Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Wolfram Alpha

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
aaB

aaB

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 09.08.2008
Nu e mare lucru, nu e chiar atat de destept pre-cum se zice, scrie la search "Muntenia", si o sa te trimita in judetul Galati  intr-o comuna. Stiti vb aceea "Sa nu te duci niciodata la omul laudat cu sacu plin".

Edited by aaB, 16 May 2009 - 10:19.


#20
ecko-kill

ecko-kill

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 06.02.2007
viteza de incarcare depinde de ceea ce ati solicitat.parerea mea este ca in cativa ani vom folosii alt motor de cautare.

Edited by ecko-kill, 16 May 2009 - 10:28.


#21
Kakashi-Hatake

Kakashi-Hatake

    I am from New York. I will kill to get what I need!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,703
  • Înscris: 16.09.2008
Asta vrea sa intreaca google? :lol:

#22
ecko-kill

ecko-kill

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 06.02.2007
dap.daca vor integra si un motor de cautare web propriu eu zic ca vor avea succes.mie imi place ideea lor.multa lume este interesata de proiectul lor.

#23
ady1689

ady1689

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 23.07.2007
Ieri a fost lansat oficial, si de ieri merge calumea, probabil au pus toate serverele la munca, mie imi place cum e,...
nu cred ca o sa ajunga vreodata sa concureze cu google, au functii diferite...

#24
kNN

kNN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 28.08.2008
Super tare...desi nu imi pare a fi motor de cautare, chiar daca multi il numesc asa, mi-ar place mai mult daca i-ar zice creier informatic...pentru ca pur si simplu cam asta e...ma gandesc cat s-a chinuit ala sa il faca :D

#25
TupaC

TupaC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,220
  • Înscris: 05.02.2006
Da așa e, nu văd nicio concurență cu google, n-are nicio treabă unu cu altul, dar mie mi se pare super tare acest Wolfram, chiar lipsea așa ceva în lumea internetului.

Edited by TupaC, 20 May 2009 - 06:48.


#26
3oaie

3oaie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 16.12.2008
Mai degraba este o unealta ce completeaza Google. Foarte utila pt a afla informatii la obiect (de genul: "population Berlin").

#27
rob_din

rob_din

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 29.08.2005

View Post3oaie, on May 20 2009, 09:04, said:

Mai degraba este o unealta ce completeaza Google. Foarte utila pt a afla informatii la obiect (de genul: "population Berlin").


Afli mai simplu informatia de pe wikipedia.

#28
Kakashi-Hatake

Kakashi-Hatake

    I am from New York. I will kill to get what I need!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,703
  • Înscris: 16.09.2008
Eu unul sunt destul de multumit de el, da destule detalii la ce cauti!

#29
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,455
  • Înscris: 19.04.2007
e mai mult matematic... nu comparati cu gogole sau wikipedia... fiind el este un ask engine , desi este in dezvoltare este foarte bine facut.... iti poate rezolva orice calcul matematic si mai sunt si altele.. dar asta in primul rand

si nu cred ca sunteti in masura de a spune ca nu e bun sau ca nu e mare lucru cum am vazut pe aici... pentru ca unii oameni au muncit la el.. si nu cred ca aveti dreptu fara a cunoaste bine situatia sa faceti afirmatii din astea

am mai vazut pe aici ... compararea lui cu google.. care nu se poate face.. fiind 2 lucruri diferite total.. si daca ai vazut pe partea dreapta mai jos Search the Web ... o functie care te trimite pe yahoo , google respectiv live

Edited by Florin64x, 24 May 2009 - 21:00.


#30
Kakashi-Hatake

Kakashi-Hatake

    I am from New York. I will kill to get what I need!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,703
  • Înscris: 16.09.2008

View PostFlorin64x, on May 24 2009, 21:56, said:

e mai mult matematic... nu comparati cu gogole sau wikipedia... fiind el este un ask engine , desi este in dezvoltare este foarte bine facut.... iti poate rezolva orice calcul matematic si mai sunt si altele.. dar asta in primul rand

si nu cred ca sunteti in masura de a spune ca nu e bun sau ca nu e mare lucru cum am vazut pe aici... pentru ca unii oameni au muncit la el.. si nu cred ca aveti dreptu fara a cunoaste bine situatia sa faceti afirmatii din astea

am mai vazut pe aici ... compararea lui cu google.. care nu se poate face.. fiind 2 lucruri diferite total.. si daca ai vazut pe partea dreapta mai jos Search the Web ... o functie care te trimite pe yahoo , google respectiv live
Aici ai dreptate. Nu este un motor de cautare. Imi place ca este ca un calculator.

#31
ITMaster

ITMaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 22.03.2009
Motorul de cautare ar trebui pus intr-o alta categorie fata de Google...deoarece unul gandeste si returneaza un rezultat, iar celalalt doar cauta si returneaza n rezultate.

Wolfram Alpha se bazeaza pe engine-ul programului matematic Wolfram Mathematica un program foarte complex in ceea ce priveste data computation de la grafice pana la editare foto (binenteles la un nivel redus) pana la programare si alte lucruri...teoretic poti face ce vrei cu el...Acesta este destul de folositor in cazul in care se cer date rapide, exacte care sunt doar in esenta puse si ma rog sa existe posibilitatea sa se dea si mai multe informatii daca se doreste...

P.S: Pe mine m-a ajutat la matematica cu grafice si alte lucruri si un pic la geografie (asa de fun).
Cu timpul va evolua...

L.E: m3th0dman multumesc pentru sesizare...am corectat...multumesc  :OK:

Edited by ITMaster, 03 June 2009 - 22:16.


#32
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

View PostITMaster, on 3rd June 2009, 23:09, said:

Wolfram Alpha se bazeaza pe engine-ul programului matematic Wolfram Alpha un program foarte complex in ceea ce priveste ...
Programu' îi Mathematica nu tot Alpha.

#33
acid_ice

acid_ice

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.01.2007

View Postm3th0dman, on 4th May 2009, 15:00, said:

Site-ul și programul mathematica, sunt destul de bune. Oricum, nu cred că se prea poate compara cu Google, unde lucrează printre cei mai buni programatori din lume.
pai nici nu concureaza cand Goagal o sa faca asta http://www06.wolfram...t...^2),x=0..2)  atunci o sa fie bettoooon

#34
Znuff

Znuff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 09.01.2006
Ce-i așa de greu? Google e un motor de CAUTARE pe WEB (internet, world wide web, net, pagini - ii zici cum vrei tu).

Quote

Is Wolfram|Alpha a search engine?

No. It's a computational knowledge engine: it generates output by doing computations from its own internal knowledge base, instead of searching the web and returning links.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate