Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Problema cu formatul filmarii la o camera cu HDD

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
gavroche83

gavroche83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 17.03.2009
salut ..am o camera vidoe cu hdd Panasonic SDR-H40EP.Problema consat in faptul ca dupa ce filmez cu ea....daca o conectez la tv si dau play la filmare imi vede filmarea cursiv, ca pe un singur fisier...daca o conectez la PC si copiez materialul filmat constat ca mi-l vede "bucatele" adica portiuni de film cuprinse intre " REC - Stop REC" si e nasol ca tb sa ma uit la fiecare fisier in parte.
Asa fac toate camerele cu HDD sau e vreo setare si nu stiu de ea.
Multumesc

#2
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008

 gavroche83, on May 5 2009, 22:54, said:

salut ..am o camera vidoe cu hdd Panasonic SDR-H40EP.Problema consat in faptul ca dupa ce filmez cu ea....daca o conectez la tv si dau play la filmare imi vede filmarea cursiv, ca pe un singur fisier...daca o conectez la PC si copiez materialul filmat constat ca mi-l vede "bucatele" adica portiuni de film cuprinse intre " REC - Stop REC" si e nasol ca tb sa ma uit la fiecare fisier in parte.
Asa fac toate camerele cu HDD sau e vreo setare si nu stiu de ea.
Multumesc

Da așa fac toate camerele cu hard sau card, filmează în clipuri/scene mici între rec și stop.
Din simplul motiv că la editare ai nevoie de așa ceva pt a aranja scenele cum vrei, altfel ar trebui să faci 100 de cuturi din soft.
E mai simplu să lipești scenele decît să tai scenele. Nu poți alege altă setare a camerei, unele filmează continuu max 2 sau 4 GB dacă nu apeși stop după care pun ele stopul singure și reieau filmarea în altă scenă.

#3
gavroche83

gavroche83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 17.03.2009

 vgabi, on May 6 2009, 09:33, said:

Da așa fac toate camerele cu hard sau card, filmează în clipuri/scene mici între rec și stop.
Din simplul motiv că la editare ai nevoie de așa ceva pt a aranja scenele cum vrei, altfel ar trebui să faci 100 de cuturi din soft.
E mai simplu să lipești scenele decît să tai scenele. Nu poți alege altă setare a camerei, unele filmează continuu max 2 sau 4 GB dacă nu apeși stop după care pun ele stopul singure și reieau filmarea în altă scenă.

sal...acum am inteles, ma gandeam ca e din camera mea vreo setare care imi lipseste.
Multumesc pentru ajutor.

se poate inchide topicul

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate