Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Malaezia

- - - - -
  • Please log in to reply
206 replies to this topic

#199
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
Multumesc frumos! Probabil o sa las sa iau bilete la fata locului pentru turnuri, daca prind vreo spartura intre nori :)

#200
something00

something00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,496
  • Înscris: 14.11.2005
Eu as alege seara. la o ora la care sa prinzi si cum se vede pe lumina dar si cand se aprind luminitele prin oras.

#201
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,327
  • Înscris: 05.03.2005
eu am urcat de doua ori in turnurile Petronas si biletele mi le-am rezervat de fiecare data aici http://www.petronast....com.my/tickets  .

Chiar daca sunt facute in alte vremuri, arhitectura lor dar si privelistea de la ultimele etaje, mi-a placut mai mult ca ceea ce am vazut la/din Burj Khalifa

#202
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007

View Postsomething00, on 26 octombrie 2017 - 12:49, said:

Eu as alege seara. la o ora la care sa prinzi si cum se vede pe lumina dar si cand se aprind luminitele prin oras.

corect, asta vanez si eu, dar daca ploua.. ?

#203
Tonic Water

Tonic Water

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,329
  • Înscris: 09.07.2005

View Postzugry, on 25 octombrie 2017 - 21:46, said:

Cum este vremea acum in KL? Pe AccuWeather arata nori și furtuni... De obicei ploua dimineață sau seara? Ma gândesc cum sa îmi iau bilete la turnuri, daca merita sa vânez apusul sau nu... Că dacă plouă sau e foarte noros, degeaba...
Cumva e sezon de ploi în KL?
Nu-i chiar asa de rau, este muson pe coasta de est dar in KL este relativ OK. Adica ploua  dupa amiaza de la 2 pana 9 :). Depinde de  cat de puternic este musonul pe coasta de est poti avea si 3-4 zile de ploaie in continuu sau poate sa fie soare de behai. Sincer mai bine la ploaie ca ziua prin betoanele din KL te coci. Mai bine te urci in KL tower (turnul de televiziune care este la doi pasi  de turnuri).

#204
Horia2008

Horia2008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.07.2008
Buna ziua
Exista pe site-ul MAE o actualizare privind vaccinarea obligatorie împotriva polio-virusurilor (vaccinare antipoliomielita) pentru tari din Asia printre care si Malaezia (actualizare din 7 ianuarie), dar agentia de turism spune ca nu este nici o problema daca nu ai dovada vaccinarii, tocmai li s-a intors un grup fara probleme din acest punct de vedere, nesolicitandu-se dovada acestui vaccin
Vaccinul este destul de scump, sa ma risc sa nu-l fac pt sejurul ce urmeaza ?
Multumesc

#205
Bebestrumf9

Bebestrumf9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 28.11.2022
Prin urmare,mai animez putin topicul.
Pe 5 Iunie decolam spre KL cu o escala de o zi in Dubai.
Orice sfat in afara de ce tot citesc pe internet este binevenit.
Vom fi cazati exact in centru,langa Turnuri.Nici macar nu trebuie sa le mai vizitez,ca le vad din piscina de la inaltime.
Vom calatori cu un bebe de doi ani.
Ma gandesc ca vom gasi pe acolo ce avem nevoie pentru el.
In rest,orice alte informatii sunt binevenite.
Multumescm

#206
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,327
  • Înscris: 05.03.2005
viziteaza-le ca e alta senzatia cand esti pe pasarela aia sau mai sus.

Poti merge si in Menara Tower...sa vezi orasul si din turnul ala .

Cate zile stai in KL   ?

La Face Platinum Suites ai luat cazarea ?

Edited by mccrya, 28 March 2023 - 15:00.


#207
metalactual

metalactual

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,286
  • Înscris: 17.04.2006
Din cate imi aduc aminte trebuie rezervare pe net ca sa poti vizita Petronas Towers, asa ca verificati din timp daca mai sunt locuri, orele libere, etc.
https://eticket.petr...ntowers.com.my/

Si Menara Tower este OK.
Sunt mai multe chestiuni de vazut in oras si la periferie, cauta pe net ce vi se potriveste, tinand cont de faptul ca mergeti cu un copilas mic.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate