Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Aer Conditionat ALIZEE- Pareri

- - - - -
  • Please log in to reply
119 replies to this topic

#109
teknotronik

teknotronik

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 29.11.2008
Depinde si in ce conditii climatice se afla, si ce destinatie si ocupatie are camera respectiva.
Cu toate astea pentru o suprafata de 13 metri patrati, o inaltime normala, si daca incaperea respectiva nu este un cuptor in zilele calduroase ar trebui sa fie mai mult decat suficient.

#110
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Multumesc pentru raspuns.
Este vorba despre o camera orientata catre nord care nu prea vede soarele decat foarte putin din unghi inchis, seara. Nu este la ultimul etaj. Camera de apartament comunist "normala" ca inaltime. Aerul va functiona pe perioade scurte cand nu este copilul in camera.
Eventual iarna poate dezumidificarea daca o fi ok...

#111
teknotronik

teknotronik

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 29.11.2008
In conditiile date nu ai de ce sa-ti faci griji, este mai mult decat suficient.

#112
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Intrebare poate tampita...este obligatorie folosirea unei pompe de vid la instalarea acestui ac? Traseul de 3m. Maine il montez si voiam sa stiu la ce sa ma astept si ce cerinte sa am. Modelul este alizee plus 9000 btu - ahw09d. Multumesc

#113
teknotronik

teknotronik

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 29.11.2008
Folosirea pompei de vid este obligatorie la absolut toate aparatele de aer conditionat.

#114
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Le-am zis la telefon si raspunsul a fost "avem domn'le noi folosim de fiecare data...ce ati citit pe internet ca trebuie?" Zic nu, am citit in manualul de instalare. Au venit l-au montat (au dat gaura in placa am crezut ca darama blocul :D )


Am sa revin cu feedback dupa un timp....

#115
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006
Al meu e Alizee plus AHW12, nu stiu daca e defect de la el sau de la traseul frigorific, sper sa aflu in scurt timp. Ce ma surprinde este ca pe internet modelul asta pe unele site-uri apare ca find inverter, pe alte ca nu e inverter. Eu stiu ca nu e de cand l-am cumparat. Cat a mers a racit foarte bine, nu am ce zice, la fel si pe incalzire a mers bine. Nu pot zice inca nici ca e bun nici ca e rau pana nu aflu daca problema e de la montaj sau de la el, ma gandesc ca la orice marca chiar si cele premium daca la montaj exista o fisura pe la una din tevi tot nu va functiona. Nu stie nimei care o fi producatorul ? Oare e chigogroup ?

Edited by LunaCrystal, 03 July 2014 - 15:13.


#116
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Am vazut ca asta pe care il am eu, alizee plus seamana foarte bine cu unele gree.
Eu il am pe asta alizee plus care seamana si la telecomanda, unitatea externa si interna cu Gree asta.

Edited by dreaQ, 09 July 2014 - 22:18.


#117
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,518
  • Înscris: 20.10.2006
Am aflat, importaturul in Romania pentru aceasta marca este Aston.

#118
nub1

nub1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 12.10.2013
Eu am un Alizee dasta' http://img35.olx.ro/...lizee-roman.jpg , http://img20.olx.ro/...a-a-campina.jpg (poze de pe net) de prin 2008, merge fara probleme momentan.

Nu a fost incarcat niciodata cu freon.

#119
alex2010

alex2010

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 29.09.2008
Am un Alizee plus de 9000 BTU si am o problema cu baleerea stanga-dreapta - NU MERGE din telecomanda.
Nu pot decat sa orientez directia manual, tragand de clapetele de pe UI.

#120
mada_b62

mada_b62

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.12.2017
Imi poate spune cineva cum se seteaza pe caldura aerul conditionat de la Alizee?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate