Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 

Cafeneaua Rock'n Roll

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
247 replies to this topic

#1
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,512
  • Înscris: 03.07.2006
Salut. Cum nu era un topic de genul asta, ma gandeam ca ar fi bine sa avem unu si aici pe aria Rock. Putem posta aici diferite stiri, mici barfe, albume proaspat lansate, etc. Putem vorbi aici ce ne trece noua prin cap legat de Rock'n Roll'n Restu', dar fara sa ne jignim, va rog.

Incep si eu printr-o mica veste pentru fanii Metallica...
http://www.rockhall....uctee/metallica

Bafta!

Edited by Ribozom, 27 May 2009 - 12:29.


#2
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,512
  • Înscris: 03.07.2006
Hai oameni buni, chiar asa a murit aria asta de rock? :confuzzled:

#3
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,512
  • Înscris: 03.07.2006
Am dat de niste cover-uri dragute. E vorba de Ten Masked Men, o trupa britanica de death, care face cover-uri dupa melodii pop (mai mult sau mai putin). Mi se par funny, dar nu pot sa zic ca nu-mi plac. :lol:

You spin me round-Dead or alive
Cry me a river-Justin Timberlake
Beat it-Michael Jackson

Si ceva mai serios, un cover dupa Iron Mancantat de Metallica, chiar foarte bine, pot spune. Suna mai bine decat tot ce a scos Metallica in ultimii 9 ani, chitara aia bass chiar se aude bine... :P
Bafta!

Edited by Ribozom, 07 June 2009 - 12:31.


#4
Andrei_v

Andrei_v

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 03.11.2006
Fostul chitarist BLACK SABBATH a vazut fantome .

Saracu Iommi. A inceput sa faca fantome de cand l-a dat Ozzy in judecata.  :D

#5
catiushor

catiushor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.04.2009
Cautam bassist !!! Trupa Pop-Rock / Brasov, sala de repetitii, conditii optime. Persoana serioasa, ca se gaseste taaare greu in ziua de azi!!!!
Acceptam si incepatori. Conditia: instrument propriu. Instruire la locul de munca B)

#6
elaxalien

elaxalien

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 24.06.2007

View PostAndrei_v, on 7th June 2009, 20:41, said:

Fostul chitarist BLACK SABBATH a vazut fantome .

Saracu Iommi. A inceput sa faca fantome de cand l-a dat Ozzy in judecata.  :D
Asa se intampla cand faci pact cu Satana ca sa ai succes la talie mondiala si sa-i imprastii mesajul diabolic in lumea intreaga.Muzica rock e neagra,e pacatoasa,te trage spre josul absolut. :w00t:

#7
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,512
  • Înscris: 03.07.2006
Mai bine s-ar lasa de rahaturi, si ar scoate un album, ceva...Numai Ozzy ala e capu' rautatilor. -_-

Edited by Ribozom, 10 June 2009 - 19:56.


#8
Andrei_v

Andrei_v

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 03.11.2006
Nu, nu. Gata cu album Black Sabbath. Decat sa scoata o porcarie sa-mi fie mie rusine sa ascult, mai bine raman cu ce au facut pana acum. Calitate nu doar cantitate.

Parerea mea : Da, Ozzy e porc si poate e atins de recesiune, dar daca are 1% dreptate, Iommi e in aceeasi masura porc, pentru ca a inghitit niste venituri care meritau impartite in mod egal intre membrii trupei.

#9
Andrei_v

Andrei_v

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 03.11.2006
Ce este interesant pentru astazi :

Noul clip KORPIKLAANI a fost lansat.
Nuclear Blast si Metal Blade avertizeaza trupele fara case de discuri.
Fostii membri NEGURA BUNGET formeaza DORDEDUH.
MY DYING BRIDE se desparte de violonista.

- Parere personala :

Nu am deloc incredere in Dordeduh. Poate ma insel, sper sa ma insel. Ar fi trebuit sa isi aleaga o alta directie muzicala..

PS: Daca faptul ca postez aici contravine cu ceva regulamentului SoftPedia rog sa fiu anuntat pentru a inceta.

Cheers!

#10
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,512
  • Înscris: 03.07.2006
Nu stiu ce sa zic de Negura Bunget. Acu' ceva ani buni mi se pareau interesanti, dar o alta trupa care sa imite? Nu stiu ce sa zic...Poate ca o sa prinda la "purtatorii" de tricouri cu Gorgoroth si Korn. Practic e aceeasi Marie cu alta palarie, nu? Sincer, nu imi place numele.

#11
Andrei_v

Andrei_v

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 03.11.2006

View PostRibozom, on 11th June 2009, 16:23, said:

Nu stiu ce sa zic de Negura Bunget. Acu' ceva ani buni mi se pareau interesanti, dar o alta trupa care sa imite? Nu stiu ce sa zic...Poate ca o sa prinda la "purtatorii" de tricouri cu Gorgoroth si Korn. Practic e aceeasi Marie cu alta palarie, nu? Sincer, nu imi place numele.

Well, Negura e una dintre putinele noastre formatii care au fost primite in afara. In ceea ce priveste muzica lor, trebuie sa recunoastem ca au ceva special, aveau..

Daca se va face o copie la Negura Bunget prin Dordeduh cu siguranta se vor sterge amandoua din punct de vedere muzical.

Si totusi.. putina lume stie cate trupe bune avem in ograda noastra!

Trebuie doar sustinute!

#12
Andrei_v

Andrei_v

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 03.11.2006
DECLARATIE INCREDIBILA A FOSTULUI SOLIST STRATOVARIUS :
(referitor la noua trupa Stratovarius)
"Acesti indivizi se pișă muzica mea si pe arta. Este mai mult decat mi-am imaginat, totul se rezuma la moralitatea pe care credeam ca STRATOVARIUS o are..."
- mai mult, aici .

#13
elaxalien

elaxalien

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 24.06.2007
Sunt oare singurul caruia i se pare ca refrenul melodiei "Fell in love with an alien" al trupei The Kelly Family seamana cu inceputul piesei "The Pilgrim" cantata de Iron Maiden?

#14
Andrei_v

Andrei_v

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 03.11.2006

View PostRibozom, on 27th May 2009, 13:25, said:

Salut. Cum nu era un topic de genul asta, ma gandeam ca ar fi bine sa avem unu si aici pe aria Rock. Putem posta aici diferite stiri, mici barfe, albume proaspat lansate, etc. Putem vorbi aici ce ne trece noua prin cap legat de Rock'n Roll'n Restu', dar fara sa ne jignim, va rog.

Incep si eu printr-o mica veste pentru fanii Metallica...
http://www.rockhall....uctee/metallica

Bafta!


View Postelaxalien, on 20th June 2009, 16:27, said:

Sunt oare singurul caruia i se pare ca refrenul melodiei "Fell in love with an alien" al trupei The Kelly Family seamana cu inceputul piesei "The Pilgrim" cantata de Iron Maiden?


:)

#15
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,512
  • Înscris: 03.07.2006

View Postelaxalien, on 20th June 2009, 16:27, said:

Sunt oare singurul caruia i se pare ca refrenul melodiei "Fell in love with an alien" al trupei The Kelly Family seamana cu inceputul piesei "The Pilgrim" cantata de Iron Maiden?

Cred ca ai putea spune, pentru cateva secunde, asa, dar nu mie se pare o asemanare foarte izbitoare. Cel putin nu prea mi s-a parut mie. La urechea mea muzicala... :wacko:
Bafta!

Edited by Ribozom, 21 June 2009 - 08:32.


#16
Andrei_v

Andrei_v

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 03.11.2006
Ultimul video-clip DRAGONFORCE a fost lansat si poate fi urmarit AICI.

#17
Ribozom

Ribozom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,512
  • Înscris: 03.07.2006
Cam stupid videoclipu'... :lol:
Oricum, Herman Lee kicks ass. Trebuie sa recunosc ca am o slabiciune aparte pentru Dragonforce, chiar daca multi nu prea ii inghit pentru vocea slaba a vocalului si "nebuniei" din juru' lu' Herman Lee care incearca sa compenseze tehnica prin viteza. Sincer, mi se pare ca Theart are o voce foarte power-istica. Nu stiu, mie imi place.
Bafta!

#18
Andrei_v

Andrei_v

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 03.11.2006
Dragonforce pentru mine inseamna Valley of The Damned, Sonic Firestorm si Inhuman Rampage. Ce e acum e demn de mila. Nu pot asculta Ultra Beatdown deloc. Ce e cu coperta aia? Ce e cu clipul asta? Ce e cu muzica asta... ?

Personal sper sa se desparta. Trebuiau sa faca asta exact dupa Inhuman Rampage.. o sa se aleaga praful.

Pacat, aveam mari sperante cu DF.

PS: Herman really kicks ass. :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate