgiu spre Turcia. Bulgaria am traversat-o destul de repede si fara incidente. In vama Bulgaro-Turca de la Hamzabely nu am stat prea mult, la bulgari facand plinul de carburant (benzina=2,21 leva/litrru) deoarece este mai ieftin decat la turci. Am ajuns la Canakkale in jurul orei 19,00 dupa un drum destul de lejer si m-am cazat la hotel Anzac unde nu mi-a placut. Dimineata dupa micul dejun, pe la 8,30 am plecat spre Bodrum ruland constant cu 90-110 km/ora, fara sa intalnesc politie, si am ajuns la hotel Kefaluka in jurul orei 17,30-18,00 dupa un drum destul de lung si pe o caldura torida (39-41 grade). Hotelul nu se afla in Bodrum ci la cca. 18-20 km, in Akyarlar, un sat unde se poate ajunge pe 2 rute: una prin Turgutreis Beldesi 48400 (dupa viamichelin.com) mai lung cu 4-6 km dar mai bun si una la 8-10 km de Bodrum se face pe a 2-a la stanga din soseaua principala dar este mai dificila. Eu am fost prin Turgutreis si aveti grija ca GPS-urile nu va arata hotelul.Daca cineva mai are nevoie de alte amanunte o sa le dau.


Buna noi (2ad si 2 copii) plecam de pe 25 aug in Kefaluka ....am mai citit si negative dar acuma dupa ce am citi ce ai scris tu nu am sa ma mai uit la nimik si imi vad de treaba pina atunci.Este primul nostru concediu in Turcia mi-am dorit de mult si in fine am reusit sa rezervam anul acesta.Multumesc ptr descriere a si mai am o intrebare ...unde sa skimb banii in Turcia?.Scriemi si mie ttraseul pe unde ai luato .
Multumesc.

Edited by larimiru, 22 March 2011 - 10:19.


#154
softyty

softyty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 23.02.2008

View Postlarimiru, on 22nd March 2011, 10:18, said:

Buna noi (2ad si 2 copii) plecam de pe 25 aug in Kefaluka ....am mai citit si negative dar acuma dupa ce am citi ce ai scris tu nu am sa ma mai uit la nimik si imi vad de treaba pina atunci.Este primul nostru concediu in Turcia mi-am dorit de mult si in fine am reusit sa rezervam anul acesta.Multumesc ptr descriere a si mai am o intrebare ...unde sa skimb banii in Turcia?.Scriemi si mie ttraseul pe unde ai luato .
Multumesc.

Vezi ca am scris si eu de hotel anul trecut. Poti sa il citesti si te lamuresti. Ref la traseu la ce te referi? Banii ii schimbi la banca sau daca ai timp sa cauti, la casele de schimb unde cursul e mai bun in general. Vezi ca singurul aspect negativ la hotel, e faptul ca bate destul de tare vantul si in anumite momente e chiar deranjant.

#155
larimiru

larimiru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 12.03.2011

View Postsoftyty, on 22nd March 2011, 13:23, said:

Vezi ca am scris si eu de hotel anul trecut. Poti sa il citesti si te lamuresti. Ref la traseu la ce te referi? Banii ii schimbi la banca sau daca ai timp sa cauti, la casele de schimb unde cursul e mai bun in general. Vezi ca singurul aspect negativ la hotel, e faptul ca bate destul de tare vantul si in anumite momente e chiar deranjant.
Am citi ce ai scris si tu de-aia nici nu mai stiu ce sa fac.Kefaluka am vazut-o pe net si fetele cum au vazut asta le-a si placut(Miruna 11 si Larissa 7),acuma cu vintul nu stiu cit de tare bate ca asa o adiere este bine venita pe o caldura asa de mare,nu stiu ce sa zic.Asta este prima noastra peripetie in Turcia de-asta cer sfat ca sint 1300€ in joc plus transporturile ca noi venim din Austria,graz-Borsa,maramures -Bucuresti si de aici mai departe.

La care banca a Turciei nu?ptr ca nu stau sa caut eu casa de skimb.Ref la traseu il am pe asta de la W140:
Bucuresti
70 km
Giurgiu/Ruse (vama RO/BG)
65 km
Razgrad
35 km
Targoviste
43 km
Kotel
49 km
Sliven
28 km
Yambol
65 km
Lesovo/Hamzabeyli (vama BG/TR)
40 km
Edirne
120 km
Kesan
110 km
Eceabat
traversare cu bacul
Canakkale
130 km
Edremit
140 km
Aliaga
50 km
Izmir
115 km autostrada
Aydin
85 km
Milas
50 km
Bodrum
-------------------
Total 1.195 km

Sper sa ajungem cu asta numai ca am vazut la voi ca scrieti ca nu este kiar in bodrum.

#156
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postlarimiru, on 22nd March 2011, 15:18, said:

Am citi ce ai scris si tu de-aia nici nu mai stiu ce sa fac.Kefaluka am vazut-o pe net si fetele cum au vazut asta le-a si placut(Miruna 11 si Larissa 7),acuma cu vintul nu stiu cit de tare bate ca asa o adiere este bine venita pe o caldura asa de mare,nu stiu ce sa zic.Asta este prima noastra peripetie in Turcia de-asta cer sfat ca sint 1300€ in joc plus transporturile ca noi venim din Austria,graz-Borsa,maramures -Bucuresti si de aici mai departe.

La care banca a Turciei nu?ptr ca nu stau sa caut eu casa de skimb.Ref la traseu il am pe asta de la W140:
Bucuresti
70 km
Giurgiu/Ruse (vama RO/BG)
65 km
Razgrad
35 km
Targoviste
43 km
Kotel
49 km
Sliven
28 km
Yambol
65 km
Lesovo/Hamzabeyli (vama BG/TR)
40 km
Edirne
120 km
Kesan
110 km
Eceabat
traversare cu bacul
Canakkale
130 km
Edremit
140 km
Aliaga
50 km
Izmir
115 km autostrada
Aydin
85 km
Milas
50 km
Bodrum
-------------------
Total 1.195 km

Sper sa ajungem cu asta numai ca am vazut la voi ca scrieti ca nu este kiar in bodrum.
Sunt ATM-uri unde poti schimba in ce valuta vrei,carduri sa ai.

Edited by Jidanu, 22 March 2011 - 17:22.


#157
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View PostJidanu, on 22nd March 2011, 17:22, said:

Sunt ATM-uri unde poti schimba in ce valuta vrei,carduri sa ai.

si bani  in  contul tau  in card  :)

#158
larimiru

larimiru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 12.03.2011
[quote name='Jidanu' date='22nd March 2011, 16:22' post='9642418']
Sunt ATM-uri unde poti schimba in ce valuta vrei,carduri sa ai.
[/quote

Da asta se stie.Mersi ptr informatii!!!

Edited by larimiru, 22 March 2011 - 19:39.


#159
softyty

softyty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 23.02.2008
[/quote
Da asta se stie.Mersi ptr informatii!!!
[/quote]


Ti-am raspuns pe PM. Daca mai intrebari, pune-le aici ca sunt mai multi care pot raspunde.

#160
larimiru

larimiru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 12.03.2011

View Postcezar_1985, on 27th February 2011, 17:02, said:

Salutare, a fost cineva la Club Arinna din Bodrum? Mi-am facut rezervare pt. luna august.

Buna eu am reservare la Kefaluka-Bodrum tot in August...poate plecam impreuna,eu plec din Bucuresti pe 24 aug....astept raspuns.mersi.

#161
larimiru

larimiru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 12.03.2011

View PostRaluC, on 21st March 2011, 14:14, said:

Buna,


Am o rezervare  pentru luna  iulie  la  hotel Kervansaray Bodrum .
Ma  poate  ajuta  cineva cu cateva  impresii despre  hotel?

Multumesc pentru ajutor!

:coolspeak:

Edited by larimiru, 10 April 2011 - 21:29.


#162
patraulea100

patraulea100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 21.01.2008
Va salut,
Apelez si eu la amabilitatea voastra pt.un sfat. Ne gandeam sa mergem in aceasta vara in Turcia la hotelul Diamond of Bodrum. Am citit pe net ceva review-uri insa majoritatea sunt ale unor englezi mofturosi care erau suparati ca mancarea oferita de acest hotel nu era pe placul lor sau camera nu avea sea view desi au platit, etc... Eventual o alta recomandare in zona. Ceva impresii sau sfaturi ar fi binevenite. Ar fi super daca hotelul ar fi langa o statiune/oras sa nu ramanem 'bolcati'acolo. Diamond of Bodrum se afla chiar in orasel, langa port si cred ca am avea ce vedea pe acolo. Nu stiu daca raportul calitate/pret este optim. Imi poate spune cineva cat costa o excursie catre insulele grecesti Rodos, Cos sau la Pamukale? Achizitionata de la turci, nu prin agentia rom. THX.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate