Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie

Monitor cu consum URIAS
 Topul rușinii la nivelul PE

probleme domeniu sau configuratie...

Se poate vedea on-line filmul ...

Mazda 3 IV Sedan 2.0 e-SkyActiv-G...
 NATO - Articolul 5

Recomandare pentru un acoperis di...

Schimbare DVR/NVR Sistem de supra...

Suspensie sa bicicleta (fatbike)
 Recomandare masina de facut cubur...

Racirea camerei

Incident in trafic

Boilere electrice slim / compacte

Care e faza cu mailurile de la Reiffeinsen bank?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

jijinho

jijinho

Member

• Grup: Members
Salut! Care e faza cu mailurile de la Reiffeinsen bank?? sunt bombardat cu mailuri din astea...fara sa am cont la ei. Si din curiozitate azi am dat click...care e faza? ...existe ceva spyware sa poate sa iti monitorizeze pc-ul adica tot ce se bate pe tst-ura inclusiv parole doar daca am dat click pe acel site clona?  ca asha nu vad de ce ar trimite ei mailuri cu sa te loghezi pe acel site fals.
Si ma gandeam ca la un simplu click pe acel site sa se instaleze ceva spyware care sa monitorize-ze tot ce se bate pe tst-ura inclusiv parole-le....mai ales ca nici n-am avut antivirusul instalat azi

x_the_z24

x_the_z24

Active Member

Naspa de tine, daca te uitai atent, nu era link Raiffeisen Bank, ci pe un site rus, daca-mi aduc aminte. Acele mail-uri sunt SPAM, NICIODATA o banca nu-si invita clientii sa se conecteze. N-ai avut antivirus...  :crying: Si eu primesc in disperare, tot ce fac e sa le ignor, nici macar nu-s in tara... deci cont din pix. De'acum cand primesti mail-uri de genul, tine sageata pe link, si uite-te in bara de jos unde te redirectioneaza.

cristian0007

cristian0007

Be a real Viber !

• Grup: Senior Members
Dar daca ai fi avut cont si ai fi introdus: numarul cardului si PIN-ul ce crezi ca s-ar intampla?

jijinho

jijinho

Member

View Postcristian0007, on 5th June 2009, 22:32, said:

Dar daca ai fi avut cont si ai fi introdus: numarul cardului si PIN-ul ce crezi ca s-ar intampla?
asta stiu ca ramanea parola acolo ........eu zic ca am vrut sa intru de curiozitate pe site si am ramas uimit sa aflu de la niste amici ca si la doar un simplu click pe acele site-uri se instaleaza un spyware un fel de keylogger si uite asha ramai fara parole:D acum instalez niste programe antispayware...normal ca daca bagam numarul cardului ....ramane la ei ...dar ma intreb ? ei cum reusesc sa ia bani chiar si cu parola ...de exemplu eu la banca am un aparat numit token si ala isi schimba parola mereu!

rootkit

rootkit

Awake. Security DNA

• Grup: Senior Members
Acest fenomen prezentat in acest topic se numeste phishing.

http://ro.wikipedia.org/wiki/Phishing

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate