Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Cand va reveni Isus si mai ales cum?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1233 replies to this topic

#1225
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,190
  • Înscris: 26.01.2007
Da.
Și îmi pare tare rău pentru tine pentru că, vezi tu, tot discutând virtual ai ajuns să-mi devii drag.
Ce păcat că vei ajunge în Iad! E atât de trist! :no:

#1226
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,430
  • Înscris: 16.03.2004
În Iad? :huh: toți ajung în Iad, fiindcă creștinii știu că Iadul este „mormântul comun al omenirii” și nu un fief al dracilor, așa cum se învață, în mod eronat, în bisericile penticostale și baptiste. De asemenea, creștinii știu că venirea Domnului este invizibilă, referindu-se la evenimente mondiale, și nu o venire fizică, inutilă, cum cred baptiștii și penticostalii, fiindcă nu au studiat Noul testament cu acribie, așa cum o fac martorii lui Iehova.Posted Image

#1227
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,430
  • Înscris: 16.03.2004

View PostSfantul Jakob, on 07 iulie 2022 - 20:20, said:

tot discutând virtual ai ajuns să-mi devii drag.

Minciuni!
Dacă ar fi așa, nu mi-ai fi întors spatele în modul acesta atât de straniu, la sugestia unui tinerel, din păcate, mult prea vanitos...!Posted Image

#1228
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,430
  • Înscris: 16.03.2004
Pace, Jake.
Dacă promit să nu mai folosesc acele expresii atât de urâte,Posted Image : Marcu prostănacu, Isus copilul bastard al fenicianului Pantera, rupți în cur, etc. deci mă voi îngriji pe viitor să folosesc doar un limbaj elevat, fără expresii porcoase, mă vei ierta și vei relua convorbirile cu mine? Topicul Discrepanțe este în plin avânt, am venit cu chestii noi, interesante, te așteptăm și pe tine! Posted Image


Cu drag, al tău...:)

#1229
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,430
  • Înscris: 16.03.2004
Am lansat ieri câteva nucleare, numai să-ți trezesc interesul și să vii, să fii iarăși cu noi, cu Logic, cu Paco, cu Daniel, echipa, și mai am nucleare de lansat... dar tu... nu vii...[ https://yoursmiles.org/msmile/sad/m1502.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Jake, Jake, cât am dorit să vă strâng ca găina puii de cloșcă sub aripile discrepanțelor... și nu vrei...[ https://yoursmiles.org/msmile/sad/m1507.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1230
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,190
  • Înscris: 26.01.2007
Mulțumesc de invitație, Darkule!

Din nefericire, nu pot crede promisiunile tale pentru că tu nu faci ce vrei ci ceea ce ești mânat de satana.
Iar șeful tău nu se mulțumește doar să spună minciuni ci e musai să vină și cu blasfemii porcoase.

Prefer să nu-ți mai vorbesc despre Dumnezeu ci mai degrabă să mă rog pentru tine.
Domnul să-ți dea pacea inimii!

#1231
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,430
  • Înscris: 16.03.2004
Și Hornet vorbește urât, uite, ieri a zis ”flegmă”, în loc de ”salivă”, dar tu te faci că nu vezi...
Nici nu mă miră...
cine sunt cei mai urâți creștini? martorii lui Iehova? de către cine? de către cei mai îndepărtați ideologic, adică de budiști, musulmani, hinduși? nu, tocmai de către adventiști, apoi penticostali, baptiști... ăștia îi urăsc cel mai mult.
Așa și tu! Nu vezi limbajul altora, mult mai ”colorat” ba chiar indecent, însă imediat sari când mai scriu și eu așa, colocvial...din an în paști, fiindcă în general încerc să folosesc expresii care să poată fi înțelese de cei care vin la cursurile mele absolut gratuite, nu cu bani, cum fac preoții! :lol:

View PostSfantul Jakob, on 11 iulie 2022 - 04:54, said:

Prefer să nu-ți mai vorbesc despre Dumnezeu

E a treia oară. Prima dată a fost acum ceva ani, cu rusaliile, te-ai enervat rău de tot și nu ai mai vorbit. Deloc. Deși eu eram bine intenționat. A doua oară, anul trecut. Nu ai mai vorbit cu mine, cam o lună, dar ai menționat, cu lacrimi în ochi, că vei reîncepe comunicarea, dar că trebuie să fac măcar 10 pagini pe Debunked. Acum sunt 45. Și cu Discrepanțele eram atunci la început. Asta e a treia oară. Se pare că e ceva serios. Colegul Xlander te-a bombardat cu mail-uri în care ți-a dat, pare-se, un fel de ultimatum...Posted Image

#1232
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,190
  • Înscris: 26.01.2007

View Postdark, on 11 iulie 2022 - 08:03, said:

Colegul Xlander te-a bombardat cu mail-uri în care ți-a dat, pare-se, un fel de ultimatum...Posted Image

Trebuie să ascult de Xlander!
Noi, creștinii, trebuie să fim smeriți și să ascultăm unii de alții pentru că în acest fel ne vorbește Domnul, prin oamenii Lui.

#1233
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,190
  • Înscris: 26.01.2007

View Postdark, on 11 iulie 2022 - 08:03, said:

Și Hornet vorbește urât, uite, ieri a zis ”flegmă”, în loc de ”salivă”
Aia nu-i nimic
Nu vorbește nimeni atât de urât ca tine aici pe forum Posted Image
Uite aici mostră:

View Postdark, on 08 iulie 2022 - 12:35, said:

Isus nu e lămurit complet despre ce s-a întâmplat, că a ieșit ceva din El, o putere sau, mai degrabă, o beșină cu mare putere, de s-a cufurit pe El...a trebuit să ia altă haină...:huh:


#1234
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,430
  • Înscris: 16.03.2004

View PostSfantul Jakob, on 11 iulie 2022 - 11:06, said:

Trebuie să ascult de Xlander!

Atunci trebuie să-ți iei la revedere, căci nu vei prinde revenirea lui Isus Christos! Posted Image
Xlander are nevoie de multă pocăință, trebuie să-și pună viața în ordine. El este un băiat bun, dar din păcate anturajul l-a stricat: se uită la filme cu violență și cu tentă sexuală.Posted Image  Își pierde vremea, în loc să facă ceva constructiv! Își murdărește cugetul.Posted Image Dar dacă colegul va dovedi că și-a schimbat atitudinea, că a renunțat la a mai viziona porcării degradante, cu siguranță Isus nu-l va uita atunci când va reveni, pe norii Cerului, spre a aduce binecuvântări celor care L-au așteptat!

Edited by dark, 20 July 2022 - 10:30.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate