Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Delta Dunarii

- - - - -
  • Please log in to reply
1310 replies to this topic

#1225
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,016
  • Înscris: 20.06.2005
Nope , nu e ok mai ales la festivalul de film. Recomand sa evitati acea perioada, enervant de aglomerat si celelate chestii care vin din cauza aglomerarii. Cel putin pentru mine asa e.

#1226
rotifo

rotifo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 14.08.2007
Pentru Sulina, ceva recomandari de barcagii care fac plimbari sa economisesc bataile de cap de la fata locului? Posted Image

Edited by rotifo, 16 July 2017 - 15:18.


#1227
3user

3user

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 01.02.2014

View Postrotifo, on 16 iulie 2017 - 15:17, said:

Pentru Sulina, ceva recomandari de barcagii care fac plimbari sa economisesc bataile de cap de la fata locului? Posted Image

Si pe mine ma intereseaza. Aveti recomandari pentru noi? :)

#1228
Velaxa

Velaxa

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,998
  • Înscris: 02.12.2012
E plină Sulina de reclame cu barcagii, deci o să-i găsiți.
Recomandări habar n-am, noi am fost grup de 50 deci vă dați seama că și barcagii au fost mulți, în general barcagii sunt și pescari din tată-n fiu, deci de povestit și de știut știu cam majoritatea ce să vă spună, nu cred că a fost vreo barcă unde barcagiul să nu știe păsările, sau de ce apa în deltă e mai neagră decât în golf, etc.

#1229
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Salutare.
Duminica doresc sa plec pe ruta Mahmudia - Sf. Gheorghe. Stiti ceva de programul Navrom ca nu reusesc sa ii contactez ? La ce ora opreste Pasagerul la Mahmudia....daca opreste ?
Deasemenea de la Sf.Gheorge , joi/vineri pentru intoarcere opreste si la Mahmudia ?

Recomandati ruta Tulcea-Sf.Gheorghe sau Mahmudia-Sf. Gheorghe ? Ca pe site-ul navrom totul e cam in ceata.....

Multumesc.

#1230
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,016
  • Înscris: 20.06.2005
Cauta aici : http://www.navromdelta.ro/ da telefon acolo , sau la informatii din Tulcea cauta numarul. Trebuie sa iti raspunda cineva.

Mie imi palce sa plec din Tulcea, gasesti loc mai usor, ma delectez mai mult pe vas.
Daca nu tii la astea poti pleca linistit din Mahmudia sau Murighiol.

#1231
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Multumesc. La Navrom am sunat pana m-am plictisit, degeaba, nu a raspuns cineva . Pana la urma am trimis un email la care au raspuns in 10 min. Am rezolvat prin patronul pensiunii care a gasit transport privat la 60 lei/persoana din Mahmudia (timp de parcurgere Mahmudia - Sf Gheorghe 1h).  Poate la intoarcere sa apelez la NAVROM dar mai vedem.
Nava clasica opreste la Mahmudia in jurul orei 15 (Tulcea - Mahmudia - Sf. Gheorghe), in zilele in care circula, iar catamaranul la 14:30.

M-am delectat in 2015, cu nava clasica, pe ruta Tulcea  - Sulina, 4:30h. A fost fain. La intoarce insa am folosit rapida.

Delta e minunata.

#1232
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu pot sa va urez deca un concediu la Sf. Gheorghe.  Totul este minunat, pensiunea (Casa cu nuferi...cititi review pe turist info, isi merita reputatia - vad ca au si tv in camera cu toate ca nu se simte nevoia...) , plimbari cu salupa (padurea Caraorman sau Insula Sacalin), si nu in ultimul rand jonctiunea Dunare-Marea Neagra (in foto) .
Am uitat de plaja...e atat de curata si goala....Mai am doar o zi in acest paradis, din pacate...

Toate cele bune.

Attached Files


Edited by bumpocbum, 13 September 2017 - 13:55.


#1233
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Salut urmeaza sa petrec pastele in Sfântul Gheorghe,si resortul la care stau au transport din murighiol si costă 40 de euro de persoana,ceea ce mi se pare cam mult pentru o ora cu barca.
Mai sunt si alte variante de transfer?exclus din Tulcea cu Navrom,nu vreau sa stau 4 ore pe barca..

#1234
byteworks

byteworks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 04.04.2003
Navrom din Mahmudia, sunt parcari pentru masini; scutesti jumatate de drum pe apa dar tot dureaza ceva, dar ce conteaza, pe vapor e mai comod, te poti uita in jur (adica trebuie), iei o gustare etc.
Primavara cu revenirea vietii de toate felurile e o splendoare in Delta, doar ca anul asta Pastele e devreme, pe 8 aprilie.

Edited by byteworks, 05 February 2018 - 10:52.


#1235
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Pe 1 aprilie este la catolici,la noi este pe 8,stii cam cât durează de la Mahmudia?Mergem cu un cuplu care are copil mic si deja facem 2 ore jumate venind din Galati si nu stim cat rezistă fara scandal.

#1236
byteworks

byteworks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 865
  • Înscris: 04.04.2003
Mahmudia e la km 30 fata de Tulcea, Sfantu Gheorghe pe la 80 dar dupa Mahmudia nu mai sunt opriri deci ca timp e pe la jumatate. Nava clasica face pana pana in 5 ore jumatate tot traseul, catamaranul semi-rapid 3 ore jumatate. Orarul acestora este pe site-ul Navromului, un telefon cu cateva zile inainte n-ar strica mai ales pentru catamaran.

#1237
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMarius19891989, on 05 februarie 2018 - 10:36, said:

Salut urmeaza sa petrec pastele in Sfântul Gheorghe,si resortul la care stau au transport din murighiol si costă 40 de euro de persoana,ceea ce mi se pare cam mult pentru o ora cu barca.
Mai sunt si alte variante de transfer?exclus din Tulcea cu Navrom,nu vreau sa stau 4 ore pe barca..

Pe mine m-a costat 60 lei de persoana de la Mahmudia la Sf. Gheorghe (salupa privata). Si 10 lei parcarea pe zi, parcare privata cu paznic si imprejmuire.  Din Mahmudia faci doar 2.5h cu vaporul dar recomand o salupa privata (face 1h). Maine o sa pun ceva poze, eventual suna la nr de telefon scris pe barca ... Resortul are preturi imense...si nu numai la transport !

PS: 0740932315 incerca si la numarul acesta....Eu cel putin am fost sunat de pe acest numar... In general se fac ceva grupuri dupa care se impart cursele.

PPS: Cu vaporul merge "in premiera" dar sincer pe Sf. Gheorghe nu am vazut nimic deosebit. Eu am folosit vaporul o singura data doar dus pe ruta Tulcea-Sulina...Interesant pentru prima data. La intoarcere insa am luat rapida....

Edited by bumpocbum, 06 February 2018 - 21:52.


#1238
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016

View Postbumpocbum, on 06 februarie 2018 - 21:25, said:



Pe mine m-a costat 60 lei de persoana de la Mahmudia la Sf. Gheorghe (salupa privata). Si 10 lei parcarea pe zi, parcare privata cu paznic si imprejmuire.  Din Mahmudia faci doar 2.5h cu vaporul dar recomand o salupa privata (face 1h). Maine o sa pun ceva poze, eventual suna la nr de telefon scris pe barca ... Resortul are preturi imense...si nu numai la transport !

PS: 0740932315 incerca si la numarul acesta....Eu cel putin am fost sunat de pe acest numar... In general se fac ceva grupuri dupa care se impart cursele.

PPS: Cu vaporul merge "in premiera" dar sincer pe Sf. Gheorghe nu am vazut nimic deosebit. Eu am folosit vaporul o singura data doar dus pe ruta Tulcea-Sulina...Interesant pentru prima data. La intoarcere insa am luat rapida....

Mersi,o sa sun maine.

#1239
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si pozele:
https://www.flickr.c...157691576910374

PS: Sunt cateva panouri cu numere de telefon. Noi am fost cu salupa rosie.

Edited by bumpocbum, 07 February 2018 - 10:42.


#1240
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da, fain...mai ales in septembrie :) .

https://www.flickr.c...157635454399647

#1241
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,408
  • Înscris: 20.02.2008
A fost cineva de curand la Pensiunea Castalia din Colina? Ceva impresii proaspete?

#1242
Pyi

Pyi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 22.02.2008
Salut.


In septembrie voi merge pentru o săptămână la Mila 23.
Mi-am rezolvat cazarea şi 2 mese pe zi, dar mai am cîteva întrebări:
1. Sunt ceva magazine prin sat, de unde să pot cumpăra mărunţişuri şi, foarte important, momeli, că nu vreau să le car cu mine 700 de km?
2. Se pot închiria bărci (mă interesează bărci mici, cu motor pentru, o persoană)?
3. Dacă răspunsurile la cele două întrebări de mai sus sunt afirmative, cam la ce preţuri ar trebui să mă aştept?

Mersi

Edited by Pyi, 12 July 2018 - 13:35.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate