Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Suedia

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
xJully

xJully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 10.09.2012
Salut,

De ce card as avea nevoie pentru a plati? Merg in Helsingborg si nu am mai calatorit niciodata in afara Romaniei. Am card la BT in RON + card Revolut. Pot plati cu acestea (sau doar cu Revolut) si se face conversia automat sau?

#20
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View PostxJully, on 31 octombrie 2021 - 17:22, said:

De ce card as avea nevoie pentru a plati? Merg in Helsingborg si nu am mai calatorit niciodata in afara Romaniei. Am card la BT in RON + card Revolut. Pot plati cu acestea (sau doar cu Revolut) si se face conversia automat sau?
Poti plati cu oricare dintre ele. Eu am folosit Revolut.Practic, n-ai nevoie de cash.

#21
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020
Vezi ca daca ai Mastercard la BT sa nu-l folosesti, mai bine transferi banii pe revolut, mastercard-ul face conversia la niste cursuri proaste.
Visa e mai ok.

View Postzuv, on 31 octombrie 2021 - 18:26, said:

Practic, n-ai nevoie de cash.
Depinde. Daca mergi in interes turistic pot fi unele obiective care  vor doar cash (mai rare dar pot fi).

Edited by axisborn, 31 October 2021 - 18:58.


#22
xJully

xJully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 10.09.2012
Ok, realizez ca asta e, probabil, o intrebare foarte silly. :)) Dar mna, e prima data cand zbor si cand calc intr-un aeroport.

Daca cineva a aterizat in Malmo: nu am nicio idee ce trebuie sa fac cand ma dau jos din avion. :)) De unde si cum imi iau bagajul de cala? Tbh, nici nu stiu unde trebuie sa pun bagajul de cala in aeroportul din Cluj, dar asta e altceva...

Scuze, super noob alert.

#23
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,622
  • Înscris: 12.12.2006
Odata ce aterizezi intr-un aeroport faci ce face toata lumea: urmezi indicatoarele cu Baggage Claim. Aeroporturile sunt pline de oameni care n-au mai fost pe acolo :) asa ca sunt concepute sa te descurci usor. Sagetile cu baggage claim te trec prin toate fluxurile prin care trebuie sa treci (control act de identitate, control acte covid daca e cazul) iar cand ajungi in sala mare unde sunt bagajele trebuie sa te uiti pe ce banda vin bagajele de la zborul tau si astepti acolo. Dupa ce iei bagajul iesi pe la Nothing to declare daca nu ai marfuri sau sume mari de bani cash care trebuie declarate si apoi, cand treci de usile alea, nu te mai poti intoarce. Apoi urmaresti sageti de gara/autobuz/metrou/taxi/rent a car in functie de cu ce te deplasezi in continuare. Daca te asteapta cineva in aeroport acolo te poate astepta, dupa “the point of no return” 😁

La plecare bagajul de casa se lsa la ghiseul pe care scrie Check in sau Baggage Drop Off. Apoi mergi cu bagajul de mana la controlul de securitate si de acolo la pasapoarte. E un flux, nu ai cum sa ratezi. Apoi caui poarta de imbarcare a zborului tau.

Edited by mdt, 21 November 2021 - 17:37.


#24
xJully

xJully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 10.09.2012
Multumesc tare, tare mult!

#25
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Podul Øresund

Attached Files



#26
Taqqq

Taqqq

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.04.2022
Salut. Este cineva care a calatorit recent in Malmo cu avionul? Se cere vaccin/test pentru imbarcare in avion? Mersi.

#27
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Coasta de vest a Suediei

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate