Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

asociatie pentru sanatate? reala sau falsa?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
myaadd

myaadd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 08.12.2005
salut. de curand am vazut o chitanta(suma mica, 5 ron) eliberata de asociatia Ana - Maria 2004. Stampilata. Ideea este daca imi poate spune cineva daca aceasta asociatie este reala si daca da, oare banii chiar ajung la copii?

CUI = 16906605. apare pe site mfinante.ro, cu sediul in calarasi.
Sediul pe chitanta apare pe Sos. Giurgiului 104, bl. A si pct de lucru Calea Vitan. Cam multe adrese...

Am cautat si pe site la min justitiei. nu am gasit-o in liste ONG, cu toate ca la finante apare ca asociatie. oare Min Jus nu stie de ei? oare rezistau din 2004 daca nu erau actiuni reale?

daca cineva poate verifica? si se descurca mai bine ca mine..cu..motorasele de cautare...astept.

Daca descoperim ca nu sunt actiuni corecte...Ne ferim  de ei!!!

;-))

#2
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Unde ai găsit chitanța respectivă?

#3
KenayRott

KenayRott

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 07.11.2007
acum 5 minute m-am trezit ca-mi suna la usa trei domnisoare care strangeau bani(donatii) pentru un copil de 8 ani bolnav de leucemie......le-am dar 21 ron apoi am deschis compul sa caut aceasta asocieatie si...nimic despre ea :o  
aceeasi intrebare o am si eu...oare exista...este reala...chiar se ocupa de strangerea acestor fonduri pentru copii bolnavi...nu-mi pare rau pentru suma donata dar ar fi pacat sa se profite de pe urma unor astfel de cazuri...copii bolnavi exista si....orice suma cat de mica poate fi de un real ajutor....chiar am sa-i caut cand voi avea timp...acum...am si eu pe cineva in spital si stau acolo de dimineata pana seara :((

#4
Disturber

Disturber

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 02.12.2007
Mai bine donati bani doar la cazuri din surse proprii...nu mai dati bani la toti asa zisii bine voitori !

#5
myaadd

myaadd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 08.12.2005
chitanta despre care vorbeam o avea o cunostinta care lucreaza la un magazin....a dat cei 5 lei...

#6
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

View PostKenayRott, on 30th June 2009, 19:42, said:

acum 5 minute m-am trezit ca-mi suna la usa trei domnisoare care strangeau bani(donatii) pentru...




De ce nu le-ai invitat în casă? :naughty: Mai ales dacă arătau și bine...
Sau nu erai singur acasă?

#7
golpusca

golpusca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.03.2008

View Postmyaadd, on 13th May 2009, 11:19, said:

salut. de curand am vazut o chitanta(suma mica, 5 ron) eliberata de asociatia Ana - Maria 2004. Stampilata. Ideea este daca imi poate spune cineva daca aceasta asociatie este reala si daca da, oare banii chiar ajung la copii?

CUI = 16906605. apare pe site mfinante.ro, cu sediul in calarasi.
Sediul pe chitanta apare pe Sos. Giurgiului 104, bl. A si pct de lucru Calea Vitan. Cam multe adrese...

Am cautat si pe site la min justitiei. nu am gasit-o in liste ONG, cu toate ca la finante apare ca asociatie. oare Min Jus nu stie de ei? oare rezistau din 2004 daca nu erau actiuni reale?

daca cineva poate verifica? si se descurca mai bine ca mine..cu..motorasele de cautare...astept.

Daca descoperim ca nu sunt actiuni corecte...Ne ferim  de ei!!!

;-))

Sal , aceeasi chitanta  , O doamna care s-a prezentat cu numele de Felicia si care reprezenta o asa zisa fata bolnava de leucemie, cu poze si tot felul de avize. I-am oferit o suma de bani , apoi i-am cerut numarul de telefon fiind interesat de soarta fetei si gandid ca poate vor si alti prieteni sa mai ajute. Am sunat a 2-a zi iar doamna cu o voce foarte draguta imi spune dk ii stiu si numele! caci prenumele nu este d-ajuns!, o ironie si o nesimtire iesita din comun .Apoi a mai continuat discutia in aceeasi ironie si nesimtire si urmand a imi inchide telefonul. O rugaminte la cei ce vad acest mesaj este sa fie cu bagare de seama la acesti hoti fara scrupule , pentru ca se pare ca la dansii constiinta lipsete cu desavarsire . Sper sa fie de folos acest mesaj si Dumnezeu sa ne fereasca de astfel de oameni.

#8
nosferyk

nosferyk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,284
  • Înscris: 23.08.2004
In urma cu 15 minute am facut o donatie de 10 ron, fetita bolnava de leucemie, asta in ideea ca-mi da chitanta si se mai reduc din riscurile tepei.

Dar este teapa, singurele lucruri pe care le gasesc pe net despre asociatia asta ar fi ca sunt din jud Calarasi si ca au o datorie de 700ron la o imprimerie, probabil pe chitantele alea pe care le-au comandat sa tepuiasca lumea, sa para mai real/legal  :thumbup: . Noroc cu zapada asta, ca nu ies din casa, dupa ele, ca le trimiteam la stomatolog pe amandoua. :cursing:

Vai cati bani se fac din afacerea asta, una lua bani de la mine, cealalta de la etajul superior...pfff. Si mi-a mai venit tanti asta si alte dati la usa si i-am dat verde sa se duca la treaba ei dar de data asta am zis hai sa-i dau.

Pune je labuta pe tanti in 1-2 luni.

#9
hadrianus_m

hadrianus_m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.03.2007

View Postnosferyk, on 8th February 2010, 19:48, said:

In urma cu 15 minute am facut o donatie de 10 ron, fetita bolnava de leucemie, asta in ideea ca-mi da chitanta si se mai reduc din riscurile tepei.

Dar este teapa, singurele lucruri pe care le gasesc pe net despre asociatia asta ar fi ca sunt din jud Calarasi si ca au o datorie de 700ron la o imprimerie, probabil pe chitantele alea pe care le-au comandat sa tepuiasca lumea, sa para mai real/legal  :thumbup: . Noroc cu zapada asta, ca nu ies din casa, dupa ele, ca le trimiteam la stomatolog pe amandoua. :cursing:

Vai cati bani se fac din afacerea asta, una lua bani de la mine, cealalta de la etajul superior...pfff. Si mi-a mai venit tanti asta si alte dati la usa si i-am dat verde sa se duca la treaba ei dar de data asta am zis hai sa-i dau.

Pune je labuta pe tanti in 1-2 luni.

La ora asta sunt intr-un bloc din sector 3, aleea Mostistea, nr. 39. Vin-o si i-ai!!!!

#10
morpheusdj

morpheusdj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 21.05.2004
Dar politia ai chemat-o?

Eu le invitam sa ma astepte sa le scriu un cec si chemam politia.

Edited by morpheusdj, 27 February 2010 - 13:03.


#11
kokolina28

kokolina28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.03.2014
Aceasta asociatie la care eu am facut o donatie de curand precizez ca este verificata de mine personal donatia fiind substantiala functioneza legal in litera legii si tot ce fac ei fac cu suflet pt cei in nevoie si suferinta .Va contrazic pe toti cei care spun cu totul altceva despre aceasta asociatie .Nu ma dau banii afara din casa si tocmai datorita acestui fapt am verificat veridicitatea si baza legala a acestuia .DIN INIMA PT INIMA PUTEM FACE BINE .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate