Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Unde gasim apa minerala/plata imbuteliata in sticla

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Perla Harghitei la 1 litru e foarte bună. Eu cumpăr de la un chioșc care e peste drum de Școala 97, pe strada Viorele. -_-

#20
raluka_afronie

raluka_afronie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.05.2009
poi in 1rand sa va spun si eu unul din secretele aper evian..recent am vazut un super documentar la televizor,pe o emisiune germana(mentionez k locuiesc intr-un oars din aceeasta tara-germania9si se vb clar despre asa faimoasa apa evian si care sunt de fapt "calitatile"acestei ape..care nu e alta decta o apa adusa din turcia!da!ati citit destul de bine!turcia!si nu e decat alta decat cea de la chiuveta,sper surprinderea multora..se pare k e mult,dar mult inferioara celorlalte firme de pe piata in ciuda pretului destul de exigent...o seara minunata

#21
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,045
  • Înscris: 02.03.2003
Bun, eliminam Evian de pe lista.
Oricum nu ii aveam la suflet din cauza ambalajului PET.

#22
vlad30

vlad30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 03.12.2006
Apa minerala la sticla (de sticla) de 1 litru este unul dintre putinele lucruri pe care le regret dupa plecarea din Bucuresti. Acum m-am mutat la Braila si am cautat prin en-gros..etc dar degeaba. In Tineretului, unde stateam erau vreo 2-3 magazine de unde imi luam, mai era undeva pe Bd Matei Voievod parca.
Daca stie cineva de unde as putea sa gasesc in Braila sau Galati, spuneti-mi si mie va rog.

#23
alex1911

alex1911

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.05.2012
Salutare. Apa minerala la sticla de sticla de 1l se gaseste la TOATE magazinele Nufarul din Bucuresti :) eu unul de acolo cumpar Perla Harghitei si Harghita.

#24
wareternity

wareternity

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.08.2009
Perla Harhitei produce/imbuteliaza in continuare apa minerala carbo la naveta atat de 1L (Perla Harghitei) cat si de 0.5L si 1L Tiva Harghita (sau popular Harghita).
Problema este cu ambalajul ca lumea prefera confortul de a cumpara la PET si de a arunca deseurile decat sa se plimbe cu navete/sticle la schimb, desi calitatea este net superioara la sticla.
Pentru cei care nu isi doresc transfer de ambalaj de asemenea se imbuteliaza la sticla 0.750L si 0.330L in ambalaje nereturnabile (dar evident mai scumpe deoarece include valoarea ambalajului si din pacate si a nerefolosirii lui, lucru pentru care statul roman cam arde producatorii)
Pentru cei din Bucuresti sa stiti ca exista un depozit al SC Perla Harghitei SA undeva pe DN3
De asemenea de mentionat ca sticlele si navetele de 0.5 au fost schimbate (se foloseau vechile sticle de 0.5 de ulei,apa,bere etc) incepand cu februarie 2017 cu sticle noi noute.
Sper ca am fost de ajutor :)

#25
constantinp

constantinp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 03.04.2012
In Iași va rog daca știe cineva unde as putea găsi la sticla returnabila? Am găsit în Kaufland la 0.75l nereturnabila sticla, chiar 3 sortimente, Borsec, Bucovina și Aqua Carpatica.

#26
cristian_e

cristian_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 05.04.2012
In  Bucuresti pe strada Matei Voievod nr. 42 parca-sector 2, apa minerala Harghita si Perla Harghitei la pret 1,25 la 1 l. Au si la 0,5l la pret 1 leu. Sticla e returnabila, dar vand rar cu tot cu sticla la 1l in special vara. La sticla de 0,5l poti lua cu tot cu sticla oricand. Eu prefer Harghita,  perla harghitei e buna si ea, dar e mai putin acidulata. Pe partea ailalta de ei, la cateva case mai incolo se vinde si Borsec la 1l returnabila cu pret 1,1 leu parca. Dintre cele doua prefer Harghita. La magazin sticla de 0,75l costa 3,5lei si e nereturnabila. Oricum cand bei la sticla nu mai poti bea la pet. Cei ce au trait si inainte de 1989 stiu ce buna era apa la sticla.

 duculeana, on 02 iunie 2009 - 11:03, said:


Asa e, numai ca deosebirea intre cea la PET si cea la sticla e ca pe ultima cand o desfaci trebuie sa o bei pe toata odata, la o masa, altfel ii dispar bulele peste zi/noapte. Pe cand cea la PET poti insuruba capacul si tine acidul chiar si a treia zi.

Nici vorba de asa ceva. Tu nu ai auzit de dop? Am dopuri de plastic, cauciuc, pluta sau cele cu prindere de sticla. Apa e un deliciu si a doua zi. Oricum vara cand o deschid rece, o beau toata. La pet, apa respira prin micropori si se duce acidul si cu mama dopului. Plus ca petul tinut in soare prin depozite devine cancerigen.

Attached Files


Edited by cristian_e, 31 December 2019 - 11:38.


#27
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 raluka_afronie, on 04 iunie 2009 - 17:00, said:

poi in 1rand sa va spun si eu unul din secretele aper evian..recent am vazut un super documentar la televizor,pe o emisiune germana(mentionez k locuiesc intr-un oars din aceeasta tara-germania9si se vb clar despre asa faimoasa apa evian si care sunt de fapt "calitatile"acestei ape..care nu e alta decta o apa adusa din turcia!da!ati citit destul de bine!turcia!si nu e decat alta decat cea de la chiuveta,sper surprinderea multora..se pare k e mult,dar mult inferioara celorlalte firme de pe piata in ciuda pretului destul de exigent...o seara minunata
Borsec le da clasă multor ape scumpe și de "calitate" , precum Evian, Perrier, Voss, Fiji etc.

Edited by Vlad_22, 01 January 2020 - 12:36.


#28
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

 Vlad_22, on 01 ianuarie 2020 - 12:34, said:

Borsec le da clasă multor ape scumpe și de "calitate" , precum Evian, Perrier, Voss, Fiji etc.

S-a făcut rabat la calitate și la Borsec. Alta sursa de apa, alta acidulare.

#29
maghy_is

maghy_is

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 06.10.2020
As dori sa trec si eu la sticla de sticla. Stie cineva de unde se poate lua mai multa, lunar cu vreo oferta? Sau avem de ales doar marele lanturi? - am gasit plata borsec la 0.75 la Carefurr cu 3.15

#30
alimik

alimik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 09.02.2008
Pe strada Matei Basarab nr 61, București. Costa sub 1 leu sticla de 1/2L. Au și la litru, dar nu am întrebat de pret. Este vorba de apa minerala Perla Harghitei.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate