Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Pasul Fortunei

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Ce parere aveti despre Luna Neagra (Lilith) si adevarata ei influenta asupra noastra? E atat de influenta pe cat se spune? In afara de Urania si inca vreo cativa astrologi, nu prea am vazut pe nimeni prin strainatate care s-o ia in considerare in alcatuirea horoscopului.
De asemeni Urania mai pomeneste si de Chiron -lectia in viata, dar totusi eu cred ca acesti asteroizi sunt mult prea mici si prea indepartati pentru a ne putea influenta.  :mellow:

Edited by duculeana, 25 May 2009 - 08:30.


#20
ioanaa

ioanaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 18.05.2004
Interesanta este si povestea ei: http://blog.astrospo...05/luna-neagra/ In ceea ce priveste utilizarea ei in interpretarea astrogramei eu personal consider ca te ajuta sa intelegi mai bine motivatiile unei persoane si intareste anumite aspecte sugerate deja de celelalte planete din astrograma natala.

#21
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
Eu cred ca Urania este cea mai apropiata de realitate prin predictiile pe care le face si fac tot posibilul sa n-o scap !

#22
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Pasul Fortunei va fi difuzat maine de la ora 14:30, astazi nu a fost difuzata emisiunea din cauza reluarii dezbaterii Geoana-Basescu.

#23
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
In ultima zi a anului, pe 31 decembrie, vom avea la ora 20:00 ca de obicei Pasul Fortunei cu previziunile pe 2010. Un An Nou cu bucurie, fericire si sanatate tuturor! Drum drept si lumina!  :)

#24
marea_neagra

marea_neagra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.12.2009

View Postduculeana, on 24th December 2009, 17:54, said:

In ultima zi a anului, pe 31 decembrie, vom avea la ora 20:00 ca de obicei Pasul Fortunei cu previziunile pe 2010. Un An Nou cu bucurie, fericire si sanatate tuturor! Drum drept si lumina!  :)


Imi place sa discut acest subiect, o pretuiesc pe URANIA dar o urmaresc rar. Doresc sa cunosc mai multe despre ea, cind ai timp poate mai vorbim.
LA MULTI ANI! CRACIUN FERICIT CU SANATATE SI BUCURII...
:notangel:

#25
roarke

roarke

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 98
  • Înscris: 09.12.2010
Urania cere bani pentru astrograme ?

#26
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,904
  • Înscris: 16.03.2004

View Postroarke, on 13 ianuarie 2015 - 19:01, said:

Urania cere bani pentru astrograme ?

Ce e gratis in ziua de astazi?

#27
palex1988

palex1988

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.12.2019
Ei da...pentru ce sa platesti ? Sunt o gramada de astrograme gratuite pe internet! Si inca o chestie: din cate am inteles de-a lungul timpului, Simona Varzaru (alias Urania) nu face si nu interpreteaza astrograme!

#28
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011

View Postduculeana, on 07 mai 2009 - 07:52, said:

Imi aduc aminte de Urania inca de pe vremea cand era la Tele 7 ABC, apoi s-a mutat la B1 TV chiar la infiintarea postului, fiind una din vedetele posturului, alaturi de  "Nasul". Voi urmariti aceasta emisiune saptamanala? Ce parere aveti despre predictiile ei? Vi s-au adeverit vreodata, macar in proportie de 10%? Va "nimereste"?
Documentarele au fost interesante.

#29
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postduculeana, on 25 mai 2009 - 08:27, said:

Ce parere aveti despre Luna Neagra (Lilith) si adevarata ei influenta asupra noastra? E atat de influenta pe cat se spune? In afara de Urania si inca vreo cativa astrologi, nu prea am vazut pe nimeni prin strainatate care s-o ia in considerare in alcatuirea horoscopului.
De asemeni Urania mai pomeneste si de Chiron -lectia in viata, dar totusi eu cred ca acesti asteroizi sunt mult prea mici si prea indepartati pentru a ne putea influenta.  :mellow:
Luna Neagra nu este asteroid, ci un punct care se calculeaza dupa o anumita formula. Este foarte important. Asteroidul Lilith este altceva.
Asteroidul Chiron este iarasi foarte important. Si mai ales in analiza compatibilitatii unui cuplu.

#30
barbu78

barbu78

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,590
  • Înscris: 03.11.2011
"Te cunosc de undeva?" 🤔🤭

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate