Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 

Vreau sa cumpar o canapea din piele

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 26.11.2001
Vreau sa cumpar o canapea extensibila din piele. Bugetul este 35 milioane si vreau sa stiu ce pot sa cumpar mai bun in acesti bani.

Cei care au trecut prin acest pas sunt rugati sa imi spuna ce produse au cumparat, cat de fiabile sunt, care sunt defectele ascunse, la ce e bine sa ma uit cand cumpar o canapea, etc.

Multumesc

#2
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
canapea extensibila.. adica se transforma in pat?

#3
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005
don_King: Eu mi-am facut-o de comanda la elvila si sunt multumit de ea. M-am dus la ei la magazin, am vazut un model din plus care imi placea. I-am intrebat daca il pot face din piele, raspunsul a fost pozitiv.

arty: da

#4
rasputzin

rasputzin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 29.08.2004
canapea de piele ... nasoala chestie ...
am si eu ... e tot timpul rece ...  dar pe bune ca atunci and ma uit la TV prefer sa stau direct pe covor ...
Cred ca am fost tampit cand am cumparat chestia aia ... Ce-i drept arata bine ... dar acum incerc sa o evit ...

banii iti sunt suficienti ... iar oferta gramada .... faci ce vrei ... si vorbim dupa prima noapte de amor pe monstru ala ....  atentie .... ca se lipeste de piele  :inlove:

#5
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,043
  • Înscris: 26.11.2001
Nu am reusit sa ma fac corect inteles, nu voi folosi acea canapea ca pat decat in cazuri de urgenta, de exemplu am musafiri care raman peste noapte.

Care sunt calitatile unei canapele, la ce trebuie sa ma uit cand o aleg ? Aici nu ma refer la culoare, evident.

#6
Marcello_design

Marcello_design

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.06.2007

View Postrasputzin, on Apr 10 2005, 06:32, said:

canapea de piele ... nasoala chestie ...
am si eu ... e tot timpul rece ...  dar pe bune ca atunci and ma uit la TV prefer sa stau direct pe covor ...
Cred ca am fost tampit cand am cumparat chestia aia ... Ce-i drept arata bine ... dar acum incerc sa o evit ...

  :inlove:

Si eu care vroiam sa-mi cumpar. Dar cred ca e bine pe caldurile astea sa tina rece.
Eu stiu ca cele de imitatie sunt reci si se lipesc de piele. Cele din piele naturala sunt O.K.

Daca aveti ceva sugestii pentru un furnizor (pret mic si calitate) ....

#7
moonchild11

moonchild11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 04.07.2006

View PostMarcello_design, on Jun 26 2007, 10:31, said:

Si eu care vroiam sa-mi cumpar. Dar cred ca e bine pe caldurile astea sa tina rece.
Eu stiu ca cele de imitatie sunt reci si se lipesc de piele. Cele din piele naturala sunt O.K.
Daca aveti ceva sugestii pentru un furnizor (pret mic si calitate) ....

Din experienta mea cu canapeaua unui prieten, iarna sunt reci, vara se lipesc de piele, nu ambele deodata (daca nu esti transpirat si e racoare in camera, nu te lipesti). Pe caldurile astea insa, si cele de plus se lipesc deja, doar ca senzatia e mai nasoala la piele. Pozitiv: rezista mai bine in timp, se curata usor (daca nu scrii cu pixul sau nu-ti iei alb/bej pal).
Ca furnizor, eu am vazut la Mobexpert in Feeria o selectie f. mare, pe la 35 milioane, acu' nu stiu cat de bune sunt (ma bate si pe mine gandul, probabil pentru la anul).

#8
Ari

Ari

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 26.02.2006

View Postmoonchild11, on Jun 26 2007, 10:46, said:

Din experienta mea cu canapeaua unui prieten, iarna sunt reci, vara se lipesc de piele, nu ambele deodata (daca nu esti transpirat si e racoare in camera, nu te lipesti). Pe caldurile astea insa, si cele de plus se lipesc deja, doar ca senzatia e mai nasoala la piele. Pozitiv: rezista mai bine in timp, se curata usor (daca nu scrii cu pixul sau nu-ti iei alb/bej pal).
Ca furnizor, eu am vazut la Mobexpert in Feeria o selectie f. mare, pe la 35 milioane, acu' nu stiu cat de bune sunt (ma bate si pe mine gandul, probabil pentru la anul).


Canapele adevarate , fotolii , din lemn masiv cu piele la ALPROM Pitesti . Nu stiu daca bugetul este suficient , dar calitatea este OK.

#9
Marcello_design

Marcello_design

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.06.2007
Pe mine ma intereseaza ceva modern nu neaparat avangardist. Ori la noi nu prea gasesti decit masive si cu lemn aparent.

#10
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Canapele de piele buna gasesti la:

- Mobexpert - preturi ff. mari si putine modele extensibile; le importa, asa ca WYSIWYG.. fara mofturi
- Elvila - modele destul de multe; le poti avea cu piele sau material textil. Cand pui piele.. pretul se dubleaza.
Ex: eu vreau Hol Mara (cu otoman).
27 mil textil
51 mil piele

Iau textil pt ca am de gand sa o folosesc zilnic.

#11
moonchild11

moonchild11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 04.07.2006

View PostAri, on Jun 26 2007, 14:20, said:

Canapele adevarate , fotolii , din lemn masiv cu piele la ALPROM Pitesti . Nu stiu daca bugetul este suficient , dar calitatea este OK.

Multumesc de sugestie, dar ca si Marcello, eu vreau ceva modern, deci fara lemn masiv, si in nici un caz cu lemn vizibil. Pana la anul mai am, dar voi incerca si la Elvila.

#12
julez

julez

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 30.12.2006
NU pot sati spun de unde sa o iei pt ca nu-s in RO.
Dar pot sa te sfatuiesc sa te uiti cu atentie -la piele daca e luata culoarea pe undeva inseamna ca nu e bine vopsita si ca in viitor vei avea probl cu decolorarea.
-Si buretele de pe dedesubt daca e destul de robust ca apoi arata naspa daca se toceste repede

#13
julez

julez

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 30.12.2006
A si cele din piele naturala sunt tot la fel de reci si se lipesc, am si io un coltar, si iarna tine rece la spate, mereu trebuie sa pun o patura pe el

#14
Marcello_design

Marcello_design

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 24.06.2007
Am gasit ceva canapele care cred ca imi plac  (fara lemn aparent si moderne). A auzit cineva ceva de www.canapeledinpiele.ro ?? Sunt bune ??

#15
bic

bic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 22.05.2006
Am descoperit o firma in Iasi care vinde seturi din piele, 3-2-1 la preturi foarte mici, nu stiu care o fi problema produselor, dar sunt prea ieftine. Set 3-2-1, 3094 ron, 3390 ron, maxim 4500 ron, VELA VERDE e firma. Daca ati auzit ceva de ea, spuneti-mi, va rog.

#16
doll_ralu

doll_ralu

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 54
  • Înscris: 15.02.2007
Majoritatea celor care au postat aici spun ca au canapele de piele care le tin iarna frig si vara cald... :huh:  am si eu una (cumparata de la mobexpert impreuna cu 2 fotolii, in jur de 80mil), si e o placere sa stai pe ea, e foarte racoroasa zilele astea. Cred ca la mobexpert ar fi cele mai bune canapele, am fost si pe la elvila si mi s-au parut cam indoielnice calitativ

#17
Alina2005

Alina2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.09.2005
Si eu sunt pro canapea din piele, am de aproape 3 ani. Acum, vara, sunt o nebunie asa racoritoare, iar iarna oricum esti cu un pantalon si tricou pe tine si nu simti ca stai ca pe o piatra rece.
Oricum, daca mai ai si copii mici, e ideala. Se spala foarte usor, iar cei mici pot sa verse sucul, ceaiul, laptele si ce le mai scapa printre degete fara a sta cu teama ca se imbiba.
Acum poti incerca sa vezi cum e si la Ikea.

#18
vali71

vali71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 18.08.2006
OK ne-am luat canapele, sa le stapinim sanatosi, eu personal am luat de la Elvilla si sunt  multumit dar am si eu citeva  intrebari : Cum le curatam, cum le intretinem , exista solutii speciale de curatat ?
Mutam fain pt. raspunsuri.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate