Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Motanu ma trezeste la 6 sa ma joc cu el

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#19
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008
eu m-as razbuna si l-as trezi si eu cand are somnul mai dulce!

#20
DanCld

DanCld

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,238
  • Înscris: 25.11.2003

 Pazvante, on May 24 2009, 20:15, said:

eu m-as razbuna si l-as trezi si eu cand are somnul mai dulce!
Nu functioneaza la pisici, au alt ciclu somn-veghe decat oamenii. Revin insa la "problema" - atat timp cat intre noi oamenii exista reguli de convietuire, e normal sa impunem si felinelor un set de reguli si sa nu ne abatem de la ele. Pisica le va contesta permanent insa iti va respecta fermitatea, e drept nu de pe la varsta de 2 luni  :naughty:

#21
LauriciD

LauriciD

    señorită

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,984
  • Înscris: 10.07.2007

 654321, on May 24 2009, 19:23, said:

Si io-s fericit ca atunci cand doarme in casa ma trezeste pe la 4-4:30  :lol:
Off: ooo, de când nu te-am văzut... :D missed you :lol:
On: Ce-i drept, în ultima vreme nu prea mă mai trezește... ori nu mai reacționez eu, ori s-a liniștit el... :D

#22
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008
sincer sa fiu, daca as fi motanul veronikai, as trezi-o la 6 a.m. sa se joace cu mine!

#23
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007

 Pazvante, on May 24 2009, 20:44, said:

sincer sa fiu, daca as fi motanul veronikai, as trezi-o la 6 a.m. sa se joace cu mine!
Bine ca nu esti ca poate are de gand sa-l castreze pe motan :lol:

 LauriciD, on May 24 2009, 20:38, said:

Off: ooo, de când nu te-am văzut... :D missed you :lol:
Pai nu ne-am vazut niciodata... :D

 Pazvante, on May 24 2009, 20:15, said:

eu m-as razbuna si l-as trezi si eu cand are somnul mai dulce!
Hmmm.... nu sunt fraier, vrei sa ma zgarie sau sa ma muste.... Am si catel care se ocupa de treburile periculoase. ;)

Edited by 654321, 24 May 2009 - 20:22.


#24
LauriciD

LauriciD

    señorită

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,984
  • Înscris: 10.07.2007

 654321, on May 24 2009, 21:17, said:

Pai nu ne-am vazut niciodata... :D
Rectific: de când nu ți-am văzut post-urile :lol:

#25
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007

 LauriciD, on May 24 2009, 21:21, said:

Rectific: de când nu ți-am văzut post-urile :lol:
Asta e. Mai trage omu' si mâța de coada :lol:

#26
LauriciD

LauriciD

    señorită

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,984
  • Înscris: 10.07.2007

 654321, on May 24 2009, 21:24, said:

Asta e. Mai trage omu' si mâța de coada :lol:
Eee... Același spirit îl ai :D

#27
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007
A mea e civilizata, asteapta sa sune ceasul sau sa se dea cineva jos din pat inainte sa dea alarma.
Doar in week-end, daca dorm prea mult, incepe sa-mi "vaneze" degetele de la picioare :D

#28
veronika

veronika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 27.01.2006
hihi!
tari povestirile voaste, multumesc pentru raspunsuri
eu sper doar ca ii trece cu varsta... weekendul asta a dormit de la 12 noaptea la 5 .05...l-am exilat in sufra, a plans cam 5 minute suparat foc, apoi s-a culcat pana la 12 ziua...deci se poate  :P
are apa, mancare si litiera la discretie, dar el vrea joaca...are jucarii o tona, mai mult ma impiedic eu de ele decat se joaca el, vrea cu noi si basta!  B)
speram sa inteleaga ca daca se trezeste fi face scandal il exilam, macar sa se duca la treburile lui pisicesti in liniste :)

despre luatul devreme de la mama lui, era o problema locativa, el fiind tomberonez, a fost gazduit la cineva la serviciu... si era in permanent pericol omul, ca nu avea voie cu animale, asa ca au fost dati cat de repede s-a putut :)

atasat contravenientul Sasha  :rolleyes:

Attached Files



#29
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008

 veronika, on May 25 2009, 12:02, said:

atasat contravenientul Sasha  :rolleyes:
nu prea are moaca de raket...

#30
veronika

veronika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 27.01.2006
pai nu are :))
te trezeste cu mutrita aia inocenta sa te joci cu el, de nici nu te poti imbufna cand te priveste asa te umfla rasul :)

#31
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 veronika, on May 25 2009, 12:19, said:

pai nu are :) )
te trezeste cu mutrita aia inocenta sa te joci cu el, de nici nu te poti imbufna cand te priveste asa te umfla rasul :)

si eu sunt violent verbal cand miauna, ma trezeste si zic 'mama sa vezi ce-i fac, il bat, il arunc pe geam (ciuciu)...'
cand il iau in brate incepe si toarce instantaneu mi se face un drag de el...il iau 5 minute in pat...vax...incepe si musca, zgarie, sare jos, ataca picioarele
dupa il exilez in alta camera...mai maiuna 5 minute si adoarme la loc :lol:
o scumpete...

#32
tanu

tanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 05.05.2006

 charme, on May 24 2009, 12:19, said:

nu chiar toti :) posed doua exemplare care n-au mieunat vreodata decat cand aud ceasul ca suna. si au voie sa doarma oriunde, nu se inchide nicio usa in casa. da, poate cuvantul cheie e "doua" - desi exista si riscul unui mieunat pe doua voci  ;)
Cand era Tanu "pustan", fix la ora 5 se aseza la usa de la intrare (desi el nu iese afara)si mieuna pana se trezea unul dintre noi ,il lua in brate, il aducea in pat, dupa care adormea. :D Asta mic,sta cuminte pana suna ceasul,dupa care nu e chip sa-l opresti:ne calca pe capete,ne pupa, ne miroase in nas ... :confuzzled: pana ne ridicam din pat.Dupa care se culca langa Tanu,care in acest timp sforaie de zor in mijlocul patului. :D
Concluzia:ne adaptam la situatie...

#33
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008

 tanu, on May 25 2009, 12:23, said:

Cand era Tanu "pustan", fix la ora 5 se aseza la usa de la intrare (desi el nu iese afara)si mieuna pana se trezea unul dintre noi ,il lua in brate, il aducea in pat, dupa care adormea. :D Asta mic,sta cuminte pana suna ceasul,dupa care nu e chip sa-l opresti:ne calca pe capete,ne pupa, ne miroase in nas ... :confuzzled: pana ne ridicam din pat.Dupa care se culca langa Tanu,care in acest timp sforaie de zor in mijlocul patului. :D
Concluzia:ne adaptam la situatie...

ce adaptare ... ii multumesti pentru ajutor :) sau cel putin asa fac eu cu Mianna, ca daca n-ar avea obiceiul asta, as fi ratat muuuulte dimineti de lucru, la cat de usor apas pe butonul "stop" in loc de "amana" (si nu la un telefon, ci la doua  :P  )

#34
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
Azi a vanat un fluture de la 5.30 la 6.30 (da, nu se prea pricepe), la mine in camera. Victime colaterale: nervii mei + un ghiveci cu violete.

#35
veronika

veronika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 27.01.2006
5 30 sau suna alarma...care se intampla mai repede...azi a sunat un telefon la 4 si ceva...greseala probabil, ca nu am raspuns.. el a inteles ca e alarma ceasului si a inceput sa se planga pe la usa sa vina la noi sa ne trezim..gata, hopa sus! daca doarme cu noi fix dupa 5 ore ne trezeste, moment in care il exilam in sufra..speram sa inteleaga mesajul pana la urma...

#36
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008
o sa-l inteleaga cu timpul...l-a inteles a mea care avea 7 luni, d-apai al tau mic fiind. noi o dadeam afara cand incepea sa atace picioarele prin plapuma. cu exilatul in sufra am dezvatat-o de asta. la fel si cu urcatul pe perdea. cum am prins-o, cum am dat-o afara din dormitor si s-a lasat si de sportul asta dupa 2-3 nopti.

kati face progrese, doarme neintoarsa pana spre 5 dimineata. apoi trebuie scoasa din camera si inchisa usa la dormitor, ca se pune pe certat pasarele si nu pot sa dorm :) sau pe scormonit pamant de flori
in unele dimineti isi face de lucru complet linistita pana ne trezim noi si deschidem usile, in altele incepe sa se joace cu soricei zanganitori fix langa usa si face un zgomoooot... asta e, e a mea si o iubesc de mor

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate