Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Eurosport Player

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#1
sportdoctor

sportdoctor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.04.2006
Eurosport comentat in limba romana, oficial:

In momentul de fata, EUROSPORT PLAYER (http:///player.eurosport.com) are o solutie all-in-one pentru LIVE streaming, pentru toate cele 3 canale, plus altele specifice:

Pentru Roland Garros, pe Eurosport Player se transmite integral tot ce se joaca pe 7 arene simultan (ca televizorul are limitarile lui), din 24.05 pana in 07.06.
Asta inseamna ca ii putem vedea LIVE pe Hanescu, Carstea, Crivoi, Niculescu, Raluca Olaru sau Edina chiar daca meciurile lor nu sunt televizate pe canalul TV Eurosport.
Inregistrarile raman disponibile 7 zile de la data meciului iar cele mai bune meciuri raman intr-o sectiune speciala pe termen nedefinit.
La fel se intampla in cazul snooker-ului, exista optiunea "Table 2" - si vezi in direct cealalta masa.
Pe Player se pot vedea non-stop in direct trei canale in direct Eurosport, Eurosport 2 cu comentariile in romana (dar si alte optiuni de limba) si Eurosport News. Pe langa acestea, sunt canalele dedicate evenimentelor despre care am vorbit, cu multi-feed, iar pentru cei interesati, alte canale exclusive (cu drepturi care nu se vad la TV) cum ar fi Seriile Le Mans, sezonul 2009-2010 al K1, prima liga din Rusia la fotbal sau Asian 5 Nations Cup la rugby, samd...
Nu trebuie descarcat/instalat nimic pe calculator, si se vede in conditii de calitate similare unui aparat TV LCD, full screen.
A propos de RG, pe Eurosport Player se transmit meciurile integral, adica atunci cand e ciclism la Eurosport, pe Player se poate vedea in continuare tenis LIVE, duminica 24 mai de ex. se va transmite de la ora 12 la 21 tot ce se petrece acolo. La fel si cu cursa de la Le Mans de exemplu, cand la TV se da altceva, pe Player se vede in continuare cursa.
Eurosport 2: Pentru cei abonati la UPC (cazul meu) dar au o conexiune de internet broadband (e nevoie de o conexiune bunicica ptr. streaminguri in general), Eurosport 2 transmite -printre altele- Premier League, cam 6 meciuri pe saptamana!
Sper ca informatiile sunt suficiente, va mai tin la curent!"

#2
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,464
  • Înscris: 17.06.2007
e cu bani. pentru vizionarea celor 3 eurosporturi si transmisii live trebuie sa te loghezi si sa platesti 4,90 lire pe luna sau 39,90 pe an.

#3
sportdoctor

sportdoctor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.04.2006

 donmarinica, on 19th May 2009, 21:12, said:

e cu bani. pentru vizionarea celor 3 eurosporturi si transmisii live trebuie sa te loghezi si sa platesti 4,90 lire pe luna sau 39,90 pe an.

Si internetul de acasa "e cu bani".
Totusi, esti usor in eroare: sunt 4,9 euro pe luna sau 35,3 euro pe an. Lirele sunt ceva mai scumpe.

Asta inseamna astazi cam 20 de lei pentru o luna sau 147 de lei pentru 12 luni.
Adica doua pachete de tigari sau un fresh de protocale pe Dorobanti pentru o luna sau nici macar o noapte de cazare la mare sau o pereche de blugi ieftini din Cora pentru un an.
Poate la un ziar prost te abonezi cu banii astia.
Asa ca expresia "cu bani" este nepotrivita discutiei de aici.

Acesta este un produs pentru iubitorii "de sport", nu de "presa de scandal si ceva sport"
Preturile la bilete pentru runda a 3a (nu la s/f sau finale) la Roland Garros pot costa intre 330 si 650 de lire (ca le pomeneai).
Pe Eurosport Player te duci pe ce teren vrei tu si vezi meciul in direct, dupa aia in reluare sau daca nu iti convine, de pe alt teren. Tu la TV (care costa si ala) vezi cursa de 24 de ore de la Le Mans cu pauze publicitare si alte sporturi care se mai difuzeaza la TV - de fapt vezi start, final si bucati intre - eu pe Player vad toata cursa inclusiv calificarile si feed-uri alternative la snooker, daca am chef. Vrei sa stii cat costa un bilet la Le Mans sau la Sheffield? ...nu, ca "e pe bani".

Daca vrei sa iti instalezi mii de pluginuri pentru fiecare programel si site care transmite sau nu cate o competitie sportiva si ai timp sa alergi dupa dead link-uri, nu ai decat. Ia-ti si un antivirus si antispyware - o sa ai nevoie (caci banuiesc ca si un Mac este "prea scump" si vinde doar "design", nu?). Eu sunt prea batran pentru asta. Dar poate asa sunt doar eu. Daca imi place Metallica -si imi place - ma duc si cumpar bilet la concert, nu sar gardul. Sa bea si baietii aia o bere de la mine.

Revenind, eu prefer sa vad in fiecare saptamana o competitie de calibru cel putin european, in conditii de lux si de oriunde as fi, birou, casa sau hotel.
Cand nu mi-oi mai permite 4.9 euro intr-o luna, ma sinucid - atat am dat pe o (1) bere intr-o carciuma bunicica prin Paris (nu m-am uitat pe lista, mi-era sete, ce vrei?). Sau sa stau doua zile fara sa fumez. Sau o zi, ca in vest tigarile's mai scumpe de atat.

Tu stii ceva, dar nu stii cum sa te exprimi: lucrurile de valoare in viata nu le poti cumpara.
Este vorba despre respect, prietenie, iubire, sanatate, liniste interioara si alte asemenea.

#4
AlexVanNoyd

AlexVanNoyd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 16.11.2008
nu foloseste nimeni acest program ? cum se pot accesa video-urile ramase in videoteca ? cele la cerere ? de ex acum a inceput roland garros si eu am pierdut partida lui nadal cu brands si as vrea sa o vizionez , unde o pot vedea ?

#5
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,275
  • Înscris: 22.07.2005
O porcarie sinistra!
pentru ce dracu sa ai nevoie de eurosportplayer?!
Eu am luat, pentru ca am crezut ca am calitate mai buna video, decat pe RDS... din pacate m-am inselat. Pe Smart TV, nici nu am suport in limba romana, deci cat se poate de neconvenabil. De ce sa ai nevoie de calitate video mai proasta, poate doar daca nu ai contract de cablu, dar in zilele noastre, cine nu are asa ceva?! si hai sa spui ca nu ai putea face contract din diferite motive, insa ma indoiesc ca cine nu reuseste sa gaseasca RDS, Astral, Dolce, DIGI, Focus Sat, etc, va putea sa gaseasca internet in banda larga, pentru a folosi aplicatia Smart TV. Ma gandeam ca voi avea acces la ceva meciuri inregistrate... un rahat, zero, nu gasesti acolo decat cele doua canale Eurosport si un alt canal de stiri, care ruleaza aceleasi chestii toata ziua. Vorbesc aici doar de ceea ce ma intereseaza pe mine personal, de Smart TV, caci pe desktop sunt inregistrari... dar ce folos...?!

Poate e bun pentru tableta, sau mobil, insa eu nu o sa ma uit niciodata pe Ipad pe 11inci, cand o pot face pe 40. Deci eu am subscris la ei pe un an, acum doua zile si le-am trimis deja o solicitare de reziliere. Ai dracu saraci, m-au prins si nu vor sa-mi dea drumul. Cica am contract pe un an si sunt obligat sa raman asa, adica sa platesc 12 rate lunare, chiar daca nu imi place ceea ce am cumparat, tare nu?!

iti dau o porcarie, pe care nu ai dreptul sa o incerci mai intai, apoi esti obligat sa-ti placa Posted Image) timp de 12luni. Cu toate ca legislatia europeana este foarte clara, in ceea ce privesc contractele de la distanta, ei refuza cu nonsalanta dezabonarea. Ei, o sa solicit bancii sa nu mai efectueze platile lunare si nu au decat sa ma dea in judecata.

Edited by floraur, 27 June 2013 - 16:27.


#6
DanyPMN

DanyPMN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 31.05.2008
Acu' întreb și eu, nu au posibilitatea să cumperi pe o lună?

#7
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,275
  • Înscris: 22.07.2005
ba da, insa pretul este dublu... m-am gandit sa iau pe o luna, insa asa am ales.

#8
vali02br

vali02br

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 20.01.2007
Folosește cineva in 2019?
Feed hd?..
Merită?
M aș abona special pentru snooker, aș dori feed hd cu comentariu in engleză dacă se poate

#9
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Din ce am inteles ESP Player nu mai e ce a fost, au mai scos din functii, totusi intreaba pe topicul despre Eurosport acolo ai sanse mai mari sa primesti raspuns.

#10
vali02br

vali02br

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 20.01.2007
Mulțumesc

#11
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,527
  • Înscris: 30.04.2006
Reducere 50% la abonamentul pe 1 an la Eurosport Player ...
Adica cu vteo 12,5 Eur te uiti tot anul urmator pe Eurosport Player ...
Ma gandesc numai la JO de la Tokio din vara lui 20 20 sa le vezi pe streamuri separate...
Apropo, "oferta" de mai sus este doar pana pe 2 decembrie..

#12
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,322
  • Înscris: 11.08.2019
Au MotoGP în HD, cu comentariu și fără reclamele de la TV?

Edited by -TINO-, 25 November 2019 - 22:59.


#13
gabrielfane

gabrielfane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 21.02.2009
Am achiziționat și eu Eurosport player la oferta, dar din păcate nu am posibiltatea sa ma uit pe un Smart TV din cauza ca am versiunea android 5.1 la el, singura soluție este sa fac proiecție de pe telefon cu aplicația Huawei share

Edited by gabrielfane, 25 November 2019 - 23:07.


#14
johnnycrush

johnnycrush

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,066
  • Înscris: 26.12.2017
Ce competitii transmite?
Au si alte meciuri din Premiere League sambata? Sunt HD feed-uurile?

Edited by johnnycrush, 25 November 2019 - 23:20.


#15
gabrielfane

gabrielfane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 21.02.2009
Transmisie sunt cele obișnuite europort1 si2 plus înregistrări la cerere

#16
razvan660

razvan660

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 29.03.2016
Salut, stie cineva daca un cont de Eurosport player functioneaza pt 2 persoane diferite adica 2 Ip-uri diferite? Si daca merge vizionat in acelasi timp pe 2 Ip-uri diferite ?
Intreb fiindca mi-a mers player-ul pe 2 pc-uri diferite adica 2 ip-uri diferite dar nu in acelasi timp, da nu stiu daca merge in acelasi timp pe 2 Ip-uri diferite.

#17
WoobyZ

WoobyZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 10.03.2006
Au aproape in permanenta si alte feeduri.Cind e zi de PL si se joaca la aceeasi ora iti alegi meciul preferat.

 johnnycrush, on 25 noiembrie 2019 - 23:16, said:

Ce competitii transmite?
Au si alte meciuri din Premiere League sambata? Sunt HD feed-uurile?

Au toate meciurile.Cind sint transmise simultan ti-alegi ce vrei.Si da,sint HD.

Attached Files


Edited by WoobyZ, 10 January 2020 - 14:58.


#18
danieliankoo

danieliankoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,796
  • Înscris: 23.01.2005
sa inteleg ca de azi Eurosport player nu mai e disponibil pe android tv?
vineri mi-am cumparat android tv special ca sa vad eurosport player pe el.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate