Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

R.C.S. & R.D.S. - Digi I.P.TV.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
11337 replies to this topic

#11269
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
Info: Sesizarea cu nr. 29xxxxzzz a fost rezolvata. Daca problema persista, reveniti telefonic precizand numarul sesizarii. Suport Tehnic R*S&R*S. Eu ajung târziu acasă, nu pot verifica acum.

#11270
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006
@AxelRo Am verificat eu, au destupat teavaPosted Image Oricum, o coincidenta destul de mare... Eu am deschis sesizare din contul Digi azi, pe la 12 si ceva, dupa ce am postat aici. Imediat, la citeva minute, mai exact la 12:34, am primit un mesaj ca al tau: "Stimate abonat, momentan in zona dumneavoastra este anuntat un incident de nefunctionalitate, lucram la remedierea situatiei si revenim cu un sms cand va lua sfarsit. Va multumim pentru apelul la RCS&RDS si va dorim o zi placuta. Suport Tehnic RCS&RDS". Ma si umplusem de nervi...

Acum, la 15:03, primesc mesaj de la Digi: "Info: Sesizarea cu nr. 2xxxx a fost rezolvata. Daca problema persista, reveniti telefonic precizand numarul sesizarii. Suport Tehnic RCS&RDS"

WTF? Ce au patit astia? Asa de repede sa se miste dupa ce am deschis sesizare? S-o fi trezit Zoltan din visele lui ca l-am pomenit?Posted Image

Asa ca eu incep sa deschid sesizari din cont pentru canalele lipsa din grila IPTV... Te sfatuiesc sa faci la felPosted Image ... poate or fi angajat dreac vreun om mai destupat la tehnic care se pricepe sa introduca posturile lipsa...Posted Image

#11271
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
Am făcut-o deja, e discuția mai în urma. Tot la 15.03 a venit sms și la mine.

Edited by AxelRo, 11 December 2020 - 17:44.


#11272
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006
HaPosted Image? Bagara Prima TV HD in grila IPTV. Primul post dupa mai bine de 3 ani... Abia acum am sesizat, ca nu ma uit pe posturile generaliste... Nu au bagat insa si restul care au intrat zilele trecute in dvb-c Sport Extra HD, Look Sport + HD și Look Sport 3 HD. De cele vechi din ultimii 3 ani nici gind.

Deci sa inteleg ca se pot introduce canale in grila IPTV... e macar un Dorel care stie... Ideea e sa si vrea.Posted Image

#11273
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,264
  • Înscris: 30.03.2019
Vorba aia: "sunt interese mari la mijloc" :lol:
PrimaTV e controlat din umbra de Digi. Nu ma intrebati de unde stiu, ca nici eu nu stiu, dar am auzit n-șpe mii de oameni zicând asta. Deci daca e asa, normal ca l-au bagat.

#11274
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 22.02.2017
N.au DS 4 HD, dar au Prima HD. e in loc de SD?

#11275
luc99ro

luc99ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 30.12.2006
Nu e in loc de SD. E separat. Si au bagat si ProX HD. Tot separat, adica a ramas si ProX SD

#11276
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006

 novotab51, on 11 decembrie 2020 - 20:42, said:

Vorba aia: "sunt interese mari la mijloc" Posted Image
PrimaTV e controlat din umbra de Digi. Nu ma intrebati de unde stiu, ca nici eu nu stiu, dar am auzit n-șpe mii de oameni zicând asta. Deci daca e asa, normal ca l-au bagat.

Am auzit si eu ca firma Clever Media (care a cumparat Prima TV) e controlata prin interpusi de Zoltan... la fel ca si EAD Interactive (compania care detine drepturile TV in Liga I) ... si nu m-ar mira deloc. Pentru ca nu stiu de unde au venit dintr-o data atitia bani in piata TV din Romania. Adica, Pro TV, cea mai profitabila televiziune din tara, isi calculeaza fiecare leut, le pleaca oameni cu nemiluita de mai bine de un an... dar o companie de care n-auzise nimeni acum 4-5 ani investeste in drepturile TV, cumpara televiziuni peste televiziuni... Asa ca si eu cred ca e posibil sa fie banii lui Zoltan la mijlocPosted Image .

Dar ceea ce spui nu e un argument. Ronuquet are dreptate, RCS n-a fost in stare sa introduca Digisport 4 HD de trei ani si ceva, care e tot televiziunea lor. Ca sa nu mai zic ca in portofoliul Clever Media, in afara de Prima Tv mai sunt si Cinemaraton, ComedyEst, Look Sport+ HD, Look Sport 3 HD si asa mai departe... Deci ar fi trebuit introduse si astea la fel de repede.


 ronuquet, on 11 decembrie 2020 - 22:18, said:

N.au DS 4 HD, dar au Prima HD. e in loc de SD?
Ca de obicei, bine punctatPosted Image

 luc99ro, on 11 decembrie 2020 - 22:36, said:

Si au bagat si ProX HD. Tot separat, adica a ramas si ProX SD
Posted Image Nu. ProX HD este separat de mult in grila IPTV. De cind se numea Sport.ro HD.

#11277
Andrei9

Andrei9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 28.12.2007
La voi s-a rezolvat problema? Am sunat si eu si astept acum...

#11278
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006
Andrei9@ Care dintre probleme? Cea cu STB-ul nefunctional... de fapt serviciul nefunctional... s-a rezolvat de ieri de la 15:03, am spus mai sus. Problema cu posturile lipsa, nu. Au introdus doar Prima TV HD.

PS: Daca nu iti merge, incearca un reset...

#11279
Andrei9

Andrei9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 28.12.2007

 aljarreau, on 12 decembrie 2020 - 16:08, said:

Andrei9@ Care dintre probleme? Cea cu STB-ul nefunctional... de fapt serviciul nefunctional... s-a rezolvat de ieri de la 15:03, am spus mai sus. Problema cu posturile lipsa, nu. Au introdus doar Prima TV HD.

PS: Daca nu iti merge, incearca un reset...
Da la prboblema cu STB-ul ma refeream, dar acum am rezolvat, e functional... nu am apucat sa verific daca a intrat Prima HD...
Pacat ca nu se investeste in sistemul asta...

#11280
valitv

valitv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,652
  • Înscris: 11.03.2014
De ce nu fac o aplicatie pentru smart tv??
Au ramas singurii...ma rog mai e Vodafone tv.
Dar in rest avem:Focus Sat app smart tv,Orange tv go smart tv si recent Telekom smart tv app(Samsung tizen).Si ceilalti provideri au satelit tv sau cablu tv.Dar lor nu le este frica de canibalizare.
Tocmai de aceea Digi Online nu are canale tv generaliste.OK nu ai canale tv generaliste ,dar sa faca un Digi Online pentru smart tv.Pentru ca fara generaliste (ex Pro tv, Prima),sigur lumea nu renunta la cablu.E mai practic cu aplicatie smart tv, nu mai stai cu 2 telecomenzi.

Edited by valitv, 21 December 2020 - 14:18.


#11281
iuliancu

iuliancu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 11.01.2007

 adicorp, on 16 octombrie 2020 - 22:30, said:

Presupui gresit, în stb-ul de iptv intră un cablu de internet!
Pentru mai multe amănunte citește topicul între paginile 75 și 150!!!
Si daca bagi cablul de internet in TV, uite ca nu mai e IPTV. Chiar astazi am vorbit la DIGI, ei NU au IPTV. (IPTV sa introduci un link intr-un player si sa vezi postul respectiv)

#11282
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,827
  • Înscris: 06.11.2018
Normal ca Digi nu confirma ca au IPTV fiindca Digi IPTV niciodata nu a fost lansat oficial, se afla in teste din anul 2009, si asa a ramas.

Din 2016 chiar a devenit un proiect mort, din 2016 pana anul acesta multe posturi care sunt pe cablu nu au intrat pe IPTV, singurul care a intrat este Prima TV HD (probabil dintr-o greseala, sau asa au vrut ei).

#11283
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,264
  • Înscris: 30.03.2019

 iuliancu, on 29 decembrie 2020 - 15:35, said:


(IPTV sa introduci un link intr-un player si sa vezi postul respectiv)
Gresesti. Probabil ca la baza e link cu player, dar sunt mai multe forme.

#11284
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 23.03.2009

 iuliancu, on 29 decembrie 2020 - 15:35, said:

Si daca bagi cablul de internet in TV, uite ca nu mai e IPTV. Chiar astazi am vorbit la DIGI, ei NU au IPTV. (IPTV sa introduci un link intr-un player si sa vezi postul respectiv)

Aceeași recomandare și pentru tine, înainte de a mai posta și alte prostii(fiind se pare în necunoștință de cauză) citește topicul între paginile 75 și 150!!!

#11285
victoryp

victoryp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 27.06.2009
Salut celor care  mai sunt  pe aici.Aveti idee unde  pot găsi telecomanda pentru iptv sau compatibila?universala exclus ca nu-mi merg unele butoane la originala.
PS.Am schimbat routerul kaon cu tp-linkul nou.Pe acesta nu merge iptv,mi-au zis sa bag cablul în routerul cu fibra.Poate mai schimba cineva routerul sa știe.

Edited by victoryp, 04 April 2021 - 10:08.


#11286
aztec

aztec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 23.10.2003
La Telekom. Suni și îți aduc una noua. Gratis.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate