Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

S-Class facelift (W221)

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
akajohn

akajohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,814
  • Înscris: 15.07.2004

 stokarit_s, on 28th May 2009, 16:39, said:

Pai tu faci liniuta BMW seria 3 cu E-Klasse  ?
Compari o masina care are 1,7 tone (E-klasse) cu o masina care are 1 tona si jumtate (seria 3) ?
Hai sa fim seriosi.

Daca avea tipul respectiv un S 65 AMG varianta lunga (6.0 litri /1000Nm cuplu/ 0-100km/h 4,4 s) te facea cu ochii inchisi.
Puteai sa ai si M3 (4.0 litri,400 Nm,  0-100km/h 4,8 s) ca tot te facea praf.

Eu am impresia ca tu nu stii ce masini produce Mercedes-Benz.

BMW M6 are motor de 5.0 litri ,507 CP , 520 Nm ,  0-100 km/h 4.6 s.
Mercedes-Benz CLS 63 AMG are motor de 6,2 litri , 514 Cp , 630 Nm,  0-100 km/h 4,5 s.
Mai vrei sa continui ?

prietene, realitatea este in fata ochilor tai si tu nu o vezi... pai Mercedes scoate 514 CP din 6.2 litri si BMW scoate 507 cai din 5 litri... ca a zic asa iti dai singur cu reclama in cap si iti mai zic ceva, pentru informarea ta, pe circuit BMW M3 ii da un praf teribil acelui AMG... vezi testu de la Top Gear (minutul 9.29 e foarte tare) aici: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CCg5iMKAc0Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] ...  nu mai discut de restul...

#20
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

 akajohn, on 28th May 2009, 19:21, said:

prietene, realitatea este in fata ochilor tai si tu nu o vezi... pai Mercedes scoate 514 CP din 6.2 litri si BMW scoate 507 cai din 5 litri... ca a zic asa iti dai singur cu reclama in cap si iti mai zic ceva, pentru informarea ta, pe circuit BMW M3 ii da un praf teribil acelui AMG... vezi testu de la Top Gear (minutul 9.29 e foarte tare) aici: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CCg5iMKAc0Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] ...  nu mai discut de restul...
Am mai vazut acele teste .Nu reperezinta nici o noutate pentru mine.
In acel test M3-ul este mai rapid cu cateva secunde pe circuit fata de C63 AMG dar in linie dreapta C63 AMG il face praf.


Eu cred ca nu ai vazut ce cuplu are CLS 63 AMG.
CLS 63 AMG face la orice ora M6 in linie dreapta. :rolleyes:

Edited by stokarit_s, 28 May 2009 - 19:32.


#21
Kcuf_di

Kcuf_di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 19.01.2007
Cam stupida ideea de led-uri in locul farurilor de ceata. Te pun sa alegi intre a fi figurant sau practic, nu inteleg logica.

#22
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

 Kcuf_di, on 28th May 2009, 23:50, said:

Cam stupida ideea de led-uri in locul farurilor de ceata. Te pun sa alegi intre a fi figurant sau practic, nu inteleg logica.
Au pus acele leduri pentru ca este la moda...
Sincer pe mine nu ma deranjeaza. :)

#23
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
LED-urile inlocuiesc becurile pentru ca sunt mult mai fiabile si mult mai economice. Este o alegere fireasca, becul este de domeniul trecutului.

#24
Kcuf_di

Kcuf_di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 19.01.2007

 Tom_Cat, on 29th May 2009, 07:17, said:

LED-urile inlocuiesc becurile pentru ca sunt mult mai fiabile si mult mai economice. Este o alegere fireasca, becul este de domeniul trecutului.
Daca ansamblul acela de led-uri poate fi folosit cu succes ca far de ceata e ok, credeam ca rolul lor e doar estetic.

Edited by Kcuf_di, 31 May 2009 - 19:27.


#25
akajohn

akajohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,814
  • Înscris: 15.07.2004

 stokarit_s, on 28th May 2009, 20:10, said:

Am mai vazut acele teste .Nu reperezinta nici o noutate pentru mine.
In acel test M3-ul este mai rapid cu cateva secunde pe circuit fata de C63 AMG dar in linie dreapta C63 AMG il face praf.


Eu cred ca nu ai vazut ce cuplu are CLS 63 AMG.
CLS 63 AMG face la orice ora M6 in linie dreapta. :rolleyes:

deci ptr tine o masina care nu e in stare sa ia un viraj e super tare ;) te pricepi la masini nu gluma...

#26
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

 akajohn, on 1st June 2009, 00:19, said:

deci ptr tine o masina care nu e in stare sa ia un viraj e super tare ;) te pricepi la masini nu gluma...
C 63 AMG nu e instare sa ia un viraj ? :lol:
Iti dai seama ce aberatie ai putut scoate? :huh:

Edited by stokarit_s, 01 June 2009 - 10:42.


#27
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Topicul nu e despre S-Klass? :huh:

M-am jucat un pic cu configuratorul de pe Mercedes.ro si am gasit niste optiuni chiar interesante la S-ul nou(optiuni nu neaparat noi): luminile ambientale, SPLITVIEW - sa se poata uita pasagerul din dreapta la ce vrea el pe ecranul navigatiei, au bagat si ei LED-uri si Nightview. Nightview e optiune pe care o vom gasi pe mai toate modelele in viitor.

#28
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005

 mwlambo, on 2nd June 2009, 12:17, said:

Topicul nu e despre S-Klass? :huh:

M-am jucat un pic cu configuratorul de pe Mercedes.ro si am gasit niste optiuni chiar interesante la S-ul nou(optiuni nu neaparat noi): luminile ambientale, SPLITVIEW - sa se poata uita pasagerul din dreapta la ce vrea el pe ecranul navigatiei, au bagat si ei LED-uri si Nightview. Nightview e optiune pe care o vom gasi pe mai toate modelele in viitor.

Ce-i Nightview-ul?

#29
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006

 paul_kelso, on 2nd June 2009, 16:38, said:

Ce-i Nightview-ul?

Sistem de vazut noaptea - nightvision

Noaptea, in locul ceasurilor de pe bord apare un ecran unde vezi in fata la vreo 800 de metri. Uite aici pe un CL550 care are exact acelasi bord ca S-Klasse.

#30
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007

 mwlambo, on 2nd June 2009, 18:18, said:

Sistem de vazut noaptea - nightvision

Noaptea, in locul ceasurilor de pe bord apare un ecran unde vezi in fata la vreo 800 de metri. Uite aici pe un CL550 care are exact acelasi bord ca S-Klasse.
Interesant , dar cam distrage atenția => este cam inutil .

#31
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Si eu zic ca e derutant. Ce faci, te uiti in displayul ala si conduci masina? O camera nightmode o consider utila pentru mersul cu spatele.

#32
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
Au băgat și asta , pentru cei care îi dau banii afară și vor să se mândrească pe lângă prieteni , că ia uite bă ce am io ...

#33
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Cum sa nu fie util? Vezi la 800 de metri in loc de 150 !!!! Plus ca e ditamai ecranul aproape fix in fata ochilor, in locul vitezometrului si turometrului.

Oare asa gandeau oamenii si atunci cand pe S-Klass s-a introdus prima data airbagurile sau ABS sau centurile de siguranta in 3 puncte? :huh:

#34
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Lasa ca alea sunt alte chestii. Ti-ai gasit ce comparatie sa inaintezi.

Tu chiar te vezi conducand uitandu-te intr-un display?

#35
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Bineinteles, nu mi se pare asa mare chestie. E mai comod sa vezi intr-un ecran ceva in fata decat sa te holbezi singur in fata si sa nu vezi mare lucru.

#36
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007

 mwlambo, on 3rd June 2009, 18:16, said:

Bineinteles, nu mi se pare asa mare chestie. E mai comod sa vezi intr-un ecran ceva in fata decat sa te holbezi singur in fata si sa nu vezi mare lucru.
Poți face foarte ușor accident , din multe motive , mai ales că obiesctele se văd altfel . Este un lucru idiot acest display .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate