Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

MASONERIA

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
165 replies to this topic

#19
neo1234

neo1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 19.06.2006

View Postsolan, on May 22 2009, 00:14, said:

Mai nou (inca mai cercetez) sfarsitul lumii va veni, dar nu in 21 decembrie 2012 ci cu vreo 3 ani mai tarziu (prin 2015)!

tu esti profet sau ce ?

Trebuia sa scri asa:

parerea lui solan este ca sfarsitul lumii va venii pe data de...

si tiam mai zis ca unele faze pe care leai scris sunt minciuni si tiam dat si sursa.

inainte aveai scuza ca nu stii, da dupa ce tiam dat si dovezile...

tu o faci intentionat sau ce ?

uitete peaicea (e un canal al unui baiat priceput pe youtube)

http://www.youtube.c...wwheretorun1984


PS  intrebare retorica: ia explicami si mie, daca zici ca ai citit catralioane de carti si de pagiini, cum separi tu informatia corecta de dezinformare ? (dezinformarea e majoritara). nu mai spun ca probabil ti sa facut capul calendar pana acuma de la atata informatie.

Edited by neo1234, 22 May 2009 - 01:42.


#20
illidan

illidan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 18.10.2004
doamne cand mai terminati odata cu profetiile despre sfarsitul lumii?? e in 2000, ba nu e in 2012, ba nu e in 2015, ba nu ca in 2023 bla bla bla
daca sunteti asa de credinciosi de ce va e frica de sfarsit? aveti acolo sus pensiune completa all inclusive, nu?

#21
sorin2007

sorin2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,709
  • Înscris: 01.04.2007
El iti spune pentru ca vrea sa te pocaiesti tu nu ca se teme in vre-un fel, habar n-ai.
Oricum, sa speram ca i-a dat cu virgula la vre-un calcul si ne mai lasa sa traim, eu nu vreau sa mor in 2015.
Recalculeaza, te rog din toata inima, vreau sa mai traiesc, faci asta pentru mine solane? Incercarea moarte n-are, doar stii.

#22
illidan

illidan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 18.10.2004
prietene de ce esti arogant si crezi ca le stii pe toate? de ce va credeti buricul pamantului? habar n-am intradevar recunosc dar nici tu habar n-ai, insa poti trai in iluzia ta daca iti face bine la psihic, eu nu simt nevoia.

#23
sorin2007

sorin2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,709
  • Înscris: 01.04.2007
Glumeam dar daca esti mason nu prinzi pana nu-ti traduc (si acum am glumit). Care iluzie maestre, de masonerie e vorba?
Eu vad ca tu le stii pe toate: "aveti acolo sus pensiune completa all inclusive, nu?". Daca nu-s prea indiscret, prietene atotcunoscator, cine e inclus in "aveti" ? Repede te mai sifonezi, iaca ma sifonez si eu [poate imi face bine la pisic] cand ma aburesti cu pensiuni, vrei?
Uite ce zice baiatul asta studios:
"Deschideti bine ochii(inchideti-i) si vedeti pe cine urmati!"
"Poate o sa vi se para o povestioara S.F. dar cercetati si voi si o sa fiti surprinsi ca aceasta povestioara este adevarata!"
Daca el incearca sa ne deschida okii [ori sa ni-i inchida, nu prea sunt in clar, probabil e unul din misterele cu care ne-a amenintat] cu povestioare adevarate am si eu dreptul sa spun povestioare, nu de asta a deschis topicul, ca sa povestim povestioare despre conspiratiile ingerilor proscrisi? Mai nou observ ca sunt 200, aia 144.000 au murit prin deces la celalalt sfarsit al lumii din 1975 ...ori 1973, nu mai stiu exact c-au fost mai multe.
Foarte interesant, merita preluat de Otv sa stie masa de oameni credinciosi ca sa nu-si faca nici un program in ziua cu pricina, crezi ca degeaba il rog sa mai calculeze o data, sa nu piarda oamenii ziua degeaba asteptand, toti au treburile lor si le poate cauza probleme asteptarea daca se strecoara vre-o eroare de calculatie, nu te joci cu lucrurile astea.

Edited by sorin2007, 22 May 2009 - 12:11.


#24
solan

solan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 06.09.2008
Salut baieti!
Vad ca va chinuiti sa scoateti acidul din apa plata! :D
Chestia cu 2015 nu sunt calcule facute de mine ci am studiat niste teorii pertinente facute de doi cercetatori( separat unul de altul )privitoare la inceputul calendarului Maias!
Acum 3400 de ani nu exista steaua nordului pe bolta noastra cereasca(de aici si calculele eronate cu 2012)!
Steaua polara a inceput sa se observe pe bolta cereasca din2700 inainte de Cristos !(vedeti ca exista programe care va arata clar cum arata bolta cereasca in perioada cand maiasii faceau calendarul!)
Greseala sau un plan bine pus la punct!?!
De unde stiti ca nu ne imbuiba cu informatia asta falsa ,doar ca s-o luam de buna in 2012 si sa ni-l prezinte pe noul mesia in persoana anticristului?Multi nici nu o sa-si dea seama de diferenta!
Poata sunt paranoia dar nu-mi permit sa nu iau in calcul orice posibilitate!
Va astept cu comentarii mai coapte.............nu mai postati aiurea cu you tube! Carti baieti,carti vechi !

#25
neo1234

neo1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 19.06.2006

View Postsolan, on May 22 2009, 21:28, said:

nu mai postati aiurea cu you tube! Carti baieti,carti vechi !


fa si tu un video sau spune-ne direct ce vrei. ca oricum la inceput ai zis ca nu ne spui ca ne lasi sa decoperim singuri da pana la urma nu ai rezistat si tot neai spus.

spune direct din prima, nu o mai lua pe ocolite ca oricum nu te crede nimeni.

sau asta e tactica ? in loc sa dai drumu la pupaza din prima ii dai drumu gradual...

raspandacule mic ce esti.  noroc cu divertis ca mai stim si noi cei aia.

#26
klwdyu

klwdyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 21.10.2007

View Postsolan, on May 22 2009, 21:28, said:

Salut baieti!
Vad ca va chinuiti sa scoateti acidul din apa plata! :D
Chestia cu 2015 nu sunt calcule facute de mine ci am studiat niste teorii pertinente facute de doi cercetatori( separat unul de altul )privitoare la inceputul calendarului Maias!
Acum 3400 de ani nu exista steaua nordului pe bolta noastra cereasca(de aici si calculele eronate cu 2012)!
Steaua polara a inceput sa se observe pe bolta cereasca din2700 inainte de Cristos !(vedeti ca exista programe care va arata clar cum arata bolta cereasca in perioada cand maiasii faceau calendarul!)
Greseala sau un plan bine pus la punct!?!
De unde stiti ca nu ne imbuiba cu informatia asta falsa ,doar ca s-o luam de buna in 2012 si sa ni-l prezinte pe noul mesia in persoana anticristului?Multi nici nu o sa-si dea seama de diferenta!
Poata sunt paranoia dar nu-mi permit sa nu iau in calcul orice posibilitate!
Va astept cu comentarii mai coapte.............nu mai postati aiurea cu you tube! Carti baieti,carti vechi !


Acele carti in format electronic cat sunt de vechi?? Cred ca au sute de zile "la bord". Si inca ceva, daca citesti carti vechi inseamna ca nu esti "actualizat" si tot ce ne spui tu acum a mai spus acum 20 de ani profesorul x, pe care , bineinteles, nu l-a ascultat nimeni (nimeni=persoanele cu IQ > 70).
Inteleg ca fiecare are obsesia lui, insa tu te chinui mult prea mult sa sustii o minciuna!

PS: Promit ca e unul dintre ultimele posturi, topicul e de-a dreptul penibil!

Edited by klwdyu, 22 May 2009 - 22:17.


#27
wqm

wqm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.04.2009
salut,
:)

solan,
am o intrebare, defapt mai multe, ce treaba are religia ortodoxa cu , mayasii, si calendarul lor ?
gata, am primit raspunsul.

crede-ma, ma prind repede, si stiu cand sa-mi dau drumul.

eu nu am citit prea mult, insa, ceea ce am citit, imi este de ajuns sa-ti tin partea cu , foarte multe exceptii, insa, iti tin partea.

pot zice ca, desi ai dat extrem de multe informatii care acum nu au rost, trebuia sa incepi cu sfarsitul si sa spui treptat cum ai ajuns acolo.

asa iesea mai bine nu ?

restul prin PM

#28
solan

solan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 06.09.2008

View Postklwdyu, on May 22 2009, 20:16, said:

Acele carti in format electronic cat sunt de vechi?? Cred ca au sute de zile "la bord". Si inca ceva, daca citesti carti vechi inseamna ca nu esti "actualizat" si tot ce ne spui tu acum a mai spus acum 20 de ani profesorul x, pe care , bineinteles, nu l-a ascultat nimeni (nimeni=persoanele cu IQ > 70).
Inteleg ca fiecare are obsesia lui, insa tu te chinui mult prea mult sa sustii o minciuna!

PS: Promit ca e unul dintre ultimele posturi, topicul e de-a dreptul penibil!

Sincer nu prea am ce sa-ti cer(16-17ani),esti cam crud pentru asemenea discutii!
Pacat ca nu o sa apuci sa te coci pana in 2012 :P !
Glumeam ! Nu am vrut sa sune a jignire dar nu m-am putut abtine :naughty:
Acest sfarsit al lumii (indiferent cand se va intampla el)este de fapt un nou inceput!
Chiar putem evita acest sfarsit!!! Totul depinde de noi oamenii !!
Daca ne straduim sa ne intoarcem fata catre lumina nu se va intampla nimic!
Dar se pare ca va fi un lucru foarte greu de realizat!
Speranta moare ultima nu?!?

#29
illidan

illidan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 18.10.2004

View Postsolan, on May 22 2009, 21:28, said:

Salut baieti!
Vad ca va chinuiti sa scoateti acidul din apa plata! :D
Chestia cu 2015 nu sunt calcule facute de mine ci am studiat niste teorii pertinente facute de doi cercetatori( separat unul de altul )privitoare la inceputul calendarului Maias!
Acum 3400 de ani nu exista steaua nordului pe bolta noastra cereasca(de aici si calculele eronate cu 2012)!
Steaua polara a inceput sa se observe pe bolta cereasca din2700 inainte de Cristos !(vedeti ca exista programe care va arata clar cum arata bolta cereasca in perioada cand maiasii faceau calendarul!)
Greseala sau un plan bine pus la punct!?!
De unde stiti ca nu ne imbuiba cu informatia asta falsa ,doar ca s-o luam de buna in 2012 si sa ni-l prezinte pe noul mesia in persoana anticristului?Multi nici nu o sa-si dea seama de diferenta!
Poata sunt paranoia dar nu-mi permit sa nu iau in calcul orice posibilitate!
Va astept cu comentarii mai coapte.............nu mai postati aiurea cu you tube! Carti baieti,carti vechi !

Cum adica nu exista steaua polarain 2700bc? La ce te referi? Polaris (Alpha Ursae Minoris) nu a aparut pe bolta cereasca inainte de 2700bc?. Putin probabil, e demonstrat ca in antichitate avea o magnitudine mai mare dar nu suficient de mare incat sa nu poate fi vizibila cu ochiul liber. Poate vroiai sa te referi la faptul ca Polaris nu a fost in toate timpurile pozitionata direct pe axa pamantului (nord) si asta din cauza precesiei pamantului care se misca precum un titirez descriind un cerc intr-o miscare completa de 26.000 de ani.
Mayasii cunosteau acest fenomen si l-au calculat cu o precizie uimitoare. De altfel nu au fost singurele civilizatii antice care cunosteau precesia pamantului, vezi civilizatiile mult mai vechi decat cea Maya: egipteni, sumerieni, babilonieni.
Si pana la urma ce are cultura maya cu anul 2700bc? din cate stiu eu civilizatia maya a existat dupa Christos.

#30
neo1234

neo1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 19.06.2006

View Postillidan, on May 23 2009, 18:47, said:

l-au calculat cu o precizie uimitoare

nu e chiar asa de uimitoare. e chiar banal

statea "marele preot"  si urmarea traiectoria stelelor si o marca cu pe peretele templului. apoi preotul imbatranea si murea, si venea altu si ii lua locul, si asa mai departe. dea lungul generatiilor tot notand pozitia corpurilor ceresti (soare, luna, stele, planete) au observat ce traiectorie aveau. au observat de exemplu daca traiectoria unei stele pe cer se schimba chiar si cu cateva grade, pentru ca era foarte simplu sa observi asta, vedeai ca traiectoria inregistrata de strabunicu difera cu cateva grade de traiectoria notata de taicasu, si asta la randul ei difera cu cateva grade de traiectoria notata de marele preot actual. si gata ce mare vrajeala

#31
illidan

illidan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 18.10.2004

View Postneo1234, on May 24 2009, 16:14, said:

nu e chiar asa de uimitoare. e chiar banal

statea "marele preot"  si urmarea traiectoria stelelor si o marca cu pe peretele templului. apoi preotul imbatranea si murea, si venea altu si ii lua locul, si asa mai departe. dea lungul generatiilor tot notand pozitia corpurilor ceresti (soare, luna, stele, planete) au observat ce traiectorie aveau. au observat de exemplu daca traiectoria unei stele pe cer se schimba chiar si cu cateva grade, pentru ca era foarte simplu sa observi asta, vedeai ca traiectoria inregistrata de strabunicu difera cu cateva grade de traiectoria notata de taicasu, si asta la randul ei difera cu cateva grade de traiectoria notata de marele preot actual. si gata ce mare vrajeala

eu am spus ca au calculat fenomenul cu precizie uimitoare (pentru mijloacele de calcul pe care le aveau) nu ca ar fi fost procedeul complicat, e o diferenta

#32
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,458
  • Înscris: 04.05.2006

View Postsolan, on May 16 2009, 23:46, said:

:naughty:

Masonii la inceput erau de partea luminii dar ingerii intunericului le-au intunecat mintea si i-au atras de partea intunericului!
Ce este hilar ,ca masonii pana la ordinul 33 habar nu au ca ei lupta de fapt pentru intuneric!!! :confuzzled:
Sunt manipulati si folositi ca niste pioni de care se pot dispensa!
Masonii de rang inalt(>gradul33) sunt initiati in adevarata arta a ocultismului!!
Scopul lor:
-de a proteja cu orice scop entitatile ale caror interese le protejeaza
-de a ascunde orice dovada sau informatie care dovedeste existenta unei entitati superioare(lumina)
-de a dezinforma si dezbina anumite factiuni care contravin intereselor masonice
-de a reduce numarul populatiei la nivel planetar la 2 miliarde
-de a detine puterea financiara(economica)la nivel global
....si lista ar putea continua la nesfarsit!!
De aici si confuzia ...masonii sunt de partea luminii sau intunericului?!?
Nu asta este si scopul lor ...de a crea confuzie!!
V-as ruga sa cititi cu atentie trimiterile pe care vi le-am dat pentru ca sunt rezultate la care am ajuns in ani de zile!
As vrea sa va spun ca gresesc dar absolut toate se leaga intre ele!!
Credeti-ma ca am citit cam tot ce se putea citi!
Incercati sa vedeti ''the big picture''!!
Astept comentarii asupra a ceea ce ati citit nu asupra a ceea a ce-ati vazut sau auzit!!!
Credeti-ma ca sunt maestri in deformarea adevarului!!Au avut profesori foarte buni!! :naughty: >:)

Nu...ce este hilar, este ca tu sustii ca masonii de rang mai mic de 33 nu stiu adevarul, dar IL STII TU :lol: :lol:


Quote

Acest sfarsit al lumii (indiferent cand se va intampla el)este de fapt un nou inceput!
Chiar putem evita acest sfarsit!!! Totul depinde de noi oamenii !!
Daca ne straduim sa ne intoarcem fata catre lumina nu se va intampla nimic!

Doamne cata contradictie :lol:. Adica, sfarsitul lumii, reprezinta un nou inceput, dar e rau acest inceput, pentru ca daca nu ar fi fost rau, nu am fi avut de ce sa-l evitam. Totodata, daca ne intoarcem fata catre lumina, acest sfarsit care de fapt este un inceput, nu va mai avea loc. :D


Pariu ca va avea? Scopul acelui sfarsit, respectiv inceput, este ca oamenii sa-si intoarca fata spre lumina. E vorba de oamenii care vor si care pot s-o faca. Deci, chiar daca toti oamenii se vor indrepta spre lumina, tot o schimbare se cheama...si "saltul" va avea loc oricum.

Edited by richelieu, 27 May 2009 - 16:07.


#33
clara_spiele

clara_spiele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,523
  • Înscris: 04.02.2008
Solan, de ce ai deschis subiectul in cadrul acestei arii? Ce relevanta are pentru cultul ortodox?

Edited by clara_spiele, 03 June 2009 - 10:53.


#34
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,458
  • Înscris: 04.05.2006
Da...chiar..buna intrebare :)

#35
solan

solan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 06.09.2008

View Postclara_spiele, on May 27 2009, 16:57, said:

Solan, de ce ai deschis subiectul in cadrul acestei arii? Ce relevanta are pentru cultul ortidox?
Ce relevanta are cultul ''ORTIDOX'' pentru credinta?!?
Sa stiti ca existenta speciei umane nu este obligatorie pe aceasta planeta!!
Noi suntem deocamdata niste musafiri care au uitat bunele maniere si scopul pentru care am venit in vizita!!!
Nu cred ca trebuie sa apartii vreunei religii ca sa crezi in DUMNEZEU!!!
Pur si simplu am pus acest subiect pe aceasta arie dintr-o simpla intamplare(tot dintr-o intamplare sunt ortodox!!;nu m-a intrebat nimeni ce vreau sa fiu!! :D )
Am postat niste rezultate ale unor cercetari dorind sa elucidez anumite mistere!
Eu pot suporta foarte bine criticile care mi se aduc dar daca cineva nu suporta ce scriu eu pe acest topic poate foarte bine sa nu mai intre aici!
Este o tara libera ce sa-i faci! :P
Pana una alta cititi si voi ce revelatii a avut FATIMA(si de ce a treia revelatie ni s-a ascuns atata timp de catre Vatican?!?)

#36
neo1234

neo1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 19.06.2006
Cine sunt iluminatti, 666, si conspiratia mondiala, daca tot va intereseaza subiectul

http://forum.softped...howtopic=550959

Edited by neo1234, 28 May 2009 - 06:54.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate