Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Peugeot 206 cumparat SH fabricat in 2007 cu 16000Km. la bord

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#127
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007

View Posttfmercedez, on 10 martie 2017 - 21:56, said:

Cam tarziu si eu pe aici. Nu ai zis cu cati km ai luat-o , sa calculam noi.
Cu cat ai dat-o?
16400 km mai exact! Am dat-o cu 10000 lei.
Am ținut-o între 05.2009- 03. 2017

Edited by TLGTLC, 10 March 2017 - 22:10.


#128
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
Gata și cu pejoiana ta?!

Oficial am vândut și eu sw-ul  (am așteptat sa dispară taxa). Gata cu pcr, cpr și alte mai mult sau mai puțin dragi acronime?

#129
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007

View Postswtm, on 11 martie 2017 - 00:59, said:

Oficial am vândut și eu sw-ul  (am așteptat sa dispară taxa). Gata cu pcr, cpr și alte mai mult sau mai puțin dragi acronime?
Și ce ne oprește să păstrăm relațiile în continuare? Pejourile ne-au făcut cunoștință, noi decidem ce facem după aceea!

#130
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,475
  • Înscris: 15.06.2007
Nu ma bag, dar zic ca a fost vanduta la un pret ok.  Ma mir insa ca a trebuit schimbat ambreiajul la sub 150000km

Ce vine in locul ei?

Tot in prima postare citeam ca cel care a fost primul proprietar o vindea dintr-un motiv trist.. m-ai facut curios, daca tot ai mentionat, fara sa zici,

#131
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
Pejoienele cam papă ambreiajul.

#132
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007

View Posttfmercedez, on 11 martie 2017 - 10:32, said:

Ce vine in locul ei?

Tot in prima postare citeam ca cel care a fost primul proprietar o vindea dintr-un motiv trist.. m-ai facut curios, daca tot ai mentionat, fara sa zici,
A venit din noiembrie o Skoda Roomster 1.6 tdi  2014
Primul proprietar a vândut Peugeot ul pentru că era criză, firma era pe butuci și mi-a dat-o mie să îi achit restul de leasing. Am platit grămadă, am închis leasingul și am devenit proprietar.
Nu am schimbat ambreiajul din cauză de uzură ci pentru că haraia un rulment de pe trenul mobil. Dacă știam că o vând puteam pune kitul vechi la loc. Și rulmentul puteam să îl las mult și bine, nu prea avea cum să crape. Este conic și nu are unde să se împrăștie. Ar fi făcut doar zgomot. Nici nu se auzea din mașină.
Skoda am avut o combinație și am scos-o la un preț bun. Încă mai este în garanție doi ani și nu știu ce să fac... Să îi fac reviziile la reprezentanta sau să renunț la ea? Dacă era garanție din bară în bară nu mă mai gândeam dar are cam multe excluderi din ce am citit eu în contract. Mă gândeam la cartea service să o am completată că poate o revând mai ușor când va fi... Mi-ar prinde bine un sfat.

Edited by TLGTLC, 11 March 2017 - 13:14.


#133
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,475
  • Înscris: 15.06.2007

View PostTLGTLC, on 11 martie 2017 - 13:06, said:

A venit din noiembrie o Skoda Roomster 1.6 tdi  2014
Primul proprietar a vândut Peugeot ul pentru că era criză, firma era pe butuci și mi-a dat-o mie să îi achit restul de leasing. Am platit grămadă, am închis leasingul și am devenit proprietar.
Skoda am avut o combinație și am scos-o la un preț bun. Încă mai este în garanție doi ani și nu știu ce să fac... Să îi fac reviziile sau să renunț la ea. Dacă era garanție din bară în bară nu mă mai gândeam dar are cam multe excluderi din ce am citit eu în contract. Mă gândeam la cartea service să o am completată că poate o revând mai ușor când va fi... Mi-ar prinde bine un sfat.
Eu am sunat la dealerul meu sa-i zic ca a uitat sa-mi dea cartea de service. Raspunsul lui: nu mai exista carte de service (de hartie) , doar in format electronic la ei in baza de date, adica sa fac reviziile la ei in reprezentanta.
Poate ca tu mai ai versiunea de hartie,  si poti face reviziile unde vrei, iti completeaza acolo si pune atelierul in cauza stampila.
Garantia ar fi buna in caz de defectiune scumpa la motor sau ceva.
Cu cat este mai scump la reprezentanta fata de service "no name"?

#134
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,142
  • Înscris: 08.12.2008
Ai avut probleme cu puntea spate?

#135
swtm

swtm

    Welding Eng.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 18.01.2011
@tfm. La VW, în Timișoara între 750 si 1400 la cele 4 service-uri autorizate.

Am cerut ofertă la toate.

#136
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007

View Posttfmercedez, on 11 martie 2017 - 13:12, said:

Cu cat este mai scump la reprezentanta fata de service "no name"?
Dacă este frumos afară reviziile le fac eu. Și unele intervenții la bucșăraie.

View PostLauCalin, on 11 martie 2017 - 13:29, said:

Ai avut probleme cu puntea spate?
Am montat nipluri de gresare și primăvara băgam două tuburi de vaselina în punte. Am scăpat de belele astfel.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate