Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalare aer conditionat in apar...

Telefoane prietenoase cu vederea?

Alegere teava pentru incalzire pr...

Opinia publica despre medici/ asi...
 Senzor Temp PMOD-TMP3 cu TCN75A

Amazing Race

La multi ani @LouisCyphre!

Vinieta Bulgaria Online
 Investitie imobiliara in strainat...

Plita inducție gorenje IC340...

info schimbare buletin sectorul 4

Aplicație nivel scazut baterie
 Importul de cod extern avantaje v...

Alegere sistem usi glisante\...

Am primit credit in avans desi op...

Restituire prima casco dupa instr...

Prevedere contractuala ciudata cu agentia

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

jderjerpelit

jderjerpelit

Member

• Grup: Members
Vi se pare normala o astfel de prevedere contractuala,in cazul unui circuit autocarul? In conditiile in care se va achita o suma destul de marisoara, direct in euro.

III. Drepturile si obligatiile Agentiei

2. Agentia poate sa modifice pretul contractului, in sensul majorarii sau micsorarii, dupa caz, numai daca modificarea are loc ca urmare a variatiilor:
a. costurilor de transport, inclusiv costul carburantului;  b.  redeventelor si  taxelor aferente serviciilor de aterizare, debarcare/imbarcare in porturi si aeroporturi si  taxelor de turist ; c.  cursurilor de schimb valutar aferente pachetului de servicii turistice contractat d. neconstiturii numarului minim de participanti-in cazul programelor de grup.

....Toaletele din autocare nu se folosesc....

Ce ziceti? Daca s-ar putea, v-as ruga un raspuns rapid, deoarece pana astazi pana la ora 18.00 trebuie achitat avansul.

Edited by jderjerpelit, 06 May 2009 - 05:13.

inside_spy

inside_spy

infiltrată în autobază

• Grup: Senior Members
E o prevedere care se găsește (în forma asta sau asemănătoare) în majoritatea contractelor.

jderjerpelit

jderjerpelit

Member

View Postinside_spy, on May 6 2009, 05:32, said:

E o prevedere care se găsește (în forma asta sau asemănătoare) în majoritatea contractelor.
Deci nu are rost sa ma agit. Multumesc, Adina. :D

inside_spy

inside_spy

infiltrată în autobază

• Grup: Senior Members
Cu plăcere. :P

Până la urmă excursia e cu autocarul? Ne poți spune și cu ce firmă?

PS: Te așteptăm cu impresii și la întoarcere! :D

MembruAnonim

MembruAnonim

MembruAnonim

• Grup: Banned

View Postjderjerpelit, on May 6 2009, 06:34, said:

Deci nu are rost sa ma agit. Multumesc, Adina. :D

Eu de obicei citesc fiecare contract pe care il semnez si solcit scoaterea/modificarea anumitor prevederi din contract in avantajul meu ca si cumparator. Nu am incercat in turism inca, dar sigur se poate lucra si la un contract "TIP" turistic

jderjerpelit

jderjerpelit

Member

View PostMembruAnonim, on May 7 2009, 00:12, said:

Eu de obicei citesc fiecare contract pe care il semnez si solcit scoaterea/modificarea anumitor prevederi din contract in avantajul meu ca si cumparator. Nu am incercat in turism inca, dar sigur se poate lucra si la un contract "TIP" turistic
Deja am comis-o. L-am semnat. Am sa tin cont insa pe viitor.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate