Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Ce ati face daca ati avea 60 mil ROL ?

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#73
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009

View Post_Smiley_, on 18th June 2009, 12:18, said:

si ti-ar ajunge cei 6000 de ron atat pentru cumpararea/inchirierea celor 4-5 hectare cat si pentru restul costurilor (pe care chiar tu le estimexi la 6000-7000 de ron)?

Tuturor celor care au citit gresit:
Este vorba de 60 mil ROL adica 60 milioane lei vechi adica 6000 RON !

Deci ? imi puteti da niste idei ?

Multam' !

#74
skodars

skodars

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 03.08.2007

View PostKrisler12, on 26th November 2009, 21:24, said:

Tuturor celor care au citit gresit:
Este vorba de 60 mil ROL adica 60 milioane lei vechi adica 6000 RON !

Deci ? imi puteti da niste idei ?

Multam' !


Salut. Am haine, posete, bijuterii, incaltaminte toate de firma cu eticheta in valoare de peste 3000euro aduse din SUA. Nu am unde sa le vand si nici nu am de gand sa bag bani intr-un magazin.

Pretul pentru toate produsele este de doar 1000euro.

Precizez ca toate produsele sunt noi, originale cu eticheta si cu pretul din magazin afisat.

Aveti jos link cu pozele atasate.

http://community.web...568985499JhZtaY

http://good-times.we...568990357luBxqA


Pentru cei interesati e-mail: [email protected]

#75
tupeu4you

tupeu4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 19.11.2006
Salut ,
Baga-i la pariuri daca esti foarte disciplinat si poti sa vezi asta doar ca o afacere :)

Joci un sistem Martingale pe Xuri (daca nu sti despre ce e vorba iti explic pe scurt mai jos)  :

iti alegi o echipa (sunt n siteuri cu statistici ale rezltatelor )
Ai banca initiala de 1000 Euro sa spunem . 1 euro = 1 unitate .
joci 1 euro pe primul meci
a) pierzi -> mergi mai departe si dublezi pariul
B) castigi -> cotele pentru egal sunt de la 3 la 5-6 dar punem varianta cea mai mica 3 .Ai castigat 3 Euro incepi iar de la 1

poti face simulari luand ce echipa vrei tu (ma rog campionate cat de cat ... ) si faci o simulare vezi ce iese .
Daca esti disciplinat sunt sanse foarte mici sa pierzi .Poti pierde in cazul in care prinzi o serie de 10 meciuri in care respectiva echipa nu face X
1+2+4+8+16+32+64+128+256+489=1000 daca pierzi primele 9 si iese al 10lea 489x3 =1467 deci ai profit 467 unitati ( 467 euro)

Daca ti se pare foarte riscant poti ajunge  pana la 13 meciuri daca incepi cu 0,5 euro =1 unitate  si inmultesti de fiecare data cand pierzi cu 1,75 (si nu cu 2 ca in prima variante)  

(0,5+0,87+1,53+2,67+...+412,5)=961 . 412,5x3 =1237,5 (237,5 euro profit )

Cota pt castig am pus-o 3 dar,de exemplu ,Barcelona avea cota 4,5 in ultima etapa cu Villareal (echipa pe care nu a prea  batut-o asa des) 4,5x412,5=1856 adica 856 E profit

Cu o banca de 5000 E si varianta a2a iti permiti sa pierzi 15 meciuri ceea ce inseamana aproape un campionat intreg , nu stiu sa existe echipa sa nu faca egal in tot campionatul.

E cam de "pariuri sportive " si exista si varianta sa pierzi tot dar e totusi o idee :)

Edited by tupeu4you, 05 January 2010 - 13:21.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate