Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

R.C.S. & R.D.S. - Digi I.P.TV.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
11337 replies to this topic

#10999
savagedanyro

savagedanyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 12.04.2007
Intrebarea mea poate parea stupida , dar mi-o asum.

chiar NIMENI de la RDS, din persoanele care au un cuvant de spus in legatura cu grilele lor saudin echipele tehnice ale acestui sistem NU DETINE acest serviciu ???

altfel nu imi explic de ce trebuie sa sesizam noi  de fiecare data ca trebuie introdus un post TV care deja exista in celelalte grile RDS

Cu stima

#11000
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 23.03.2009

 savagedanyro, on 21 octombrie 2017 - 19:13, said:

......nu imi explic de ce trebuie sa sesizam noi  de fiecare data ca trebuie introdus un post TV care deja exista in celelalte grile RDS

Raspunsul este foarte simplu!
Fiind un serviciu aflat în teste prin neincluderea în grilă a canalelor nou introduse decât la cererea utilizatorilor se testează dacă se mai uită cineva la acest serviciu sau nu se mai uită nimeni!

#11001
luc99ro

luc99ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 30.12.2006

 adicorp, on 22 octombrie 2017 - 13:21, said:


Raspunsul este foarte simplu!
Fiind un serviciu aflat în teste prin neincluderea în grilă a canalelor nou introduse decât la cererea utilizatorilor se testează dacă se mai uită cineva la acest serviciu sau nu se mai uită nimeni!
  Sper ca ce ai scris ai scris in gluma. Spre deosebire de coaxial, la IPTV se poate vedea de la "centru" in orice moment cati utilizatori activi ai si ce urmareste fiecare, si eventualele erori sau disfunctionalitati ale STB-urilor.

#11002
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 23.03.2009
Am IPTV din ziua în care acesta a fost lansat în Oradea așa că poți să mă crezi că știu mai bine decât tine cu ce se mănâncă IPTV-ul!
Apropo erorile și disfuncționalitățile stb-urilor în toți acești ani au fost sesizate și transmise la centru de către utilizatori care au reclamat diversele probleme apărute, însă niciodată până acum dacă am întâmpinat vreo problemă aceasta nu a fost sesizată și/sau remediată de către cei de la "centru" decât dacă am făcut o sesizare în acest sens!!!!

Edited by adicorp, 22 October 2017 - 20:47.


#11003
luc99ro

luc99ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 30.12.2006

 adicorp, on 22 octombrie 2017 - 20:38, said:

Am IPTV din ziua în care acesta a fost lansat în Oradea așa că poți să mă crezi că știu mai bine decât tine cu ce se mănâncă IPTV-ul!
Apropo erorile și disfuncționalitățile stb-urilor în toți acești ani au fost sesizate și transmise la centru de către utilizatori care au reclamat diversele probleme apărute, însă niciodată până acum dacă am întâmpinat vreo problemă aceasta nu a fost sesizată și/sau remediată de către cei de la "centru" decât dacă am făcut o sesizare în acest sens!!!!
Nu vreau sa intru intro polemica cu tine pentru ca suntem de aceeasi parte "a baricadei". Doar faptul ca esti abonat de la inceput (ca si mine) nu inseamna neaparat ca trebuie sa si stii dedesubturile de la centru si cu ce se mananca IPTV-ul. Ceea ce spui tu legat de sesizari e adevarat pentru ca de serviciul asta nu s-a mai ocupat nimeni in mod real de cand Doru Petrescu a plecat. Dar asta e o alta discutie. Eu inca rezist sa le platesc 10 lei chiria pe stb... nu stiu pentru cat timp.. :)

#11004
savagedanyro

savagedanyro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 12.04.2007
Eu din pacate am devenit "captivus" la iptv din prima zi pentru ca am configurat retelele prin casa in jurul lui.

Acum daca spun nevestei ca trebuie sa trag cablu tv la acel televizor divorteaza sigur...

#11005
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 23.03.2009

 luc99ro, on 23 octombrie 2017 - 10:18, said:

Nu vreau sa intru intro polemica cu tine pentru ca suntem de aceeasi parte "a baricadei". Doar faptul ca esti abonat de la inceput (ca si mine) nu inseamna neaparat ca trebuie sa si stii dedesubturile de la centru si cu ce se mananca IPTV-ul. Ceea ce spui tu legat de sesizari e adevarat pentru ca de serviciul asta nu s-a mai ocupat nimeni in mod real de cand Doru Petrescu a plecat. Dar asta e o alta discutie. Eu inca rezist sa le platesc 10 lei chiria pe stb... nu stiu pentru cat timp.. Posted Image
Am prestat si eu destul atât pentru RCS cât și pentru Telekom așa că nu ai putea să îmi spui nimic din ceea ce nu știu deja raportat lPTV-ul celor două companii !
Spre deosebire de tine eu am STB-ul în folosință gratuită așa că nu plătesc nimic pentru el dar îmi pare foarte rău când văd că cea mai de viitor tehnologie de transmisie tv  este lăsată  de izbeliște și nimeni nu se ocupă nici de cele mai elementare probleme cum ar fi EPG-ul, actualizarea listei de canale  sau Time Shiffng-ul pe Digisport4 care nu este disponibil nici acum după atâta timp de la lansarea acestui canal!
Să îți explic dacă chiar nu ai înțeles postarea mea, făceam mișto de statul nostru de testeri care pare că se eternizează!

Edited by adicorp, 23 October 2017 - 14:06.


#11006
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 23.03.2009
Mare surpriză!
Pe principiul cum să te faultezi singur, a apărut în grila IPTV Nick Jr. canal care nu interesează aproape pe nimeni și nici nu aparține trustului RCS, dar nici la o lună după lansare nu au reușit să introducă DigiSport 4HD deși acest canal aparține trustului iar pe IPTV nu au nevoie de frecvențe libere pentru a putea introduce acest canal!
Se pare că cineva nu vrea să introducă DigiSport 4HD în grilă și nu îmi dau seama care ar fi motivul.

#11007
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Presupun că cei de la RCS au fost obligați să introducă Nick Jr. pe toate platformele (inclusiv pe satelit). Digi Sport 4 HD poate nu a fost obligatoriu.

#11008
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,268
  • Înscris: 23.03.2009

 AndReW99, on 16 noiembrie 2017 - 10:26, said:

Presupun că cei de la RCS au fost obligați să introducă Nick Jr. pe toate platformele (inclusiv pe satelit). Digi Sport 4 HD poate nu a fost obligatoriu.

IPTV fiind o platformă aflată în teste nu este obligată să introducă orice canal!
Dacă vor să introducă un canal atunci îl introduc bineînțeles cu acordul respectivului canal, dar nu pot fi obligați.

P.S.Digisport 4HD este canalul lor deci nu văd cine ar putea să îi oblige să introducă  sau să nu introducă acest canal în grilă

Edited by adicorp, 16 November 2017 - 10:44.


#11009
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
IPTV e un serviciu ce este demult uitat. Ai digi sport pe dvbc.

#11010
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Nici eu nu inteleg de ce tot trageti cu dintii de gunoiu asta. Dati decodoarele si cu asta-basta. Chiar nu merita timeshifting-ul, PIP-ul si CBS Reality bataia de joc facuta de astia. Parca nici nu aveati EPG pe multe posturi..

#11011
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006

 Silviudeep, on 16 noiembrie 2017 - 13:10, said:

IPTV e un serviciu ce este demult uitat. Ai digi sport pe dvbc.
Daca IPTV-ul e demult uitat, te sfatuiesc si eu sa uiti acest topic. Ai topic despre dvbc...Posted Image

 ronuquet, on 16 noiembrie 2017 - 13:13, said:

Nici eu nu inteleg de ce tot trageti cu dintii de gunoiu asta. Dati decodoarele si cu asta-basta. Chiar nu merita timeshifting-ul, PIP-ul si CBS Reality bataia de joc facuta de astia. Parca nici nu aveati EPG pe multe posturi..
Unii sintem mai masochisti. Multumim pentru sfaturi. :yawn:

Edited by aljarreau, 16 November 2017 - 21:04.


#11012
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006

 adicorp, on 16 noiembrie 2017 - 10:13, said:

Mare surpriză!
Pe principiul cum să te faultezi singur, a apărut în grila IPTV Nick Jr. canal care nu interesează aproape pe nimeni și nici nu aparține trustului RCS, dar nici la o lună după lansare nu au reușit să introducă DigiSport 4HD deși acest canal aparține trustului iar pe IPTV nu au nevoie de frecvențe libere pentru a putea introduce acest canal!
Se pare că cineva nu vrea să introducă DigiSport 4HD în grilă și nu îmi dau seama care ar fi motivul.
Ai dreptate, am observat si eu zilele trecute ca au introdus Nick Jr in grila IPTV, dar, Digi Sport 4 HD inca nu.

In conditiile in care nu il introduc in grila pana la sfarsitul lunii noiembrie sunt hotarat 100% sa renunt la IPTV. :)

Le dau STB-ul inapoi si scutesc si 9,6 lei pe luna (chiria pentru el).

#11013
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Dacă înțeleg bine, pe IP-TV ar lipsi (în comparație cu serviciul DVB-C) următoarele:
  • Antena 1
  • Antena 3
  • DIGI Sport 4 HD
  • Travel Mix
  • E!
  • TNT
  • HBO2 HD
  • Inedit TV
  • Nașul TV
  • CGTN

Dar ar fi în plus:
  • CBS Reality
  • M1
  • RTL Klub
  • TV2
  • VIASAT3
  • Music Channel Ungaria
  • Minimax / C8
  • France 3 Black Edition

Corect?

#11014
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
E incorect. :)

De exemplu, avem in grila HBO 2 HD, iar Viasat 3 e cu mira de cel putin 1 luna.  Nu are rost sa zici ca lipsesc Antena 1 si Antena 3 (SD) cat timp avem in grila Antena 1 HD si Antena 3 HD. STB-urile oricum sunt toate HD. Nu avea rost sa introduca si dublura SD pentru A1, A3 sau E!.

Maine o sa postez grila completa de la IPTV.

#11015
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Știam de Antene și de E!, dar de HBO2 HD și de VIASAT3 nu a zis nimeni nimic (sau nu am văzut eu).

Mulțumesc! Posted Image

Edited by alfa_alfa, 17 November 2017 - 22:36.


#11016
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Din cate stiam A Stars HD nu exista, e doar in SD.

Chiar astept si eu grila.. sa vedem ce si cum.

Am inteles ca e o parte nasoala sa nu ai posturile SD, PIP-ul stie doar SD. Deci no PIP pe Antene HD.

Edited by ronuquet, 17 November 2017 - 23:16.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate