Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Sunt inalta

- - - - -
  • Please log in to reply
237 replies to this topic

#199
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006

View PostMatthaus, on 12th January 2011, 19:25, said:

Daca nu mai vreti sa cresteti ascultati-ma:

Ati auzit de metoda machedoneasca? 80% dintre machedoni sunt mici de statura,zici ca provin din tara piticilor.De ce? Simplu.

Machedonii au prostul obicei ca ,inca de mici sa manance mic dejun pranz si seara numai branza,lapte,smantana si alte lactate.Din aceasta cauza surplusul de calciu provenit din aceste alimente se depune in exces pe oase,ceea ce ingreuneaza dezvoltarea lor.La o varsta de 14-18 ani o hipercalcemie este crima curata.Oasele nu se mai dezvolta deci evident nu mai cresc,si astfel ramai mic de statura.

Desigur exista si machedoni inalti,dar sa nu uitam ca pana si china o tara cu medie de 1,60cm are unii locuitori de 1,90,si in plus de asta multi machidoni nu mananca branza sau lapte.

eu stiu ca e o chestie de metabolism cat si unde se depune calciul.. inelele de crestere din oase isi fac treaba si depun straturi osoase in functie de activitatea sistemului endocrin, nu de cat calciu bagam noi pe gura. in perioada de crestere accelerata organismul cere mult calciu calciu (nu numai din lactate) si cred ca mai  degraba o alimentatie deficitara in calciu ar intarzia cresterea, decat un surplus.
nu cred ca daca mananci multe lactate ramai mic de statura.. dimpotriva. Ca exemplu olandezii care se zice ca au cea mai mare medie de inaltime, sunt o tara in care lactatele sunt consumate pe scara larga. Se stie asta.
Daca machedonii sunt mai scunzi asta cred ca tine de o caracteristica a minoritatii lor.. Dar nu cred ca de plilda Jiji Becali se considera o personalitate mica la stat.. :coolspeak: Intrebati-l.. :P

#200
costables

costables

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,406
  • Înscris: 01.01.2011
Filmuletele astea cu Gogea Mitu ar trebuie scoase si puse pe youtube, altele n-am mai gasit. http://www.thetalles.../georgemitu.htm

#201
maryan_sorynel

maryan_sorynel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.05.2011

View Postatto, on 24th May 2009, 15:36, said:

sunt foarte inalta si urasc lucrul asta!  :thumbdown:  1,77 15 ani si imi palce sa port tocuri foarte mult :X:X pana la ce varsta cresc?ptr ca mie mi rusine cu inaltimea mea si nu mai vreau sa cresc cine m ajuta si pe mine sa imi spuna nu este ceva care sa imi opreasca cresterea?? heeeeelp meee!
nu are dc sa iti fie rusinde de inaltimea ta,si nu o sa mai cresti mult stai linistita k si yo am patit la fel am kreskut kam pana la 17 ani si akum am 1.97 deci yo ce sa mai zik avand in vedere k sunt si baiat si gasesc greu o fata pe masura ??

#202
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
1.77m ? Sotia mea are o colega de aprox 2m si cam 50-55 kg, imagineaza-ti. Se tine tare desi are parte de destule probleme din cauza asta, ma refer la figurantii cu 3 clase care se hahaie de ce smecheri sunt ei cu fetele. E un detaliu minor, daca asta ar fi cea mai mare problema am trai intr-o lume fericita.

#203
localintruder

localintruder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 01.04.2009

View Postallyn1985, on 24th May 2009, 22:16, said:

barbatii sunt atrasi de femeile inalte

Eu zic sa vorbesti in numele tau data viitoare...


View Postcrst_g, on 24th May 2009, 22:36, said:

daca esti proportionata ca lumea, in 1-2 ani o sa fii mandra de inaltimea ta. ;)+

Absolut corect. Problema e ca, de regula, cu cat mai inalte cu atat mai disproportionate sunt femeile. Inaltimea mai mare sau chiar mai mica e  foarte okay daca exista proportionare buna. Si cele de sub 160 si cele de peste 180 isi gasesc iubiti si sunt apreciate. E o problema de gust. Si la barbati e oarecum la fel desi in cazul lor conteaza mai mult inaltimea pentru sexul opus.

#204
CelMaiMic

CelMaiMic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 10.02.2010
Eu nu's un tip inalt am 1.72 si imi plac atat fetele inalte cat si cele scunde, dar cel mai mult imi plac cele care sunt la nivelul meu si am destui prieteni care sunt innebuniti dupa fetele inalte. Am un prieten are 1.90 si e innebunit dupa fetele inalte.

#205
localintruder

localintruder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 01.04.2009

View PostCelMaiMic, on 3rd July 2011, 15:04, said:

Eu nu's un tip inalt am 1.72 si imi plac atat fetele inalte cat si cele scunde, dar cel mai mult imi plac cele care sunt la nivelul meu si am destui prieteni care sunt innebuniti dupa fetele inalte. Am un prieten are 1.90 si e innebunit dupa fetele inalte.

bun da' te-ai intrebat cate femei "inalte" apreciaza 172 cm inaltime ai tai? ideea e ca sunt multe femei de sub aproximativ 165 cm (eu am vazut si de sub 160 cm) care se dau in vant dupa barbatii inalti si aici ma refer la cei inalti bine de peste 184-185 cm... e o chestiune de preferinte, de gusturi si e mai important cum ne plac ele pe noi decat cum le preferam noi pe ele.... asta chiar daca cuplurile de tipul el 190 cm+ ea 150 cm+ sunt cel putin ciudate ca si look desi eu n-am nici o problema cu ele sau cu acele cupluri unde femeia e mai sau mult mai inalta decat e el...

Edited by localintruder, 19 September 2011 - 10:05.


#206
MaxDemian

MaxDemian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 02.01.2011

View Posthuafa, on 2nd January 2011, 03:42, said:

E nedreapta viata. Unii inalti singuri, altii de 1,60 cu prietena de 1.80

Ioi ulpa mea, parca se cupleaza inaltimile nu oamenii...

#207
localintruder

localintruder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 01.04.2009

View Posthuafa, on 2nd January 2011, 03:42, said:

M-am cam lasat pagubas sa caut fete inalte.majoritatea sunt <1,70.
E nedreapta viata. Unii inalti singuri, altii de 1,60 cu prietena de 1.80

Nu inteleg care problema sa ai prietena de 165 - 169cm cand tu ai 193... Daca nu vrei femei de 160 si ceva cm problema e a ta, daca nu gasesti inseamna ca poate fi la tine problema fiindca e stiut ca majoritatea femeilor indiferent de inaltime apreciaza si cauta parteneri inalti...

Bineinteles ca tine si de individ si de viata pe care o are, de banii si de gradul de libertate/independenta a lui ca sa isi gaseasca un anumit tip de persoana alaturi si se poate ca procesul sa nu fie deloc usor. E evident ca lumina zilei ca viata nu e dreapta, da' ce, a fost vreodata?! Oamenii nu s-au nascut niciodata egali. Cei care au 160 si prietena de 180 cm au niste atuuri care tie iti lipsesc care pot exista in cineva individual sau in combinatii. Exemplu atuuri: bani, carisma, sansa, inteligenta practica, s.a.m.d.

#208
mariantudor111

mariantudor111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 09.05.2014
pana la urma cat ai mai crescut ? cat ai acum cu tocuri cu tot ?

#209
borsec

borsec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 26.07.2007
Ce o mai fi :-)

#210
Yasmin4

Yasmin4

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 11.08.2019
Initiatoarea are in prezent cca. 25 de ani si sper ca s-a obisnuit cu atuul ca nu poate trece neobservata. Posted Image Posted Image

#211
borsec

borsec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 26.07.2007
Ii uram sa aibă o viata frumoasa și plăcută. Și sa tina minte ca unora le plac fetele foarte înalte.

#212
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,167
  • Înscris: 28.06.2005

View Postborsec, on 09 septembrie 2019 - 07:36, said:

Ii uram sa aibă o viata frumoasa și plăcută. Și sa tina minte ca unora le plac fetele foarte înalte.
Și în cazul ăsta ea trebuie să accepte pitici?

#213
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View Postsfantu.dracu, on 12 septembrie 2019 - 13:36, said:

Și în cazul ăsta ea trebuie să accepte pitici?
cate doi la o tura, unul catarat pe umerii celuilalt

#214
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,239
  • Înscris: 29.12.2006

View Postallyn1985, on 24 mai 2009 - 21:16, said:

barbatii sunt atrasi de femeile inalte

Depinde de vârstă. Posted Image

După o anumită vârstă, bărbatul se uită după femei mai mici de statură deoarece, statura asta le face să pară fete tinere.

Edited by lupini, 26 November 2019 - 14:54.


#215
Yasmin4

Yasmin4

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 11.08.2019
Poate "batraneii" libidinosi viseaza "fete tinere" mignone... Statura nu are de a face cu tineretea, mai degraba e vorba de atitudine si gratie, de proportionalitatea si armonia unui trup zvelt.

Edited by AlexEn, 28 November 2019 - 20:26.
eliminat quote post imediat anterior


#216
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,973
  • Înscris: 18.12.2007
Nu mai dati quote la mesajul imediat anterior!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate