Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Black Metal

- - - - -
  • Please log in to reply
671 replies to this topic

#667
M3ntal

M3ntal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 28.08.2006
-Throne of Ahaz (Swe)
-Satanic Warmaster (Fin)
-Svartahrid(Nor)
-Horna(Fin)
-Impaled Nazarene (Fin)

Edited by M3ntal, 16 May 2010 - 10:50.


#668
AkralNecrosis

AkralNecrosis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.06.2010
Puteti urmari un concert intreg filmat in SilverChurch cu Akral Necrosis (black metal, Bucuresti) la urmatorul link:
http://akralnecrosis...hurchrockmetal/

Primul single lansat este disponibil pe pagina oficiala de myspace:
http://www.myspace.com/acralnecrosis

#669
gorgodoth

gorgodoth

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.02.2010

View Postdixy, on 23rd September 2005, 16:24, said:

Conversație între doi pasionați de gen: http://theblackmetal...ues.com/it.html
doamne,cat poate sa fie de genial.sunt pe jos de ras.

#670
SLAYER_4EVER

SLAYER_4EVER

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.11.2010
Hehe,black metal-ul e un stil foarte pe sufletul meu,asa ca trupe preferate din ramura asta am multe... sa enumar totusi cateva: Marduk,Destroyer 666,Gorgoroth,Immortal,Darkthrone,Anaal Nathrakh,Watain,Rotting Christ,Dissection,Satyricon,Absu,Inferno,Dark Funeral,1349,Limbonic Art,Otargos,Negura Bunget,etc. Am avut ocazia sa vad si live cateva dintre aceste formatii,iar pana acum cel mai tare show live mi s-a parut ca l-au facut de departe suedezii de la Marduk la Bucuresti in luna ianuarie a acestui an. :coolspeak:
De asemenea va recomand cateva trupe de black metal mai putin cunoscute zic eu,dar care mi se par destul de promitatoare: Nocturnal,Orcustus,Gorath,Imperium Dekadenz,Ondskapt,Borknagar,Cruel Force,Nightbringer,Ragnarok,Negator,Nefarium,Profanatica,Excruciate 666,Eastern Front,Weapon.

#671
Marian7890

Marian7890

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.10.2017
2010, ultima postare ...hehe.

Se vede limpede că această falangă a metalului, black-ul şi-a ieşit din vână, în special datorită îmbătrânirii  şi "îmburtoşirii" cantautorilor bleck metal, dovada clară că nu a fost decât un foc de paie, care mai răbufneşte în prezent pe ici, pe colo.

Mai bine, şi-aşa era doar un teatru ieftin.

Între timp, ........
.....pseudo teologul Gabriel Mafa a crăpat a"cordul".
Hupogramos nu ne mai abureşte cu philisophia haereticum.
Erik "LEGION" Hagstedt e doar un fanfaron, care pe scenă răcneşte cu aplomb, dar în interviurile luate e doar un motănel grăsuţ, blând şi politicos.
Lupiţă Christian Vikernes a dat-o pe vlog-ăreală domestică pe youtube. Însurat, cu copii, păru' chel, o arde prin Franţa, şi prin alte părţi, şi ne dă sfaturi inutile, despre mai nimic. Un burtos în  devenire, un Al Bundy norvegian. Cââh!

E obositor să mai continuu!

Black-ul a fost numa' un experiment pe termen limitat, care doar pe teribiliştii  imaturi a impresionat.
Raw black metal-ul, aşijderea. Urletele nebuneşti ale încarceraţilor de prin spitalele de boli nervoase sunt simpla dovadă că a urla la luna plină e doar un exces de zel şi o injecţie cu efemero-adrenalină.

La vremea la care mă lămuream că blecăreala e doar o pojghiţă, am discutat mai amplu cu câteva cete de bleacări învederaţi ...şi pare-se că era numa' vorba de ei.... doar EMPTY WORDS, cum zice Charles "Evil Chuck" Schuldiner.

La întrebarea, " De ce adori răsăritul (lumina) ce scânteiază crestele munţilor şi argintul zăpezii ? ...când ar trebui să îţi scoţi ochii din orbite cu primul ciob care-l găseşti, şi să primeşti întunericul etern " ....am auzit numa' o tăcere abisală din partea "FAN-ilor" bleac metăl.

La întrebarea, " De ce accepţi la pieptul tău suspinul tremurat al fetei care te iubeşte ?"   ....când pentru tine ura, întunericul, urletul şi frigul absolut ar trebui să fie starea de fapt ......am auzit numa' o tăcere abisală din partea "FAN-ilor" bleac metăl.

În fine, anii ce au trecut (20 la număr) au demonstrat că DRAGOSTEA e totul, şi volens nolens & nolens volens ...toţi cei din categoria COGITO ERGO SUM, sunt acum caznici cu puradei la sân, responsabili veritabili şi familişti convinşi, pentru că deşi efervescenţa post-adolescentină mai face ca râul să-şi iasă din matcă, în cele din urmă viaţa îşi reia cursul şi făgaşul firesc.

LOVE CONQUERS ALL !   (...şi e bine că e aşa)

Tschüss !  Posted Image

Edited by Marian7890, 22 December 2017 - 22:17.


#672
Motanu13

Motanu13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,845
  • Înscris: 10.02.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xLCLshNZspg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6c_ebwTfOC0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4-wEwvngsYQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate