Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Sunt inalta

- - - - -
  • Please log in to reply
237 replies to this topic

#37
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007

View Postkitty2008, on May 25 2009, 21:41, said:

Da` de unde? Leacul pt. stoparea cresterii e ca acela pt. stoparea iubirii. Nu exista!  ^_^ :P
Am auzit ca sexul ar opri cresterea.

#38
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008
De ce ar opri sexul cresterea?

#39
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Nu sexul ci debutul menstruatiei (dar nu bag mana in foc)

Edited by maltese, 26 May 2009 - 08:26.


#40
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005

View Postspdude, on May 26 2009, 03:34, said:

Am auzit ca sexul ar opri cresterea.

La mine n-a oprit-o. Cred. Şi nici menstruaţie n-am avut.  :lol:
Ce-aş mai da şi eu să am 1,77m.  -_-

Edited by Al1, 26 May 2009 - 09:23.


#41
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007

View PostJudith, on May 26 2009, 07:13, said:

De ce ar opri sexul cresterea?
Pff, am uitat zambetul . Corupeam minorii -_-

Ca sa opresti cresterea, trebuie sa te apuci de un sport de performanta ce implica utilizarea gravitatiei : sala,sumo ...

#42
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Fara chat si fara corupere de minori, ca n-as vrea sa ma apuc de sters/editat posturi.  -_-

#43
vadergrd

vadergrd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 21.08.2006
Cred ca vroia de fapt sa se laude  :P si a mimat ingrijorarea  :D .

#44
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007

View PostJaqueline, on May 26 2009, 11:00, said:

Fara chat si fara corupere de minori, ca n-as vrea sa ma apuc de sters/editat posturi.  -_-
Sa trimit PM ? Ma tem ca si acolo o iau in freza :D

Repet, a fi inalt...e genial. Poate ca nu acum, la varsta asta...dar deja pe la 17-18 ani o sa vezi ce bine e.

#45
choppermaster

choppermaster

    The Mechanic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,498
  • Înscris: 08.07.2008

View Postatto, on May 24 2009, 17:36, said:

sunt foarte inalta si urasc lucrul asta!  :thumbdown:  1,77 15 ani si imi palce sa port tocuri foarte mult :X:X pana la ce varsta cresc?ptr ca mie mi rusine cu inaltimea mea si nu mai vreau sa cresc cine m ajuta si pe mine sa imi spuna nu este ceva care sa imi opreasca cresterea?? heeeeelp meee!
ador fetele inalte :lol:  :naughty:

#46
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postatto, on May 24 2009, 17:36, said:

sunt foarte inalta si urasc lucrul asta!  :thumbdown:  1,77 15 ani si imi palce sa port tocuri foarte mult :X:X pana la ce varsta cresc?ptr ca mie mi rusine cu inaltimea mea si nu mai vreau sa cresc cine m ajuta si pe mine sa imi spuna nu este ceva care sa imi opreasca cresterea?? heeeeelp meee!
Cum, Dumnezeu, să-ți fie rușine că ai 1,77. Foarte frumos! Fiziologic vorbind corpul fetelor își încetează creșterea în medie în jurul vârstei de 16 ani, rareori ajungând să se oprească la 18 ani. La băieți e 18>21.

Eu ca și băiat aveam 1.85 la 15 ani și sincer aveam aceleași probleme ca și tine (mă refer la nemulțumirea față de aspectul fizic mai ales). Acum, la 1,94 ai mei (înălțme stabilă) nu mă mai deranjează deloc aspectul ăsta (ba chiar îmi convine). Fete sunt (și n-accept să aibă sub 1,70)...și băieți pentru fete înalte sunt. Îmi vine să mă învârt în pământ doar în situația în care fata respectivă iese cu un prichindel. E de toată jena, de situații ca alea să-ți fie rușine.

Edited by tzotzolyno, 26 May 2009 - 18:38.


#47
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,381
  • Înscris: 10.03.2009
Eu am 1.78 si nu imi mai fac atatea griji ...






































sunt baiat  :lol:

#48
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
La virsta asta fetele isi fac griji pentru fizicul lor. Cu inaltimea e o problema, fata vede si ea ca mai toti baietii de virsta ei nu depasesc 1.75. Nu sunt asa multi barbati inalti. Acuma si asta e adevarat ca au perioade diferite de crestere. Un baiat mai creste si dupa 18 ani, fetele nu. Dupa ce ii vine ciclul , nu mai creste decit putin, max 2 cm, daca nu face vreun sport din asta care lungeste. Si nu are legatura cu sexul, nu prosti fata. Sexul are efect asupra siluetei in schimb, formeaza corpul, talie- sold.

#49
adid22

adid22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 28.12.2005
prietena mea are 1.84..deci se poate si ma sus!:)

#50
Gady_paul

Gady_paul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 12.01.2008
Eu am 1.83 si e rau tare. Toti colegii (cu 2 exceptii) imi vin la umar. Le-am facut la cativa cadou niste chestii pentru pus panouri de rigips (bine, era mai mult o gluma) care ii inaltau cu vreo 30-40 cm. Cred ca 1,70 e inaltimea ideala.

#51
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

View PostGady_paul, on May 27 2009, 10:41, said:

Eu am 1.83 si e rau tare. Toti colegii (cu 2 exceptii) imi vin la umar. Le-am facut la cativa cadou niste chestii pentru pus panouri de rigips (bine, era mai mult o gluma) care ii inaltau cu vreo 30-40 cm. Cred ca 1,70 e inaltimea ideala.
Esi baiat, for God's sake!  :blink:
Stii, eu tocmai pe atractivitatea la adolescenti imi fac licenta. Si crede-ma ca am fost nevoita sa citesc mai multe studii despre influenta inaltimii asupra perceptiei. Paradoxal pentru tine, rezultatele studiilor au aratat ca barbatii inalti ocupa pozitii mai bune la locul de munca, sunt evaluati pozitiv si au femei mai frumoase.....pentru ca...news flash: FEMEILOR LE PLAC TIPII INALTI!  :P


Pentru cultura ta generala, si mai ales pentru stima ta de sine, du-te la o librarie si ia Psihologia Seductiei.100 de experimente pentru intelegerea comportamentului in dragoste de Nicolas Guéguen, editura Polirom, 2008.

Sa ne spui si noua dupa daca iti mai e rusine cu inaltimea ta.  :)


EDIT: As putea sa-ti dau ban pt ce ai scris tu mai sus, doar ca sa ai timp sa citesti cartea si sa reflectezi. :closedeyes: Glumeam.

Edited by Jaqueline, 27 May 2009 - 10:12.
edit


#52
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
La 1.83 chiar nu esti prea inalt .. :mellow: Cred ca ai colegi mignoni..

P.S 1,70 (la baieti) inaltimea ideala? :lol:

#53
studiana

studiana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.05.2009
Mai scrie-ne si peste 5 ani sa vedem cum te descurci.

#54
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,381
  • Înscris: 10.03.2009
E dificil si cu inaltimea asta,pentru mine asa stau lucrurile:

1.O fata inalta (1.75+) si grasuta e oribila,sa nu mai zicem ca are 90-100 kg daca e inalta...pe mine nu ma trag deloc astfel de persoane care au mijlocelul ca trunchiul de copac si lata in spate de 2 metri :)

2.O fata inalta si foarte slaba e buna pentru prezentari de moda si chestii de genul,dar mie cel putin nu imi place,nu ma atrage daca e slaba si inalta.

3.O fata inalta si bine proportionata e intr-adevar absolut superba,dar sa nu depaseasca 1.80.Dar evident sa aiba un aspect placut per total nu doar sa arate bine la corp.


Acum baietii:

1.Un baiat inalt si gras e foarte oribil desi multor fete am vazut ca le place,nu stiu ce le atrage un hipopotam de 2 metri care curge..

2.Un tip inalt si slab din punctul meu de vedere e la fel de urat,de obicei are nasul de 2 metrii si urechile de 1 metru.

3.Un tip inalt (1.90) si bine proportionat cu un aspect placut per total e ideal


Concluzie: Daca esti inalt si BINE PROPORTIONAT este intr-adevar un avantaj,multi isi doresc asta.

Insa un om inalt si gras,sau slab arata mai rau decat un om de marime medie gras sau slab,in concluzie doar daca arati bine este un atuu sa fi inalt.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate