Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

Marmaris, Fethyie sau Bodrum?

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009
Pe care ma sfatuiti sa-l aleg? Am tot fost in Antalya si mai vreau sa schimb. Nu vreau super distractii si nici senzatii tari, doar peisaje frumoase, verdeata si daca mai e loc, ceva confort.

#2
fly_dream

fly_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,075
  • Înscris: 17.05.2007

 chrismo, on 6th June 2009, 22:54, said:

Pe care ma sfatuiti sa-l aleg? Am tot fost in Antalya si mai vreau sa schimb. Nu vreau super distractii si nici senzatii tari, doar peisaje frumoase, verdeata si daca mai e loc, ceva confort.

Am cam aceeasi problema, doar ca eu vreau senzatii tari, excursii interesante, peisaje frumoase, verdeata..... si un pret cat mai adecvat crizei....

#3
MmeButterfly

MmeButterfly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 08.04.2007
Mie mi-a placut f. mult Bodrum-ul, zona portului e superba, am vizitat castelul, care are niste gradini foarte frumoase, pline de flori si verdeata, iar de sus de vede panorama asupra intregului oras. Bodrum e considerat "capitala yachting-ului" turcesc.
Fata de Antalya, care e mai arida, Bodrum e mai verde, mai putin secetos. Noi am tras o fuga si pana la Pamukkale, care merita cu varf si indesat si are si un fel de strand cu apa termala, superb. Imi pare rau ca nu am ramas o noapte in zona, e plin de hoteluri pe acolo.

A, si din Bodrum se pot face excursii pana pe insula greceasca Kos.

Edited by MmeButterfly, 08 June 2009 - 10:47.


#4
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

 MmeButterfly, on 8th June 2009, 11:47, said:

Mie mi-a placut f. mult Bodrum-ul, zona portului e superba, am vizitat castelul, care are niste gradini foarte frumoase, pline de flori si verdeata, iar de sus de vede panorama asupra intregului oras. Bodrum e considerat "capitala yachting-ului" turcesc.
Fata de Antalya, care e mai arida, Bodrum e mai verde, mai putin secetos. Noi am tras o fuga si pana la Pamukkale, care merita cu varf si indesat si are si un fel de strand cu apa termala, superb. Imi pare rau ca nu am ramas o noapte in zona, e plin de hoteluri pe acolo.

A, si din Bodrum se pot face excursii pana pe insula greceasca Kos.

La ce hotel ati stat in Bodrum?

#5
yoncv

yoncv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 25.04.2007
In Bodrum e cumva semnal la mobil din vreo insula greceasca? Voi sta la yelken 5*.

#6
NUTI66

NUTI66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.03.2008
Marmaris sau Icmeler. E o statiune mai mica langa Marmaris, dak stai in Marmaris poti lua autobuzul portocaliu pana acolo.E mai liniste decat in Marmaris . Recomandare aici, hotel AQUA. Marmaris il poti alege dak vrei mai multa distractie si actiune, sunt excursii la tot felul de chestii, gen scufundati, jeep safari. Eu sunt indragostita de Marmaris. am fost 2 ani, si in fiecare sejur 1 zi am facut plaja la Icmeler. Recomandarea mea, MARMARIS.

#7
idumihai

idumihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 08.03.2008
nu-i pe lume ceva mai frumos decat marmaris !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
alegeti fara ezitare, am fost de trei ori si m-as duce inca o data ieri .. nu maine ..

#8
dana_03

dana_03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 24.09.2007

 idumihai, on 9th June 2009, 13:58, said:

nu-i pe lume ceva mai frumos decat marmaris !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
alegeti fara ezitare, am fost de trei ori si m-as duce inca o data ieri .. nu maine ..


Daca ai fost de 3 ori, sigur poti sa ne spui cam tot despre Marmaris. Mergem si noi in august 10 zile si chiar am vrea sa stim cat mai multe amanunte (altceva decat scrie in ghidurile turistice).
Despre plaja, preturi, locuri bune de luat masa, cumparaturi, ce se viziteaza in oras, care sunt croazierele care nu trebuiesc ratate, seara cam pe unde merita sa-ti pierzi timpul (nu baruri, cluburi si discoteci)
si in general cam tot ce ai chef sa scrii despre Marmaris. Multumesc!  :worthy:

#9
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

 NUTI66, on 9th June 2009, 13:46, said:

Marmaris sau Icmeler. E o statiune mai mica langa Marmaris, dak stai in Marmaris poti lua autobuzul portocaliu pana acolo.E mai liniste decat in Marmaris . Recomandare aici, hotel AQUA. Marmaris il poti alege dak vrei mai multa distractie si actiune, sunt excursii la tot felul de chestii, gen scufundati, jeep safari. Eu sunt indragostita de Marmaris. am fost 2 ani, si in fiecare sejur 1 zi am facut plaja la Icmeler. Recomandarea mea, MARMARIS.

Icmeler sa inteleg ca e statiunea de langa Marmaris? Cum este plaja? Stiu ca in zona Bodrum nu prea este nisip. Nu ca nu mi-ar placea si plajele cu pietre (gen Brela sau Makarska in Croatia), dar parca as vrea si ceva nisip. Iar conditia esentiala este multa, multa verdeata. Am vazut oarece hoteluri cu vegetatie super, intr-adevar, in zona Marmaris si Fethyie. Ceva poze? Si ceva preturi la restaurante? Macar orientativ. Si inca ceva, ati ajuns careva in zona Dalyan? Am inteles ca este o delta. Sau in zona Sarigerme?

Edited by chrismo, 09 June 2009 - 18:45.


#10
NUTI66

NUTI66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.03.2008

 chrismo, on 9th June 2009, 16:40, said:

Icmeler sa inteleg ca e statiunea de langa Marmaris? Cum este plaja? Stiu ca in zona Bodrum nu prea este nisip. Nu ca nu mi-ar placea si plajele cu pietre (gen Brela sau Makarska in Croatia), dar parca as vrea si ceva nisip. Iar conditia esentiala este multa, multa verdeata. Am vazut oarece hoteluri cu vegetatie super, intr-adevar, in zona Marmaris si Fethyie. Ceva poze? Si ceva preturi la restaurante? Macar orientativ. Si inca ceva, ati ajuns careva in zona Dalyan? Am inteles ca este o delta. Sau in zona Sarigerme?
Si Marmaris si Icmeler au plaja cu nisip.In ambele stai pe plaja si esti inconjurat de munti cu paduri de pin.La Dalyan a fost numai fiul meu in excursie si prietena mea. Nu au venit foarte incantati, comparativ cu croaziera pe care o facusem cu o zi inainte. o plimare de o zi pe mare, cu multe opriri unde se facea baie si popasuri pe vreo 2 insule.
  De cumparat excursiile optionale direct din statiune, de la agentii. Nu de la ghid dak mergi cu autocarul.Sunt mult mai scumpe.
   Ce se poate face aici , in afara de plaja sii excursii ? In primul rand au un bazar foarte mare, unde sigur doamnele vor pierde cel putin 2 seri. Se cumpara de aici piele si blana, aur.Apoi in zona portului, unde sunt multe restaurante, si unde petreceti o seara superba.Pe faleza sunt , exact pe malul marii, ( In partea cealalata fata de port )multe restaurante unde sunt spectacole seara, noi am ajuns la unul cu travestiti care ne-a placut foarte mult.Se canta, se danseaza, toti te invita in restaurantul lor.Preturi la restaurante? De toate, poti sa mananci la restaurante gen fast food unde gasesti produse turcesti cu 7-8-10 euro un fel de mancare.Recomandare mea, costite de miel, lamb chops. Foarte bune. Multi turisti straini, predomina rusii si nordicii. Mai era o strada unde erau grupate toate discotecile, dar nefiind fan nu am ajuns acolo. Icmeler e mica ,superba si linistita.Printre pozele pe care sper ca am reusit sa le atasez sunt si din Icmeler si una de la Pamukale, care nu trebuie ratata .
Singurul dezavantaj spun eu sunt tempereturile foarte mari, in august erau la pranz peste 40 grade. Seara foarte placut, desi cald. Totusi nu este caldura  uscata de la noi care te tampeste, la pranz puteam merge sa mancam in statiune, desi ARDE soarele.

Attached Files


Edited by NUTI66, 11 June 2009 - 12:58.


#11
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

 NUTI66, on 11th June 2009, 13:54, said:

Si Marmaris si Icmeler au plaja cu nisip.In ambele stai pe plaja si esti inconjurat de munti cu paduri de pin.La Dalyan a fost numai fiul meu in excursie si prietena mea. Nu au venit foarte incantati, comparativ cu croaziera pe care o facusem cu o zi inainte. o plimare de o zi pe mare, cu multe opriri unde se facea baie si popasuri pe vreo 2 insule.
  De cumparat excursiile optionale direct din statiune, de la agentii. Nu de la ghid dak mergi cu autocarul.Sunt mult mai scumpe.
   Ce se poate face aici , in afara de plaja sii excursii ? In primul rand au un bazar foarte mare, unde sigur doamnele vor pierde cel putin 2 seri. Se cumpara de aici piele si blana, aur.Apoi in zona portului, unde sunt multe restaurante, si unde petreceti o seara superba.Pe faleza sunt , exact pe malul marii, ( In partea cealalata fata de port )multe restaurante unde sunt spectacole seara, noi am ajuns la unul cu travestiti care ne-a placut foarte mult.Se canta, se danseaza, toti te invita in restaurantul lor.Preturi la restaurante? De toate, poti sa mananci la restaurante gen fast food unde gasesti produse turcesti cu 7-8-10 euro un fel de mancare.Recomandare mea, costite de miel, lamb chops. Foarte bune. Multi turisti straini, predomina rusii si nordicii. Mai era o strada unde erau grupate toate discotecile, dar nefiind fan nu am ajuns acolo. Icmeler e mica ,superba si linistita.Printre pozele pe care sper ca am reusit sa le atasez sunt si din Icmeler si una de la Pamukale, care nu trebuie ratata .
Singurul dezavantaj spun eu sunt tempereturile foarte mari, in august erau la pranz peste 40 grade. Seara foarte placut, desi cald. Totusi nu este caldura  uscata de la noi care te tampeste, la pranz puteam merge sa mancam in statiune, desi ARDE soarele.
Multumesc pentru raspuns!

#12
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
marmaris si oludeniz sint cele mai frumoase statiuni ale turcilor....

#13
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

 rottweiler2007, on 11th June 2009, 20:41, said:

marmaris si oludeniz sint cele mai frumoase statiuni ale turcilor....

Ceva recomandari de hoteluri?

 chrismo, on 11th June 2009, 20:45, said:

Ceva recomandari de hoteluri?

P.s.Unde sa nu fim asaltati "ad literam" de hoardele de rusi.

#14
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 chrismo, on 11th June 2009, 20:46, said:

Ceva recomandari de hoteluri?



P.s.Unde sa nu fim asaltati "ad literam" de hoardele de rusi.
stii unde, paradoxal, nu am vazut f multi rusi ? in bora bora, hotel bora bora pearl resort

#15
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

 rottweiler2007, on 11th June 2009, 22:33, said:

stii unde, paradoxal, nu am vazut f multi rusi ? in bora bora, hotel bora bora pearl resort

Probabil atunci cand imi voi putea permite eu sa merg in Bora Bora si acolo vor fi rusi.

#16
dana3262

dana3262

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 19.10.2007

 rottweiler2007, on 11th June 2009, 20:41, said:

marmaris si oludeniz sint cele mai frumoase statiuni ale turcilor....
Vad ca pentru Oludeniz nu sunt decat oferte cu transport individual, poti sa-mi spui te rog cum se ajunge acolo, care-i cel mai apropiat (la cati km?) aeroport de Oludeniz?
Multumesc mult!

#17
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

 dana3262, on 6th July 2009, 23:17, said:

Vad ca pentru Oludeniz nu sunt decat oferte cu transport individual, poti sa-mi spui te rog cum se ajunge acolo, care-i cel mai apropiat (la cati km?) aeroport de Oludeniz?
Multumesc mult!

Cred ca Aeroportul Dalaman - 54 km de Oludeniz.


 chrismo, on 7th July 2009, 00:02, said:

Cred ca Aeroportul Dalaman - 54 km de Oludeniz.
Sau chiar mai putin. Dar in jur de 35-60 km, functie de amplasarea hotelului.


#18
Delphinash

Delphinash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 06.07.2007
Mie mi-a placut Bodrum si hotelul avea si destula verdeata. dar cum in celelalte statiuni de care vorbesti nu am fost nu pot face comparatie intre ele. Nu am apucat sa vizitam nimik insa poate la anul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate