Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Steroizi

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
rapper_gangsta

rapper_gangsta

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 60
  • Înscris: 05.07.2008
Cine ma paote ajuta si pe bine... Am 15 ani ... Si de la varsta de 10 ani fac sport mai exact Judo.. DE 2 ani m-am lasat de cand cu tezele unice si am cam ppus ceva pe mine..Vreau sa ma apuc sa trag la sala k lumea la culturism... Credeti ca ar fi indicat sa iau Creatinina,Steroizi,Mega mass.... Este indicat pentru copii? Pot lua copii ?

#2
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Tu ai cautat pe google care sunt efectele secundare, nu? :huh:

#3
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

View PostJaqueline, on 1st June 2009, 22:37, said:

Tu ai cautat pe google care sunt efectele secundare, nu? :huh:
Nici nu stie ce sunt , da' sa le stie si efectele.

rapper_gangsta : Baga doar mancare de calitate , lasa suplimentele pentru mai tarziu , invata mai intai ce sunt , invata denumirile corecte.

#4
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Lasa suplimentele pentru mai tarziu. ACum, e indicat, daca mergi la sala, sa ai un program de antrenament bun, sa respecti programul, sa executi exercitiile corect. Si nu in ultimul rand, sa mananci mancare buna, cu multe proteine.

#5
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,364
  • Înscris: 08.09.2006
Pai cauta pe net, dai search, dupa proteine, steroizi, creatina si vei gasi documentatie.
Steroizii nu ii recomand la varsta asta. Unii din ei pot opri cresterea. Proteine sunt chiar ok sa iei, dar ia de calitate.

#6
the_one_bobby

the_one_bobby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 12.06.2008
Mai bine iti procuri proteinele din alimente!

Efectele secundare la steroizi:

Acneea
-Ginecomastia (barbatilor li se formeaza sani)
-Afectiuni ale ficatului
-Tensiune crescuta, lucru care poate duce spre un atac de inima
-Crestere a colesterolului "rau" si scadere a colesterolului "bun", lucru ce poate duce la boli cardiovasculare
-Aparitia cheliei
-Marirea prostatei
-Atrofierea testiculelor (o micsorare a lor)


Si eu sunt la sala si fac si inot,iar proteinele le procur din alimente,nu pastile anabolice chimice, am la liceu un baiat care a luat Creatine si doar ii s-a umfat muschii cu APA,dar forta nu are deloc ! Are decat masa ! Ai vazut ce a patit Ronnie Coleman de la steroizi?

#7
fkn0wned

fkn0wned

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 05.08.2008
Problema e alta,vorbesc de naposim.Luat in dozele indicate pe prospect nu ar implica riscuri mari DAR (pt ca mereu exista un dar) ,dozele alea sunt prea mici fata de cat trebuie luat pentru rezultate.Naposimul(nu stiu daca e valabil si la alti steroizi) trebuie luat in cantitati mai mari pentru rezultate si de aici intervin riscurile.Citeam undeva ca pentru a nu avea efecte secundare puternice ar trebui combinat cu deca-durabolin de exemplu.

Ce ti-am scris mai sus nu e o incurajare,daca iei stero te joci cu focul urat de tot.Poti sa citesti pe forumuri(topculturism,getfit) ca sunt destui care au luat si au zis ca au facut acnee sau hipertensiune(in combinatie cu cafeaua parca).

Creatina nu o recomand daca nu ai ceva masa sau macar muschi reliefati.Eu creatina as folosio dupa ce as pune ceva muschi pe mine doar pentru un volum mai mare.

Edited by fkn0wned, 20 June 2009 - 09:44.


#8
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

View Postthe_one_bobby, on 20th June 2009, 01:31, said:

Si eu sunt la sala si fac si inot,iar proteinele le procur din alimente,nu pastile anabolice chimice, am la liceu un baiat care a luat Creatine si doar ii s-a umfat muschii cu APA,dar forta nu are deloc ! Are decat masa ! Ai vazut ce a patit Ronnie Coleman de la steroizi?
Bati campii. Ce a patit Ronnie Coleman de la steroizi ?  :huh:

#9
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
@bobby, ai uitat sa mentionezi si acneea gretoasa cu care te alegi din cauza unor steroizi.

#10
Madib

Madib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 16.10.2003
acneea nu este obligatorie in cazul consumului de steroizi, la fel cum nici efectele secundare nu sunt neaparat vizibile.
toti traim cu impresia ca steroizii sunt ceva malefic, lucrarea diavolului si asta se intampla deoarece au o mediatizare proasta.
nu, steroizii anabolizanti (ca de astia vorbim) sunt preparate de laborator cu o structura moleculara asemanatoare cu a testosteronului ce se folosesc printre altele in cresterea sintezei proteice in organism.
steroizii sunt pentru CUNOSCATORI!!!
tu, baiete de 15 ani, ce steroizi iti trebuie tie la aceasta varsta?
sincer mi se face rau cand aud iar aberatii, si nu doar pe forumuri ci si prin sali, de ani de zile, chiar m-am hranit.
e asa de greu de dat un search pe google si de aflat cam ce e una si ce e alta?
eu am ani grei de sala in spate si inca nu folosesc substante dopante si tu, nici nu te-ai apucat si te gandesti la steroizi?

fknoned, dianabolul se ia in combinatie cu nandrolon decanoat pentru a maximiliza efectual anabolic, dar odata cu asta creste si efectul androgenic cat si celelalte efecte secundare, nu scad.

valy1, ca o gluma acuma :) lui ronnie coleman probabil ia mai crescut o ... si nu stim noi :))

the_one_bobby, poti sta linistit ca ron nu a luat doar steroizi, aia sunt par la ceas pentru el :) sau frectie la picior de lemn, cum vrei sa-i zici :)

#11
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Sa mor io daca am auzit pe cineva, cat am practicat eu judo(10 ani) ca au luat vreun supliment. Cred ca singurele "suplimente" ce le luam la judo, erau la concursurile internationale cand ne luam cate un energizant, ca la noi nu erau. Si culmea, ca atunci, dupa un energizant nu puteai sa stai jos, iar acum, dupa ce beau un RedBull parca dorm mai bine.
Dupa parerea mea, la judo nu ai nevoie de niciun supliment. Mancare buna, si atat!

#12
SuntDisperatPFf

SuntDisperatPFf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 27.02.2009

View Postrapper_gangsta, on 1st June 2009, 21:29, said:

Si de la varsta de 10 ani fac sport mai exact Judo.. DE 2 ani m-am lasat de cand cu tezele unice

nu mai face baiatu judo:) din ce am inteles eu

#13
Yoshizawa

Yoshizawa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 19.10.2009
Vezi-ti de drum copile,nu lua stero ca iti va fi dor de "prietenul" tau.Un concentrat proteic din zer,si cel mult o glutamina.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate