Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Crysis 2

- - - - -
  • Please log in to reply
216 replies to this topic

#37
iulian_g

iulian_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 02.11.2007
Crysis Warhead nu a fost numit niciodata ca fiind 2-ul, ci doar de fani in care nu stiu nimic decat sa joace.

GC 09: Wireframe Nanosuit Trailer

GC 09: Nanosuit 2 Trailer

In 2010 eu cred ca va aparea ...

#38
Scrappy_Coco

Scrappy_Coco

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 879
  • Înscris: 11.08.2008

View Postiulian_g, on 22nd August 2009, 00:39, said:

Crysis Warhead nu a fost numit niciodata ca fiind 2-ul, ci doar de fani in care nu stiu nimic decat sa joace.

GC 09: Wireframe Nanosuit Trailer

GC 09: Nanosuit 2 Trailer

In 2010 eu cred ca va aparea ...
Si eu zic ca va aparea in toamna 2010. Cel tarziu la inceput de 2011.

#39
ccfan_chris

ccfan_chris

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 04.09.2008

View Postiulian_g, on 22nd August 2009, 00:39, said:

Crysis Warhead nu a fost numit niciodata ca fiind 2-ul, ci doar de fani in care nu stiu nimic decat sa joace.

GC 09: Wireframe Nanosuit Trailer

GC 09: Nanosuit 2 Trailer

In 2010 eu cred ca va aparea ...

Hahah! Aici nu m-ai prins. Eu nici n-am jucat Crysis.

#40
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
E clar că semne bune anul are.
EA a anunţat de ceva timp ( în iunie 2009 ) ca studiourile Crytek lucrează deja la Crysis 2 [ Crysis Warhead NU a fost 2 ] . Pentru prima dată in mica serie, jocul va fi disponibil si pe console. Motorul grafic va fi CryEngine 3, aproape o garanţie a graficii clare si extraordinare.
Vom avea parte şi de un nou nanosuit, îmbunătăţit.
Mă întreb cum nimeni de pe aici nu a făcut topic despre jocul ăsta înainte ...
[ http://static.computergames.ro/cg/assassin/images5/crysis2/crysis2-004.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#41
picu022

picu022

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,070
  • Înscris: 04.02.2008
Un joc foarte misto.
Imi aduc aminte ca pe primul Crysis aproape il terminasem (trebuia sa distrug o caracatita gigantica si nu am reusit).
Probabil ca o sa apara pe la finele anului, la fel ca si primul, mai devreme nu cred...

#42
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008
Abia astept sa apara, Desi probabil va trebui sa imi upgradez PC-ul. Mi-a placut mult primul Crysis :D

#43
creatura85

creatura85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 19.07.2008
La fel ca si voi abia astept acest joc, dar ma intreb oare pe ce sisteme va rula ?  :P

#44
incepator20

incepator20

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 24.05.2009

View Postpicu022, on 3rd January 2010, 13:25, said:

Un joc foarte misto.
Imi aduc aminte ca pe primul Crysis aproape il terminasem (trebuia sa distrug o caracatita gigantica si nu am reusit).
Probabil ca o sa apara pe la finele anului, la fel ca si primul, mai devreme nu cred...

In acel stadiu am ramas si eu! De fapt, cam multe jocuri le las neterminate...  :notangel:

Vine Crisis 2 , dar cred ca o sa aiba cerinte de sezon! Asta inseamna upgrade la "rasnita"!

Edited by incepator20, 11 January 2010 - 11:08.


#45
TimeWriter

TimeWriter

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,095
  • Înscris: 16.12.2008

View Postpicu022, on 3rd January 2010, 13:25, said:

Imi aduc aminte ca pe primul Crysis aproape il terminasem (trebuia sa distrug o caracatita gigantica si nu am reusit).
Cred că zici de ultimul nivel, cel care m-a exasperat că mereu picam prin dock din cauza unui bug al jocului și muream. Dar am reușit să-l termin și așa.
Și eu aștept Crysis 2, chiar sunt curios cum va fi. Primul mi-a plăcut (atât Crysis-ul normal cât și Warhead-ul), sper să-mi placă și ăsta. :D

#46
GTA-FT

GTA-FT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,123
  • Înscris: 24.04.2008
Un posibil prim trailer? Deci vom avea parte de jungla ... urbana.

#47
ronin0ro

ronin0ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 25.10.2008
mi-ar fi placut sa fie  tot pe o insula exotica :rolleyes:

#48
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
oare ce-ar fi ca idiotii aia sa-si puna capul la contributie si sa nascoceasca si altceva decit acelasi rahat cu citeva poligoane in plus? trazni-i-ar falimentu :death:

#49
androcks

androcks

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 669
  • Înscris: 20.11.2009

View PostMosotti, on 9th April 2010, 11:13, said:

oare ce-ar fi ca idiotii aia sa-si puna capul la contributie si sa nascoceasca si altceva decit acelasi rahat cu citeva poligoane in plus? trazni-i-ar falimentu :death:
ce grafica de mw2 are orasul -_-

#50
stefan07

stefan07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 661
  • Înscris: 21.04.2007
O sa putem modifica mai mult armele dar nu stiu ce sa zic de cat de mare e orasul.

http://www.sharingan...presii-t627.htm

#51
mikeandre1919

mikeandre1919

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.11.2007
salutare
eu am cumparat ambele jocuri si am fost multumit de ele .
cu un update master config v 3.01
                    avanced particles
                    High Resolution Foliage beta

am avut parte de o grafica foarte excelnta *toate se gasesc pe crymod*!(daca grafica din jocul original nu e la inaltime)
am jucat ambele de 2 ori o data usor si o data greu , la intervale mari de timp , dar motivul adevarat pt care am cumparat jocurile este Editorul Sandbox2 foarte puternic si usor de folosit atat pt a crea proprile misiuni single player (am publicat deja una, si urmeaza a doua) sau multi player.
posibilitatea de a construi orice in 3d studio max , xsi , google sketchup, maya si de a exporta in Cry engine 2, (de la simple cutii pana la arme, masini, avioane,etc si de a le juca in timp real in joc, constructii civile) daca ai imaginatie bogata si vrei sa o folosesti, CE 2 e de mare ajutor.
plus ca mai folosesc din cand in cand crysis wars pt a juca online, desi nu sunt prea multi jucatori :(

astept Crysis 2 cu nerabdare ! nu ma pot astepta la cine stie ce poveste la un joc  in care impusti. Sper totusi ca editorul sa fie la inaltime!
pe fata asta a pamantului sunt suficente studiouri care sa faca macar un joc  pe placul unei persoane anume, nu se poate ca un joc sa satisfaca toate gusturile oamenilor.
iar in privinta faptului ca jocul cere resurse si necesita un calculator scump am un exemplu
in 2004 mi am luat primul athlon 2200, 256 ram, placa de baza,  hard 80, ati 9200se, carcasa, cd rom cu aprox 17 mil. cum era pe atunci. si far cry care de abia aparuse mergea pe low, 1024*768, abia dupa  trecerea la ti 4200 s a cunoscut performanta.
pe cand acuma cu 1700 lei - intel E6500, placa baza , 2 giga ram, ati 4870, hdd 160, dvdrw, sursa si merge crysis la 1024*768 la detali maxime, poate nu toate ultra!
e o diferenta  dinte 17 mil de atunci si 1700 de acum, atunci era intradevar scump si ce performante slabe!

imi placea mult jungla, dar consider ca era de ajuns si sper ca in oras  treburile sa fie ok,
sper sa se intra in cladiri, sa folosesti tunelurile de sub oras, sa nu fie  totul camp deschis si doar mers liniar printre cladiri.

10 pt Crytek!

#52
SarajeVo

SarajeVo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 12.05.2010
Salut...Dupa cum stim cu totii Crysis 2 este unul din cele mai asteptate jocuri ale anului 2010.
Tinand cont de impresia lasata de primul Crysis..chiar cred ca este asteptat
Acum...as dori sa aflu daca detine cineva informatii despre cerintele posibile pe care jocul acesta le va cere....sau va fi mai bun din pct de vedere al grafici decat primul Crysis? :rolleyes:
Multumesc...astept raspunsuri :coolspeak:

#53
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,413
  • Înscris: 15.12.2009

Quote

The first edition sequel will require Intel Core 2 Duo (2.2GHz)/ AMD Athlon 64 X2 4400+ processor, 2GB of RAM and a graphics card that should be similar to a NVIDIA GeForce 8800 GTS variant.

Nu stiu cat de veridice sunt datele, dar sunt cam singurele gasite pe nenea google

Edited by Ann0nyym0us, 31 May 2010 - 19:38.


#54
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010

View PostSarajeVo, on 31st May 2010, 20:32, said:

Salut...Dupa cum stim cu totii Crysis 2 este unul din cele mai asteptate jocuri ale anului 2010.
Tinand cont de impresia lasata de primul Crysis..chiar cred ca este asteptat
Acum...as dori sa aflu daca detine cineva informatii despre cerintele posibile pe care jocul acesta le va cere....sau va fi mai bun din pct de vedere al grafici decat primul Crysis? :rolleyes:
Multumesc...astept raspunsuri :coolspeak:
probabil ca cu un procesor duo, 3-4 gb ram si o placa video de 1 GB il poti juca

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate