Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Zodia Leu

- - - - -
  • Please log in to reply
117 replies to this topic

#19
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View PostVipeR85, on Apr 28 2009, 19:41, said:

eu unul nu ma mandresc cu ditamai memoria...tin minte numa ce vreau si ce ma ajuta.
in rest zic ca un nativ in leu, asa in general e emotiv desi nu arata, protectori fata de familie, mandrii nevoie mare, si au o nevoie acuta de a se simti intotdeauna in centrul atentiei si mai ales sa aibe ei dreptate.
Corect , daca mai adaugi si latura lor financiara,ca cheltuim cu doua maini pe nimicuri importante!

#20
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
totul e o aberatie. nu sint increzator in fortele proprii (indiferent ce-o fi aia), nu sint mindru (de ce-as fi?), nu sint generos (la munca, lua-v-ar dracu). nu stiu sa-mi reprezint interesele (nici macar nu-mi dau seama care imi sint interesele), nu-mi place sa atrag atentia (din pacate daca zic ceva parca se aprinde un neon si toti fluturii vin si se bat cu capul de el), pot fi condescendent (dar cine dracu nu poate si de ce, il stringe shoseta?), nu sint constient de propria valoare (am valoare, am valoare, mergedezuri, celulare), nu sint preocupat sa-mi fie recunoscute meritele si sa ies in evidenta (ma doare-n cur), nu simt nevoia de respect, nu sint ambitios

n-am tulburari cardiace, afectiuni ale singelui, ale maduvei osoase sau ale incheieturilor. insuccesele nu m-au imbolnavit  :lol:

#21
borreddog

borreddog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 28.03.2005
parerea mea despre lei, am cunoscut 3 femele si un mascul.


indiferent de sex, respecta doar un superior in functie, evident din interes. pupincurismul dus la rang de arta, insesizabil pentru cei naivi. cu restul, niste egoisti, egocentristi, nemaivazuti si intalniti. oportunisti, oameni ai interesului.

masculul pe care l-am cunoscut: ii placea sa se afiseze in localuri cat mai scumpe si sa poarte haine cat mai scumpe desi asta il usca la buzunar si nu reusea sa-si mute nevasta si copilul din garsoniera in care traia. femeile trebuiau sa cada late in urma lui. unele chiar puneau botul la vrajeala asta. poza in rebelul neanteles, tomnaticul tarziu care pe langa garsoniera detinea si un chopper. eu unul il gaseam cu o scala de valori tampita rau.

femelele pe care le-am cunoscut mai bine, toate 3, erau identice(am avut o relatie doar cu una): crizomane, cu accese de rautate gratuita, suspicioase, ffffffff geloase, uneltitoare, etc. mi-au placut si nu mi-au placut. oricum, nu-i de stat cu ele decat daca esti o fire mai supusa, altfel ai scantei. ca si colegi sunt ok cata vreme te respecta.

leii, ii gasesc oameni in general inteligenti peste medie, pe care ii tolerez bine in relatii mai distante insa caracterul lor ne face sa fim incompatibili.

cool fact: toate cele 3 leoaice pe care le-am cunoscut au sarit sa ma bata la un moment dat.

Edited by borreddog, 29 April 2009 - 12:26.


#22
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View Postborreddog, on Apr 29 2009, 12:17, said:

parerea mea despre lei, am cunoscut 3 femele si un mascul.


indiferent de sex, respecta doar un superior in functie, evident din interes. pupincurismul dus la rang de arta, insesizabil pentru cei naivi. cu restul, niste egoisti, egocentristi, nemaivazuti si intalniti. oportunisti, oameni ai interesului.

masculul pe care l-am cunoscut: ii placea sa se afiseze in localuri cat mai scumpe si sa poarte haine cat mai scumpe desi asta il usca la buzunar si nu reusea sa-si mute nevasta si copilul din garsoniera in care traia. femeile trebuiau sa cada late in urma lui. unele chiar puneau botul la vrajeala asta. poza in rebelul neanteles, tomnaticul tarziu care pe langa garsoniera detinea si un chopper. eu unul il gaseam cu o scala de valori tampita rau.

femelele pe care le-am cunoscut mai bine, toate 3, erau identice(am avut o relatie doar cu una): crizomane, cu accese de rautate gratuita, suspicioase, ffffffff geloase, uneltitoare, etc. mi-au placut si nu mi-au placut. oricum, nu-i de stat cu ele decat daca esti o fire mai supusa, altfel ai scantei. ca si colegi sunt ok cata vreme te respecta.

leii, ii gasesc oameni in general inteligenti peste medie, pe care ii tolerez bine in relatii mai distante insa caracterul lor ne face sa fim incompatibili.

cool fact: toate cele 3 leoaice pe care le-am cunoscut au sarit sa ma bata la un moment dat.

Lol , e tare , ma asteptatm la asa ceva , ca le ei jarul din foc si nu le lasi sa se produca [nu reproduca],ce vrei daca "ea 'vrea sa conduca tot , sa aiba control Lasa asa  sunt ele suspicioase,dar nu proaste , oricum la pat se sparg in figuri , ca stiu meserie,poate e si cazul tau!


View PostMosotti, on Apr 29 2009, 10:21, said:

totul e o aberatie. nu sint increzator in fortele proprii (indiferent ce-o fi aia), nu sint mindru (de ce-as fi?), nu sint generos (la munca, lua-v-ar dracu). nu stiu sa-mi reprezint interesele (nici macar nu-mi dau seama care imi sint interesele), nu-mi place sa atrag atentia (din pacate daca zic ceva parca se aprinde un neon si toti fluturii vin si se bat cu capul de el), pot fi condescendent (dar cine dracu nu poate si de ce, il stringe shoseta?), nu sint constient de propria valoare (am valoare, am valoare, mergedezuri, celulare), nu sint preocupat sa-mi fie recunoscute meritele si sa ies in evidenta (ma doare-n cur), nu simt nevoia de respect, nu sint ambitios

n-am tulburari cardiace, afectiuni ale singelui, ale maduvei osoase sau ale incheieturilor. insuccesele nu m-au imbolnavit  :lol:
Io-te Leul ,bine frate ca esti Leu si nu zici la nimeni,depinde ascendentul tau in care te-ai nascut , are trasturi definitorii , din posturile citite , in care spui multe si marunte , as fi zis ca esti fie Leu , fie Taur, daca spui la ce ora esti nascut , poate facem un ascendent personal pentru tine , pe care tu nu o sa dai 2 [doi] bani!Succesuri! :rolleyes:

#23
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
fratele meu este leu si pot sa spun ca-mi place felul lui de a fi

increzator, ambitios, f inteligent, stilat, ii plac numai lucrurile de calitate, sufletist cateodata, amuzant si fomist  :lol:

cat despre partea negativa a zodiei pot spune ca sunt egoisti, manipulatori, percutanti, insistenti si cateodata extrem de nesimtiti

cu toate bunele si relele, frate'miu o sa fie una din persoanele care or sa reuseasca in viata, indiferent de e soare sau ploaie :)

#24
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View Postalina85, on Apr 30 2009, 08:07, said:

fratele meu este leu si pot sa spun ca-mi place felul lui de a fi

increzator, ambitios, f inteligent, stilat, ii plac numai lucrurile de calitate, sufletist cateodata, amuzant si fomist  :lol:

cat despre partea negativa a zodiei pot spune ca sunt egoisti, manipulatori, percutanti, insistenti si cateodata extrem de nesimtiti

cu toate bunele si relele, frate'miu o sa fie una din persoanele care or sa reuseasca in viata, indiferent de e soare sau ploaie :)
Super baieti de treaba si sufletisti in general!Egoisti cu cei care o fac pe "desteptii"si nu sunt asa!Altcineva?! :) -_- <_<

#25
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007

View Postwhitewizard, on May 1 2009, 20:45, said:

Super baieti de treaba si sufletisti in general!Egoisti cu cei care o fac pe "desteptii"si nu sunt asa!Altcineva?! :) -_- <_<


esti leu :P?

#26
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006

View Postalina85, on May 1 2009, 20:49, said:

esti leu :P?
http://forum.softped...?showuser=76556  nu se vede?

#27
Psychosis

Psychosis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,982
  • Înscris: 04.04.2007

View Postnu_sunt_ozzy, on Apr 17 2009, 15:17, said:

Adica toti au IQ peste 140, mai putin eu, care ma multuemsc cu 160 :lol:
Modest, ca toti leii. :rolleyes:

View Postalina85, on Apr 30 2009, 10:07, said:

increzator, ambitios, f inteligent, stilat, ii plac numai lucrurile de calitate, sufletist cateodata, amuzant si fomist  :lol:

cat despre partea negativa a zodiei pot spune ca sunt egoisti, manipulatori, percutanti, insistenti si cateodata extrem de nesimtiti
Right you are.
Pe mine ma enerveaza la lei faptul ca se culca pe o ureche dupa ce vad ca au obtinut ce au vrut, eventual cauta si o provocare noua.

#28
M_r

M_r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 25.06.2005
Zodiacul defectelor la leu:

Quote

Planeta dominantă: Soarele, astrul egoismului și îngâmfării.
Animalul sacru: pupăza
Personalitate: Leul este un lider înnăscut și, ca toți liderii, se înalță strivindu-i pe cei cu mai mult bun-simț decât el. Subordonații îi acordă respectul cuvenit, dar l-ar strânge de gât cu maximă plăcere.
Ambiție! Ca nimeni altul. Consideră că a atins poziția cuvenită doar atunci când nu mai are vreun loc alb pe cartea de vizită. Se iubește atât de mult pe sine încât își pupă oglinda de câte ori se crede singur. Este așa de obsedat de onoruri că, dacă primește o cupă la campionatul de șotron, e în stare să umble cu ea atârnată la gât, să vadă lumea cât de grozav este. Atrage atenția în orice adunare: fie este cel mai înzorzonat personaj, fie aruncă cu banii în toate părțile, fie poartă o armă. Pozează tot timpul, doarme pe stânga fiindcă profilul drept îl avantajează mai mult și arată cu degetul mijlociu ca să-și expună mai bine diamantul de multe carate. În dragoste, este la fel de înflăcărat ca un furnal și la fel de discret o trompetă cu amplificator.

Pe scurt orice leu veritabil este:
    * egocentric și îngâmfat
    * auto-caracterizat cu fermitate ca fiind un om fără niciun fel de defect
    * lăudăros
    * dominator
    * narcisist
    * convins că Pământul nu se poate învârti fără el

Meseria potrivită: împărat, șef de bloc, portar de hotel, dresor, hingher, șef simplu
Pizza magică: Quattro stagioni.
Medicamentul norocos: toxina botulinică.

sursa: realitatea.net

Ca esti leu nu inseamna, neaparat, sa te incadrezi la toate caracteristicile prezentate in zodiac, fie ca acela e unul al calitatilor sau unul ca cel de mai sus. Dar se pare ca, in general, majoritatea persoanelor au acele tendinte, mai mult sau mai putin pronuntate. Poate au calitati si defecte care inca le sunt ascunse sau pe care nu le realizeaza inca. Poate au inca impresia ca fac un lucru bine chiar daca toti ceilalti spun ca e un lucru rau. Si nu ma refer strict la aceasta zodie.

Si da, si eu sunt leu si mi se potrivesc destule, dar sunt si care nu se potrivesc la mine.
De exemplu:
- nu tin minte tot si toate; mai ales atunci cand fac cunostinta cu cineva, le uit numele in primele 2 minute daca nu le repet de cateva ori in minte (nici atunci nu e sigur ca le tin minte cateva zile sau saptamani, pana ne revedem); in schimb fetele le tin minte si cand ii mai vad pe strada stiu cand i-am intalnit, dar de obicei nu mai stiu cum ii cheama :P
- daca fac ceva, indiferent ca citesc un articol de ziar sau fac integrame, si cineva imi vorbeste, aud dar nu ascult si ii pot raspunde total aiurea la intrebare; mi s-a intamplat sa mi se spuna asa ceva, sa raspund ca "da" si apoi cand sa imi zica sa fac sa intreb: "dar cand am zis eu ca fac asa ceva?"

Edited by M_r, 11 May 2009 - 20:58.


#29
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,539
  • Înscris: 10.05.2007

View PostMosotti, on 29th April 2009, 11:21, said:

totul e o aberatie. nu sint increzator in fortele proprii (indiferent ce-o fi aia), nu sint mindru (de ce-as fi?), nu sint generos (la munca, lua-v-ar dracu). nu stiu sa-mi reprezint interesele (nici macar nu-mi dau seama care imi sint interesele), nu-mi place sa atrag atentia (din pacate daca zic ceva parca se aprinde un neon si toti fluturii vin si se bat cu capul de el), pot fi condescendent (dar cine dracu nu poate si de ce, il stringe shoseta?), nu sint constient de propria valoare (am valoare, am valoare, mergedezuri, celulare), nu sint preocupat sa-mi fie recunoscute meritele si sa ies in evidenta (ma doare-n cur), nu simt nevoia de respect, nu sint ambitios

n-am tulburari cardiace, afectiuni ale singelui, ale maduvei osoase sau ale incheieturilor. insuccesele nu m-au imbolnavit  :lol:
Puteam sa jur ca esti leu :lol: .
Eu nu sunt dar am luat o regina a junglei. :coolspeak:

#30
my_flor2006

my_flor2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.06.2009
Si eu si prietenul meu este leu si ne intelegem foarte bine:)

#31
SkeTches

SkeTches

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 785
  • Înscris: 17.04.2008

View Postalina85, on 30th April 2009, 10:07, said:

fratele meu este leu si pot sa spun ca-mi place felul lui de a fi

increzator, ambitios, f inteligent, stilat, ii plac numai lucrurile de calitate, sufletist cateodata, amuzant si fomist  :lol:

cat despre partea negativa a zodiei pot spune ca sunt egoisti, manipulatori, percutanti, insistenti si cateodata extrem de nesimtiti

cu toate bunele si relele, frate'miu o sa fie una din persoanele care or sa reuseasca in viata, indiferent de e soare sau ploaie :)


In pincipiu, porsturile ce aduc informatie despre aceasta zodie m-au infatisat la perfectie :) .
Ador sa manipulez oamenii , si de multe ori sunt mai agresiv decat ar fi necesar .
Doi lei , nu se prea accepta , mai ales atunci cand nu este la mijloc o atractie fizica (sexuala) . Eu cu matusimea (tot leu si ea) ne calcam foarte des pe coada de fiecare data cand avem prilejul ( nu neaparat din rautate) .
Imi place sa fac pe desteptul , chiar si in domeniile(zonele) in care nu sunt . Urasc sa ma simt vulnerabil .

#32
cristo09

cristo09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 21.03.2009
@boreddog

cine vorbea,un scorpion  :lol: las-o mai moale,ca nici cu voi nu ne e rusine

Edited by cristo09, 13 June 2009 - 12:28.


#33
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006
Cunosc fix 4 persoane nascute in aceasta zodie

Trasaturi comune: caracterul nobil, generozitate, ridica estetica la rang inalt, preocupati de propria infatisare (lucru foarte important pentru ei si la cei cu care interactioneaza), raceala afectiva respectiv lipsa empatiei.


Daca e pe zodii pe zodii sa fie  :lol:

Edited by roua, 13 June 2009 - 14:27.


#34
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008
@Roua
Cum se impaca generozitatea cu lipsa empatiei?

#35
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,901
  • Înscris: 05.11.2006

View Posteu_unul, on 14th June 2009, 11:30, said:

@Roua
Cum se impaca generozitatea cu lipsa empatiei?

Da, e o aparenta contradictie. :)


Cand am spus generozitate m-am referit la faptul ca nu mi s-a intamplat sa am nevoie de ceva anume si sa nu primesc, nevoie de ajutor, nevoie de a rezolva un anumit lucru, ma refer aici strict la partea practica a lucrurilor: "imi dai te rog 40 de coli A4 galbene ca nu am, ma duci te rog pana in centru ca nu ajung, poti rezolva tu te rog aceasta problema etc" ceva de acest fel si sa fiu refuzata. Insa atunci cand a venit vorba de treburi mai "adanci asa" empatia a lipsit, cu alte cuvinte leii sunt foarte putin dispusi sa ii inteleaga pe altii (stari, sentimente, probleme existentiale), sunt foarte centrati pe propria persoana. Leii pe care i-am cunoscut eu, unul dintre ei insa face eforturi imense in aceasta zona. :)

Vorbim de zodii stiu ;)

Edited by roua, 14 June 2009 - 16:11.


#36
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007
Probabil ca am cunoscut multi Lei la viata mea, dar numai unul si-a pus realmente amprenta si de el imi amintesc acum. Avea mania grandorii, dar pentru ca era deja catre varsta a treia stia sa si-o dozeze in asa fel incat efectul era de-a dreptul artistic. (avea o statuie cu bustul propriu in casa, facuta, zicea el, de o admiratoare sculptorita :lol:) era generos, era extrem de destept (avea ceva marcaj de Gemeni, fiind si avocat, de altfel), era puternic, forțos, desi bolnav - ati ghicit! :D - de inima. Inalt, bine facut, cu o statura impunatoare, nu putea trece neobservat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate