Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Edem femural/necroza de cap femural

  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#91
titi2009

titi2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.02.2009
Pe data de 08.03.2020 am renuntat la carje iar azi  17.03.2020 am facut RMN de control.Sunt vindecat de NACF la AMBELE PICIOARE.La indicatia domnului doctor 3 luni de azi inainte tb. sa am grija sa nu fortez piciarele(mers normal,),dupa care o sa revin la viata normala(alergare,mers pe bicicleta...)Multumesc bunului Dumnezeu si intregii echipe medicale, in frunte cu di doctor Bogdan Cristian Ion,de la Clinica de Medicina Hiperbara Constanta.Doamne ajuta.

#92
romikatm

romikatm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 14.02.2008
Ma bucur pt. tine!
Poti sa-mi spui te rog ce inseamna cele 41 de sedinte facute, 41 de ore sau 41 de sedinte a cate 2 sau 3 ore sedinta?
Multa sanatate!

#93
titi2009

titi2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.02.2009

 romikatm, on 29 martie 2020 - 22:34, said:

Ma bucur pt. tine!
Poti sa-mi spui te rog ce inseamna cele 41 de sedinte facute, 41 de ore sau 41 de sedinte a cate 2 sau 3 ore sedinta?
Multa sanatate!
41 sedinte a 3 ore sedinta.

#94
titi2009

titi2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.02.2009
Buna ziua.Am inceput sa am dureri la soldul drept.Urmeaza sa fac un RMN  sa vedem care e cauza.

Edited by titi2009, 28 June 2020 - 16:26.


#95
titi2009

titi2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.02.2009

View Posttiti2009, on 28 iunie 2020 - 16:25, said:

Buna ziua.Am inceput sa am dureri la soldul drept.Urmeaza sa fac un RMN  sa vedem care e cauza.
Am facut RMN si rezultatul este bun.Durerile provin de la mici sechele in urma NACF.In continuare 4 luni mers normal,fara activitati fizice deosebite.Sanatate multa.Doamne ajuta.

#96
titi2009

titi2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.02.2009
Am facut RMN.Sunt vindecat 100% de NACF bilateral.In continuare viata normala fara restrictii.Multumesc bunului Dumnezeu , domnului doctor Bogdan Cristian Ion si intregii echipe de la Clinica de Medicina Hiperbara Constanta si nu in ultimul rand domnului doctor Mitroescu Vlad de la Spitalul Militar Central datorita caruia am ajuns la hiperbara.Doamne ajuta.

#97
titi2009

titi2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.02.2009

 titi2009, on 17 decembrie 2020 - 16:36, said:

Am facut RMN.Sunt vindecat 100% de NACF bilateral.In continuare viata normala fara restrictii.Multumesc bunului Dumnezeu , domnului doctor Bogdan Cristian Ion si intregii echipe de la Clinica de Medicina Hiperbara Constanta si nu in ultimul rand domnului doctor Mitroescu Vlad de la Spitalul Militar Central datorita caruia am ajuns la hiperbara.Doamne ajuta.
La un aproximativ un an, de la ultima sedinta de terapie,durerile au aparut la ambele solduri.O sa fac RMN de control sa vedem cauza.Doamne ajuta.

#98
titi2009

titi2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.02.2009

 titi2009, on 11 mai 2021 - 19:30, said:

La un aproximativ un an, de la ultima sedinta de terapie,durerile au aparut la ambele solduri.O sa fac RMN de control sa vedem cauza.Doamne ajuta.
Am facut RMN si soldurile sunt  bine.Durerile au aparut in urma faptului ca acum 1 luna am avut COVID.In momentul de fata durerile aproape ca au disparut.Doamne ajuta.

#99
uhu10uhu

uhu10uhu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,743
  • Înscris: 04.10.2006
In ianuarie am fost diagnosticat in urma RMN cu NACF stang. Pe 27 ianuarie m-am operat, fiind efectuata foreza decompresiva si implant celule stem. Azi fac deja a 5-a sesiune de terapie hiperbara si ma simt mai bine. Medicul ortoped mi-a recomandat 20 de sedinte , iar intre timp nu pun piciorul in pamant. Va tin la curent cu evolutia.
Pentru cei care au aceeasi problema: Nu va aruncati sa puneti proteza de sold. E un drum mai lung, insa sunt sanse de vindecare.

Terapie hiperbara se face si in Bucuresti mai nou.

#100
Cagula

Cagula

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 29.06.2009
uhu10uhu cati ani ai? eu am probleme la sold in ambele parti

#101
Sergiu_Marian

Sergiu_Marian

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.06.2023

View Posttiti2009, on 06 februarie 2020 - 15:55, said:

Buna ziua.Dupa 41 sedinte  de tratament de hiperbara(in trei etape) si  3  saptamani pauza am mai facut un RMN.Piciorul stang(stadiul II) este vindecat 100%,urmand ca peste 3 saptamani sa renunt la carja de pe mana dreapta(aferenta piciorului stg.).Piciorul drept este vindecat in proportie de 90%,urmand sa mai fac 2 sedinte de hiperbara  si 4 saptamani pauza ,dupa care sa renunt si la carja de pe mana stanga.Sper ca vindecarea sa merga la fel de bine ca si pana acum.Scriu aceste randuri din cauza faptului ca atunci cand am aflat ca am NACF am cautat pe forumuri romanesti si am gasit putine informatii.Din pacate cand vine vorba de NACF toata lumea vorbeste de protezare.O sa va tin la curent pana la vindecarea finala.Doamne ajuta.
Te salut! Si eu am fost diagnosticat in urma cu un an cu NACF st. III bilateral. Am urmat schemele de tratament de la Clinica de medicina Hiperbara din Tg Mures, plus alte tratamente homeopate, kinetoterapie si inot. Vreau sa stiu cum te mai simti acum si daca ai ajuns in final la protezare de sold sau ai putut-o evita complet? Multumesc si astept raspunsul tau cu maxim interes! Sanatate multa!

#102
titi2009

titi2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 05.02.2009

View PostSergiu_Marian, on 07 iunie 2023 - 10:30, said:

Te salut! Si eu am fost diagnosticat in urma cu un an cu NACF st. III bilateral. Am urmat schemele de tratament de la Clinica de medicina Hiperbara din Tg Mures, plus alte tratamente homeopate, kinetoterapie si inot. Vreau sa stiu cum te mai simti acum si daca ai ajuns in final la protezare de sold sau ai putut-o evita complet? Multumesc si astept raspunsul tau cu maxim interes! Sanatate multa!
Buna ziua.Nu am ajuns la protezare.Slava Domnului.Dvs,cun sunte ti?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate