Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

adsense & neogen

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
marianchucky

marianchucky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 10.09.2007
Salut!

Am cateva intrebari sa va adresez si as fi recunoscator daca mi-ati putea raspunde.

1) Care companie de advertising este mai buna? (ma refer la plata si servicii)
2)A aparut o noua campanie de promovare a site-ului de licitatii de la neogen. Daca pun un banner cu acea reclama sau cu orice reclama neogen, impreuna cu altele de la google, primesc ban de la careva?

Multumesc!

#2
micacurioasa

micacurioasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 29.08.2005

View Postmarianchucky, on May 18 2009, 16:28, said:

Salut!

Am cateva intrebari sa va adresez si as fi recunoscator daca mi-ati putea raspunde.

1) Care companie de advertising este mai buna? (ma refer la plata si servicii)
2)A aparut o noua campanie de promovare a site-ului de licitatii de la neogen. Daca pun un banner cu acea reclama sau cu orice reclama neogen, impreuna cu altele de la google, primesc ban de la careva?

Multumesc!
Evita Neogen, fura la clicuri si acum nici macar nu se mai feresc. Daca seara observi ca ai castigat o suma pentru ziua in curs, a doua zi observi ca suma a intrat consistent la apa.

#3
marianchucky

marianchucky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 10.09.2007
pfff...nu vreau sa pun reclame..dar am auzit ca daca pui un banner pe siteul tau pt a face reclama aukro-ului primesti 10 ron pentru fiecare cont facut la ei prin intermediul reclamei tale..
si acolo te fura?

#4
okayro

okayro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 28.03.2007

View Postmarianchucky, on May 19 2009, 15:58, said:

pfff...nu vreau sa pun reclame..dar am auzit ca daca pui un banner pe siteul tau pt a face reclama aukro-ului primesti 10 ron pentru fiecare cont facut la ei prin intermediul reclamei tale..
si acolo te fura?
in general programele de afiliere sunt profitabile pentru cei care isi fac publicitate, adica aukro si aproape deloc avantajoase pt. cei care vor sa puna reclame de la ei si sa faca bani

#5
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Fara suparare, dar tu ai 10 unici pe zi si te gandesti deja la publicitate? In locul tau as cam scoate reclamele, pentru ca sanse minime sa castigi ceva acum.
Neogen "te fura", adsense plateste extrem de slab in ultima vreme, iar pentru content in limba romana... nu mai zic.
Sistemele tip referal ( campania aukro ) par profitabile, dar pana isi face unul cont, albesti. Nu uita ca reclama aia la aukro am vazut-o pe n site-uri.

#6
marianchucky

marianchucky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 10.09.2007
sunt si eu la inceput de site si de "cariera" :blush: ...dar cam pe la cati unici ar trebuie sa pun reclame?

#7
okayro

okayro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 28.03.2007

View Postbogdanar, on May 19 2009, 16:24, said:

Fara suparare, dar tu ai 10 unici pe zi si te gandesti deja la publicitate? In locul tau as cam scoate reclamele, pentru ca sanse minime sa castigi ceva acum.
Neogen "te fura", adsense plateste extrem de slab in ultima vreme, iar pentru content in limba romana... nu mai zic.
Sistemele tip referal ( campania aukro ) par profitabile, dar pana isi face unul cont, albesti. Nu uita ca reclama aia la aukro am vazut-o pe n site-uri.

site=afacere (in mod normal). o afacere nu merge daca nu are venituri(profit). reclame,microplati etc.=sursa de venit a siteului/firmei. tu pui reclame cand ai 1 mil de vizitatori pe zi ? daca ai un buget de 500k euro in spate, poti sa faci asta, dar daca nu ai buget, pui reclame si faci bani, chiar daca faci putini.
tu cate vizite ai pe zi ?

#8
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
site = afacere aducatoare de profit, dupa ce ai creeat site-ul, ai pus content pe el si l-ai promovat suficient ca sa ai vizitatori care sa fie interesati de reclamele/produsele de pe site-ul tau.
La 10 unici pe zi cati crezi ca o sa dea click pe reclama de pe site-ul tau?? 1 din 10? cu cat crezi ca se plateste un click? 100$, no way... mai degraba 0.10$. Ce profit scoti tu din site-ul tau daca dai minim 4 - 5$ pe luna pe host, ai cumparat un domeniu etc.

P.s. vezi ca nu ai voie cu link-uri in semnatura.

#9
micacurioasa

micacurioasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 29.08.2005
Neogen te "arde" la clicuri. Am facut incercari, pe aceleasi situri, reclame identice ca marime, amplasate in aceleasi locuri. Google "recunoaste" ca s-au dat de 6-10 ori mai multe clicuri decat neogen. Carcotasii ar putea spune ca reclamele google sunt mai variate,  mai bine tintite. Si ar avea dreptate. Dar nu la diferente atat de mari. Si culmea, reclamele neogen erau afisate si prin intermediul google (myjobs) deci reclamele erau identice o buna parte din zi.

#10
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
ce e aberatia aia cu "site = afacere"???
pai ce sula lu' Iliescu de afacere e aia in care nu investesti decat 3 scripturi gasite pe hotscripts?

ba copii, bagati-va mintile in cap, banii adevarati se castiga - deocamdata - prin acelasi procedeu sclavagist: MUNCA!
faptul ca 2 - 3 baieti de pe aici castiga ceva banisori de pe urma reclamelor nu inseamna ca treaba asta functioneaza la oricine...
cunosc un pustan ca voi care munceste de 1 an la un site ca sa castige cate ceva din Adsense - are in prezent vreo 20$ pe luna in conditiile in care serviciu nu mai are, scoala nu mai face, iar parintii s-au saturat sa-l subventioneze...
reveniti-va ma copii !!!
Adsense nu e nici macar Caritas...
Nu bagi un site si scoti sute de dolari pe banda - cum visati voi...
Adsense e un sistem de publicitate cu greutate.
Ca sa faceti o afacere din asta ar trebui sa invatati cateva principii de piata, apoi sa experimentati o afacere, apoi sa va specializati in conducerea afacerii si mentinerea ei...
Asa ca tot ce puteti face e sa incercati si mâneca cealalta pentru stersul mucilor si sa va intoarceti la scoala!!!

#11
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006
Soul4Blade...nu merita sa iti racesti gura asa la infinit :). Lasa-i sa se dea cu capul de zid cand vad Total Earnings: 0,01$.

#12
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
da' chiar asa @SoulBlade
observ va peste tot incerci sa explici cat mai clar pentru toata lumea (si asta e de bine), doar ca se pare ca posturile tale n-au efectele scontate , tot apar cativa pe saptamana care sa vor sa faca milioane de $ peste noapte

nu te-ai saturat?

#13
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
sunt constient ca n-o sa se scrie o biblie despre mine :)
dar sunt curios cat o sa ma tina nervii :)

#14
tosin

tosin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 06.05.2009
mda..... toata lumea vrea bani rapizi pe internet, si eu asa am vrut, pana am inceput  sa vad partea grea a site-ului meu, adica munca multa pe care o depui timp de 3-4 luni ca sa il urci mai sus putin, iar apoi sa scoti 10-15 Centi pe zi este bine venit.

Nu am avut inca succesul acela imens sa scot 2-3 $ intr-o saptamana, dar inca astept si incerc sa cresc cu site-ul meu (in cunostinte) iar apoi poate veni si partea financiara :P :)

soul4blade, toti au dreptul sa incerce, sa cada, si sa vada cum e sa lucrezi la ceva.....din 10 poate 1 va ramane si va munci in continuare la site-ul respectiv, din pacate cei de genul fura domeniile bune care ar putea fi folosite de alti care chear ar lucra la asa ceva..

#15
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
pe mine, daca ma intrebi, nici Google.com nu e un domeniu bun...
g, 2 de o, gl, e?
asta nu i-a impiedicat pe detinatori sa faca un produs de calitate...

#16
Cata.

Cata.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 06.12.2004
Depinde si domeniul pe care il alegi!

E foarte usor sa apari si mai usor sa dispari :)

E clar ca e nevoie de multa munca, dar multa munca facuta cum trebuie.
Ai de munca ani de zile....

#17
okayro

okayro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 28.03.2007

View Postbogdanar, on May 19 2009, 17:41, said:

site = afacere aducatoare de profit, dupa ce ai creeat site-ul, ai pus content pe el si l-ai promovat suficient ca sa ai vizitatori care sa fie interesati de reclamele/produsele de pe site-ul tau.
La 10 unici pe zi cati crezi ca o sa dea click pe reclama de pe site-ul tau?? 1 din 10? cu cat crezi ca se plateste un click? 100$, no way... mai degraba 0.10$. Ce profit scoti tu din site-ul tau daca dai minim 4 - 5$ pe luna pe host, ai cumparat un domeniu etc.

P.s. vezi ca nu ai voie cu link-uri in semnatura.

nu stiam ca nu-i voie cu link in semnatura. acum e scos. tks.
apropo... eu n-am citit bine... am crezut ca este vorba de 10k unici pe zi (adica 10.000viz/zi) si de asta am si zis ca un site = afacere :)
acum ca vazui ca e vorba de 10 viz/ zi, nu mai e interesant topicul :P

bafta

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate