Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

Drag Me to Hell (2009)

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1
mu_zz_i

mu_zz_i

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.02.2007

[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/5/52/Dragmetohell.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Regie: Sam Raimi
Producatori: Grant Curtis, Joseph Drake, Robert G. Tapert
Scenariu: Sam Raimi, Ivan Raimi
Distributie: Alison Lohman, Justin Long, Lorna Raver, David Paymer, Fernanda Romero, Chelcie Ross, Adriana Barraza
Gen: Thriller / Groaza
Studio: Ghost House Pictures, Universal Pictures
Data lansare: 29 mai (Statele Unite), 12 iunie (Romania)


***Drag Me To Hell este povestea lui Alison Lohman, care lucreaza la banca si cauta sa primeasca un post mai bun. Pentru aceasta promovare ea trebuie sa concureze cu un coleg de munca.

Dar pentru a-si convinge seful ca ea poate lua decizi dificile, Alison refuza un imprumut unei batrane, pierzandu-si astfel casa. Ca sa se razbune, batrana o blestema pe Alison, care devine tinta unor intamplari amenintatoare supranaturale.***



cinema rx


Trailer:  AICI!

Edited by mu_zz_i, 27 April 2009 - 20:05.


#2
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006
Asta chiar is curios cum va fi. Am inteles din diferite surse, la fel cum spui si tu, ca va fi cel mai tare horror ever. Sper sa fie asa.
De multa vreme nu am mai vazut un horror bun. Astept sa il vad si eu. Azi ar trebui sa fie premiera in Romania. vizionare placuta tuturor ;)

#3
nymus

nymus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 21.04.2007
Eu l-am vazut, inceputul mi-a placut (faza din parcare), restu a fost horror pentru copii, mie mi s-a parut comic la unele faze, era si o faza inspirata din Looney Tunes  :roflmaofast:

#4
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006

 nymus, on 12th June 2009, 22:07, said:

Eu l-am vazut, inceputul mi-a placut (faza din parcare), restu a fost horror pentru copii, mie mi s-a parut comic la unele faze, era si o faza inspirata din Looney Tunes  :roflmaofast:


si eu l-am vazut dar mie mi-i s-a parut foarte scarry mai ales datorita suntului puternic ( mi-ar fi venit sa il dau mai incet)
dar intr-adevar au fost si multe faze comice dar mai ales scarboase

#5
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,377
  • Înscris: 05.09.2005
L-am vazut aseara la cinema. Da, am ras foarte mult. Cea mai originala a fost faza cu formolu! :D

#6
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006

 a_d_y, on 13th June 2009, 17:03, said:

L-am vazut aseara la cinema. Da, am ras foarte mult. Cea mai originala a fost faza cu formolu! :D


Iac!!

si scarboas dar foarte funny a fost si episodul din masina cu muscaturile fara dinti   :puke:

Edited by Angelina1986, 14 June 2009 - 06:47.


#7
mr_ady_bmw

mr_ady_bmw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 06.06.2006

 nymus, on 12th June 2009, 23:07, said:

Eu l-am vazut, inceputul mi-a placut (faza din parcare), restu a fost horror pentru copii, mie mi s-a parut comic la unele faze, era si o faza inspirata din Looney Tunes  :roflmaofast:


 a_d_y, on 13th June 2009, 18:03, said:

L-am vazut aseara la cinema. Da, am ras foarte mult. Cea mai originala a fost faza cu formolu! :D


Se pare ca zvonurile nu erau prea adevarate, daca voi spuneti ca e destul de funny filmul. Oricum vreau sa il vad si eu cat de curand ;)

#8
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Finalul sucks! Imi aminteste de The Omen.
De speriat, m-am speriat la cateva faze, in ambele. Dar finalurile ma innebunesc.
Din alta perspectiva, da, finalul lu` Drag me to Hell e terifiant, iar fazele comice sunt mai mult gretoase.
Foarte mult mi-a placut ca finalul e ironic, dar pe de alta parte nu mi-a placut. Nici eu nu stiu sigur...

#9
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
ce e terifiant ?
e cliseu si sf

si nu e nimic comic, doar multe faza scarboase

#10
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005

 spare-me, on 23rd June 2009, 15:50, said:

ce e terifiant ?
e cliseu si sf

si nu e nimic comic, doar multe faza scarboase

Ideea ca  
Spoiler
:)

E sf si cliseu, dar multe filme horror se inscriu in acest "tipar".

Ca nu e nimic comic e parerea ta. Eu-s mai idiot de felul meu, poate de-aia am ras. :P

Edited by Andreas1, 23 June 2009 - 15:57.


#11
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Merge...
Cateva efecte destul de reusite.
Nu iese insa din comun.

#12
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
O mizerie de film. Iti mai arunca din cand in cand cate o sperietura din aia de genul o batista de dantela purtata de vant se loveste de parbrizul masinii cu zgomotul unui camion lovit de tren. Genul asta de filme horror merg la copii handicapati, nu la consumatorii genului.

La un momentdat am inceput sa ma enervez dupa ce am vazut ca se incearca sa fiu speriat cu miscarea brusca si zgomotul asurzitor al unor cratite miscate de vand ca s-a deschis usa. Adica nu eram agitat cu ceva horror real, eram agitat cu usi trantite. Nu mai zicem ca stateam cu telecomanda de la televizor in mana sa schimb volumul la fiecare faza pentru ca diferenta intre fazele calme si cele de creat tensiune este groteasca. Efectiv de la abia auzit pasii persoanei pana la trezit vecinii din bloc. Nu sunt bune diferentele astea, creaza disconfort.  La un momentad anticipam fazele scarry si dadeam volumul incet. Si ghici ce, chiar se intampla un zgomot din ala cretin de genul batistei de dantela ciocnita in geam cu zgomotul unui avion cu reactie.


Am oprit jignirea de film dupa nu mai mult de 25 de minute de vizionare in care am tot sperat ca actiunea va reveni pe fagasul unui film de nota 7,6 pe imdb. Canci. Pana si titlul daca stau sa ma gandesc e cretinel. Vrea sa iti induca de la inceput o idee despre ce va sa fie vorba in film. Una peste alta are nota 2 de la mine.

Pentru mine etalon in categoria filmelor horror ramane The Others. Mi-a intors psihicul pe dos si am visat urat 3 zile fara sa imi bage o singura faza de sarit inima din piept si fara niciun fel de efect special. Totul a fost de-o acalmie ingrozitor de monotona. Ala numesc eu film horror adevarat. De predat la facultatile de regie.

Edited by SPF, 28 September 2009 - 08:53.


#13
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Sam Raimi este cunoscut pentru filmele sale horror cu foarte mult comic in ele.

Asta nu e o exceptie...toata fazele mai gretoase sunt si se doresc de cele mai multe ori a fi cele comice. Zgomotul neobisnuit de tare la fazele infricosatoare se foloseste din zilele bune ale horrorului, nu de acum. E un simplu gimik ca sa te faca sa sari de pe scaun si credeti-ma, daca esti in cinema, toata sala sare ca arsa la faze de genu ala...pentru ca functioneaza chiar si in ziua de azi.

Acum evident ca sunt oameni care nu se lasa infricosati, nu se lasa speriati si sunetul ii deranjeaza pentru ca ei de fapt cauta un The Others de la Sam Raimi. Asta e buna...Nota mare de pe imdb nu arata decat ca mai sunt filme facute in stilul vechi, cu old-fashion scary stuff care inca poate fi facut si e facut cu efecte speciale bune.

Pacat ca pe aici lumea nu i-a prins de gust.

#14
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
Un film EXCELENT de mult n-am mai vazut un asa horror sanatos. Nota 10/10 oricand.
SPF vezi ca ai niste setari in AC3 Filter ca sa evite cresterea brusca a sonorului noaptea.

#15
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
Oi fi avand setari in ac3, insa playerul meu dvd stand alone nu este interesat de ele.

#16
Stapanul_clonelelor

Stapanul_clonelelor

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 08.07.2008

 SPF, on 28th September 2009, 09:44, said:

O mizerie de film. La un momentad anticipam fazele scarry si dadeam volumul incet.
Nu ai normalizator de volum ? (Normalize) Eu tot timpul ascult cu normalize activat in ffdshow audio decoder.

Drag me to hell este urmasul seriei Evil dead, regizate de Sam Raimi, chiar zilele astea am vazut-o ... am inteles de unde a scos fazele alea cu tapu' vorbitor...

La The others am adormit. Serios vorbesc :lol: . Poate daca l-as fi vazut in 2001 as fi fost mai impresionat .

Edited by Stapanul_clonelelor, 28 September 2009 - 14:24.


#17
chandlerr

chandlerr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 19.03.2009
Mie mi-a placut foarte mult in comparatie cu filmele horror de doi lei cu adolescenti si alte prostii care se fac acum
A avut cateva faze trase de par (cand ii sare ochii) dar in rest daca te uiti noaptea la el cu sonor tare merita vazut!
Nota mea: 9.5/10
ps:nota e data cu alte filme de acest gen aparute in ultimii ani

#18
-Ciprian

-Ciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 08.09.2009
Trebuie sa-l vad! Pare fain.

Acuma poate mai mult o sa ma rad de cata irealitate exista in film da' na.....

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate