Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Dureri Coccis

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
immaneasa

immaneasa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.05.2009
Buna tuturor,

Sunt noua pe aici... sper ca am pus acest topic unde trebuie...

Am si eu o problema, logodnicul meu acuza dureri de coccis care au aparut din senin, in urma cu vreo 4 zile, iar azi se plange ca simte o umflatura in acea zona...
Care ar putea fi cauza si la ce fel de doctor trebuie sa mergem?....El zice ca nu s-a lovit asa ca e exclusa cauza asta.

Mentionez ca e bucatar si toata ziua sta in picioare si in curent (hota, fereastra...cald...transpiratie..etc); il doare spatele tot timpul insa pana acum era durere in zona lombara care se trage de la statul in picioare....acum chiar ca nu mai stiu de la ce poate sa fie....

O fi infectie, sau o problema cu coloana?

Va multumesc anticipat pentru raspuns,

Multa sanatate,

Ioana

#2
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Uite un topic despre aceeasi problema, aceeasi intrebare. Asta nu inseamna ca orice durere si umflatura e cu puroi, dar din pacate acolo asa a fost.

#3
immaneasa

immaneasa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.05.2009

 maltese, on May 13 2009, 10:53, said:

Uite un topic despre aceeasi problema, aceeasi intrebare. Asta nu inseamna ca orice durere si umflatura e cu puroi, dar din pacate acolo asa a fost.


Mersi mult de raspuns...insa nu cred ca e vorba de furuncul pentru ca durerea e mai mult interioara....adica il doare osul....nicidecum muschiul, pielea etc....

#4
mirel2012

mirel2012

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.03.2012
Buna,

Aceeasi problema o intampin si eu, nu este furuncul ci doar o umflatura in zona coccisului!
Ai aflat despre ce este vorba si la ce doctor ar trebui mers?

Multumesc

Mirel

#5
llarisa

llarisa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.12.2017
Buna și mie mi se întâmplă asta și am doar 12 ani.  Îmi poate spune cineva ce trebuie sa fac?  Ma doare de aproape o săptămână și abia pot sa stau pe scaun drept sau sa fac sport

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate