Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 

Insula Kos - Grecia

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#91
sorinvbb

sorinvbb

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 10.02.2018

 metalactual, on 11 noiembrie 2018 - 17:46, said:

Am gasit doar una singura care sa ni se potriveasca, cu charter Tarom. Posibil sa mai fi existat si alta optiune, insa doream charter numai cu Tarom-ul. Agentia care avea charterul (la comun cu o alta agentie), dorea sa ne vanda un pachet ( avion, transferuri si cazare ).

Pot intreba ce agentie a oferit charterul Tarom? Multumesc!

#92
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,304
  • Înscris: 17.04.2006
Am raspuns in P Mesagerie...cu intarziere, poate te mai ajuta.

Edited by metalactual, 09 May 2022 - 13:31.


#93
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,573
  • Înscris: 17.08.2007
Vad că nu prea merg românii în Kos. Cum este fata de Rhodos sau Creta ca peisaj, plaje? Caut o destinație noua ptr vara 2023 și Kos ar putea fi o varianta. E mai verde sau Pietroasa și aridă ca Rhodos? Cum stau cu aglomerația? Multe destinații au devenit f aglomerate in ultimii 3-4 ani.

Edited by atupi, 20 February 2023 - 01:00.


#94
Bingo

Bingo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,454
  • Înscris: 13.04.2006
Nu m-a impresionat cu nimic. Am mers din Rodos în KO. Cazare în Kardamena.

#95
sorinvbb

sorinvbb

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 10.02.2018

 atupi, on 20 februarie 2023 - 01:00, said:

Vad că nu prea merg românii în Kos. Cum este fata de Rhodos sau Creta ca peisaj, plaje? Caut o destinație noua ptr vara 2023 și Kos ar putea fi o varianta. E mai verde sau Pietroasa și aridă ca Rhodos? Cum stau cu aglomerația? Multe destinații au devenit f aglomerate in ultimii 3-4 ani.

Depinde ce îți dorești, pe plaje și peisaje este ok, însă este o destinație completă, oferă și vestigii arheologice, orașul Kos este deosebit, ofera de toate, de la ruine si cetăți pitorești la viață de noapte, port vibrant, orășelele de munte merită vizitate pe îndelete (de exemplu Zia), poti face trasee in interiorul insulei, unde este mai înverzit. Recomand cazarea în Kos Town, în centru sau pe plaja orașului (Lambi e cea mai ok din oraș), cea mai ok plajă pentru nevoile noastre a fost Tigkaki (am stat mereu la King Size - umbra naturala la terasa lor, mâncare excelentă, șezlonguri gratis dacă faci consumație). Am fost cazați la Blue Lagoon City și am avut mașină închiriată toată perioada.

Bonus, puteți încerca câte o excursie de o zi în fiecare dintre insulele Simi, Patmos și Kalimnos.

Orice insula turistică grecească care are aeroport internațional sau este foarte aproape (cu ferry) de un astfel de aeroport este aglomerată - dacă vrei să eviți aglomerația singura variantă este să mergi în mai- inceputul lui iunie sau începând cu septembrie. Eu am fost la sfârșitul lui mai, anul trecut și mi-a plăcut.

#96
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,304
  • Înscris: 17.04.2006

View Postatupi, on 20 februarie 2023 - 01:00, said:

Vad că nu prea merg românii în Kos. Cum este fata de Rhodos sau Creta ca peisaj, plaje? Caut o destinație noua ptr vara 2023 și Kos ar putea fi o varianta. E mai verde sau Pietroasa și aridă ca Rhodos? Cum stau cu aglomerația? Multe destinații au devenit f aglomerate in ultimii 3-4 ani.

Poti merge linistit o saptamana, ai ce sa faci. Am scris cate ceva in paginile anterioare. Este mai asemanatoare cu Rodos, intrucatva, insa fara acele golfulete de efect.
Cand am fost noi parea mai putin aglomerata decat alte insule. Acum nu mai stiu ce o mai fi pe acolo.
Mi-a placut mai mult Creta si Rodos decat Kos per total, insa daca poti merge in Kos nu o sa iti para rau. Dar nici nu o sa spui "wow".

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate