Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

formatare sd card

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
cmd

cmd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 28.06.2004
Buna ziua,
am un card mini sd Transcend de 2Gb pe care il folosesc cu un adaptor SD.
A mers ok cu diferite camere foto, dar am facut greseala sa incerc sa il formatez in Win (click dreapta, format...)
De atunci, cardul nu mai este recunoscut de catre camere si unele cititoare de card il vad, dar la size e 0 si nu se poate scrie/ citi nimic cu el
Am incercat cu cateva partition tools, dar n-am reusit sa-l formatez, inclusiv cu sd formatter unde-l vede ca si drive dar imi zice "this drive is not supported"
Solutii?

#2
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Am patit si eu cu un sd card. Baga-l in alta camera si da-i format. Mergi la un magazin (altex, spre exemplu) si sub pretextul ca vrei sa testezi niste camere, da format la card si te-ai scos :D.

#3
elfos

elfos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 12.02.2007
Ai formatat cu fat16 sau fat32 ? Cea mai buna formatare este cea din camera foto. Recomand sa formatezi cardul cu o camera foto de acelasi tip cu a ta.

#4
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Vreo rezolvare?

#5
mariusica-bv

mariusica-bv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.08.2009
Am nevoie de putin help.am un ap.foto Mercury Ciberpix care imi arata un mesaj"CARD LOCKED " cardul SD de 125 mb am incercat sa il formatez cu camera si ... acelasi mesaj.Pe pc apare ca format FAT .mai am vreo optiune?
Multumesc anticipat !

Edited by mariusica-bv, 01 November 2009 - 15:10.


#6
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,982
  • Înscris: 09.05.2009

View Postmariusica-bv, on 1st November 2009, 15:09, said:

Am nevoie de putin help.am un ap.foto Mercury Ciberpix care imi arata un mesaj"CARD LOCKED " cardul SD de 125 mb am incercat sa il formatez cu camera si ... acelasi mesaj.Pe pc apare ca format FAT .mai am vreo optiune?
Multumesc anticipat !
Scoate cardul din aparat si uite-te pe lateral,in stanga; acolo este mica chestie de plastic cu care se poate bloca cardul. Trebuie sa se afle in pozitia de sus. Ca in imagine:
Attached File  untitled.jpg   48.11K   35 downloads

#7
mariusica-bv

mariusica-bv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.08.2009

View PostDannyMC, on 1st November 2009, 15:27, said:

Scoate cardul din aparat si uite-te pe lateral,in stanga; acolo este mica chestie de plastic cu care se poate bloca cardul. Trebuie sa se afle in pozitia de sus. Ca in imagine:
Attachment untitled.jpg
era atat de simplu ? multumesc pt ajutor ! l-am formatat si acum e OK."Cine stie,STIE!"

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate