Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

timp uscare placa

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
bidis

bidis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.02.2009
Buna ziua am si eu o intrebare, am turnat vineri placa peste parter, constructorul care face casa p+1 a zis ca poate sa inceapa sa zideasca etajul dupa 4-5 zile daca nu decofreaza placa este adevarat poate sa urce caramida necesara etajului pe placa.

#2
myl03

myl03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 02.12.2008
:o    CE SA-I FACI DACA SE GRABESTE SA TERMINE

#3
>ficus

>ficus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,455
  • Înscris: 22.06.2007
betonul ajunge la rezistenta sa deplina la o luna dupa turnare
daca lasa toti popii sub placa, nu e o problema daca se apuca de zidarie dupa o saptamana de la turnare

#4
bidis

bidis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.02.2009

 myl03, on 7th June 2009, 19:45, said:

:o    CE SA-I FACI DACA SE GRABESTE SA TERMINE
nu este vorba de graba daca se poate intampla ceva nu il las sa inceapa ,o sa lasa toti popi sub placa

#5
lifestyle2000

lifestyle2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 25.04.2007
Eu am urcat tone intregi pe placa la 10 zile dupa turnare. Am lasat toti popi si am pus cate 5 paleti de porotherm 30 la fiecare colt al placii (placa are 132 mp). Incearca sa nu sprijini greutate mare in camp. Depoziteaza paletii mai pe margine dar sa le lasi loc pt zidarie si spatiu de manevra langa zid.
Baietii vor sa decofreze la mine dupa 22 de zile de la turnare. In mod normal,"by the book", se decofreaza la 28 de zile.
Poti zidi linistit dar sa nu scoti popii. 5 zile parca e totusi prea putini, mai amana si tu cateva zile ca nu strica.
Un truc: "intarzie" si tu caramida in mod voit vreo 4 zile  B)

Edited by lifestyle2000, 07 June 2009 - 19:50.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate