Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
CAIET SERVICE PREDEAL II

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Delta Dunarii

- - - - -
  • Please log in to reply
1310 replies to this topic

#1279
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,865
  • Înscris: 16.04.2007
Am vazut ca sunt 2 dormitoare, dar chiar si asa 80 euro / noapte / camera doar cazare, eu unul consider ca e prea mult.
Dar din moment ce are clienti care sunt dispusi atatia bani, de ce sa nu ceara ?
Oricum, locatia e frumoasa. Posted Image

#1280
ivanturela

ivanturela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 07.08.2009

View Postcristiany, on 12 august 2020 - 09:44, said:

Ne poti spune si cat ati platit ?
Am facut o simulare pt 3 nopti la jumatatea lunii septembrie, iar pe Booking mi-a dat 500 euro doar cazarea.
Din punctul meu de vedere, pretul e aberant.
140 euro/zi toată casa. Fără masă.

#1281
nehotarata

nehotarata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 11.04.2007
Unde putem vedea fotografiile ?

Ovidiu, nicicum nu reusesc sa postez fotografiile. Fii bun si ajuta-ma cu cateva sfaturi..
Numai de bine!

#1282
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010
Ai în dreapta jos buton "More Reply Options" care deschide editorul complet.
Şi acolo ai "Browse" şi "Attach this File". Adică încarci de pe computer o poză.
Apoi reiei "Browse" şi "Attach this File" până încarci toate pozele.

Dacă vrei să şi inserezi poze în text, ai opţiune pe fiecare poză încărcată. Dar lasă-le doar încărcate, nu te mai complica cu textul, se grupează pozele singure în subsolul postului.
Doar înainte de a te apuca să urci pozele, te rog eu să dai ceva resize la fiecare poză, ca să nu-ţi mănânci prea mult spaţiu de ataşamente, că e limitat la 20 de gigabytes.
Hai, curaj !


Sănătate şi toate cele bune !

Edited by OvidiuNS, 15 August 2020 - 16:00.


#1283
nehotarata

nehotarata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 11.04.2007
Multumesc!

Attached Files



#1284
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010
Mamăăăăă, da' le-ai micşorat, nu glumă ! Data viitoare lasă-le şi tu de vreo 1500 x 800 de pixeli. O poză aşa n-are mai mult de vreo 200 de kiloocteţi.
Oricum, frumos !
O mică întrebare: cum aţi rezolvat cu ţânţarii ?


Sănătate şi mulţumiri !

#1285
nehotarata

nehotarata

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 11.04.2007
:)) o sa tin cont data viitoare. Si acelea de pe topic-ul pe care am scris astazi si la care am atasat cateva fotografii, sunt tot asa mititele.

Sa stii ca nu ne-au deranjat foarte tare tantarii. Ne-am luat si un autan pentru orice eventualitate.
Numai bine!

#1286
Panzaru

Panzaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 19.04.2010
Salut!

Doresc să merg în vara aceasta la Sulina. Până la Tulcea merg cu mașina și trebuie să o las undeva în parcare. M-am uitat pe Google maps și am văzut că este o ”Parcare pentru turiști” chiar pe faleză, în apropiere de locul de unde pleacă cursele Navrom către Sulina, situată undeva în spatele Gării, până la Biroul vamal. De pe Google maps nu sunt sigur dacă m-am prins pe unde se intră în parcare; este cu plată dar nu se vede nicio barieră. Este doar un drumeag de o singură bandă în dreapta Gării (cum te uiți la Gară și Dunărea e în spate), situat între Gară și Poștă, cu un chioșc de termopan la capătul dinspre parcare. Aceasta să fie oare intrarea în parcare, iar la chioșcul de termopan se plătește? A parcat cineva recent mașina acolo? E sigură parcarea? Cât costă pe zi? Sunt șanse să găsesc locuri libere la sfârșitul lui iulie?

Mulțumiri anticipate!

#1287
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,520
  • Înscris: 13.10.2010
Noi nu am gasit loc in parcare, dar am parcat in spatele blocurilor din zona. Te descurci, nu-ti fa probleme!


#1288
Brainie

Brainie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,757
  • Înscris: 18.04.2007
2014: am parcat (unde zici tu bănuiesc) în zona gării / autogării / zonei de îmbarcare Navrom; 6 lei / zi de calendar (nu pe 24 h), duminica gratis; am stat cu oarecare teamă de furăciuni, mai ales că bonul de plată al parcării stă în parbriz, deci oricine știe cât lipsește stăpânul mașinii; n-a dispărut nimic, nici capacele de la roți; se plătea la automat; dacă nu funcționează, nu știu ce e de făcut (la plecare chiar m-a întrebat un alt șofer unde poate plăti, că aparatul nu mergea);

Nu am informații mai recente.

#1289
Panzaru

Panzaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 19.04.2010
@ canarel & Brainie
Mulțumesc!

#1290
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,624
  • Înscris: 14.10.2004
Salut,
A fost cineva la Casa Anastasia Murighiol?
Trimit copilul in tabara acolo si ma intereseaza ce operator are semnal ok in zona.
Puradelul are YOXO pe telefon dual sim deci daca nu are Orange semnal cumpar o cartela de la altcineva dar sa stiu de la cine.

Multumesc

#1291
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,622
  • Înscris: 12.12.2006
Noi ne-am plimbat (in trecere) prin Murighiol  acum vreo 2 luni si atat Orange cat si Vodafone aveau semnal.

#1292
popicoo

popicoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 889
  • Înscris: 07.03.2012

 xymzar, on 16 iulie 2021 - 11:40, said:

Salut,
A fost cineva la Casa Anastasia Murighiol?
Trimit copilul in tabara acolo si ma intereseaza ce operator are semnal ok in zona.
Puradelul are YOXO pe telefon dual sim deci daca nu are Orange semnal cumpar o cartela de la altcineva dar sa stiu de la cine.

Multumesc

Eu am fost acum 3 săptămâni în Murighiol și colegi cu Vodafone sau Orange au avut dificultăți cu semnalul. Eu am Telekom și a fost ok.

#1293
aysmen

aysmen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 02.08.2007
Buna ziua as vrea sa ajung vara aceasta la Sf.Gheorghe pentru cateva zile si am aflat ca pot ajunge cu masina  pana in una din locatiile Tulcea, Murighiol sau Mahmudia,.
Eu vin din Pitesti asa ca de unde imi recomandati sa iau o nava pentru a ajunge la Sf.Gheorghe?As prefera sa merg cu masina pana unde este drumul bun si sa pot lasa si masina in siguranta intr-o parcare .
Adica nu as prefera ca pt 1 ora scutita pana ajung la Sf Gheorghe sa rup masina in 2 si sa nici nu o las intr-o parcare sigura.
De asemenea imi puteti recomanda vreo cazare ok la Sf.Gheorghe si o parcare ok unde sa las masina?
Multumesc.

#1294
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,016
  • Înscris: 20.06.2005
Las-o la Tulcea, e mai ok, te vei bucura pe durata călătoriei cu vaporul. Mergi cu clasica e mai frumos. Plus ca o prinzi locuri pe băncuță, neapărat afara. La celelalte stații nu prea ai șanse.

#1295
sarbulb

sarbulb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 24.09.2016
Pt Delta : recomand Baltenii de Sus , undeva pe langa Mahmudia . Am gasit o pensiune senzationala . In plus se poate merge la pescuit pe Dunare sau pe balta . Plimbarea prin sat e relaxanta .

#1296
Atanaram12

Atanaram12

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.12.2021
o intrebare pentru la vara; am o remorca rulota si vreau sa-mi iau si barca mea.... a fost cineva ? si daca e voie si unde ar fi o locatie potrivita in delta  sa pot pescui ?

Edited by Barboso, 30 December 2021 - 23:00.
Citat inutil.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate