Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

Black Metal

- - - - -
  • Please log in to reply
671 replies to this topic

#19
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005

Mosotti, on Apr 18 2005, 09:33, said:

mi se pare numai mie sau astia nu cinta ci horcaie?

<{POST_SNAPBACK}>


Ti se pare.

Edited by Grave Land, 18 April 2005 - 15:01.


#20
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003

Grave Land, on Apr 18 2005, 14:58, said:

Ti se pare.

<{POST_SNAPBACK}>

Evident ca horcaie!
GraveLand asta imi pare un licean nespalat, care are si el un fix pe moment, adica momentan asculta mizeria asta, si incepe sa graveze pe toti peretii si sa-si scrie cu pixul pe ghiozdan si pe blugi diverse texte, simboluri, etc reprezentand mizeria (genul asta muzical). Pana si in profilul lui se comporta asa...  :puke:

Edited by Africanul, 18 April 2005 - 15:59.


#21
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
Africanu vezi ca aici nu vorbim de muzica de cioroi. :puke:
Congo e in alta parte.

Eu zic sa te informezi atunci cand vorbesti despre mine,ca nu sunt nici licean nici nespalat.

#22
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
Blackmetalul reprezinta o evolutie spirituala nu cocuri in cap si cuie-n limba sau jeg pe fata.

Profilul meu il citeaza pe Bacovia,un stralucit poet,dar la tine probabil inca n-a patruns cultura.

Asa ca ia-ti frumos tribul si cara-te pe alt topic,noi aici discutam nu dam din maini precum maimutele.
Pofta la banane africanul.
[ http://money.cnn.com/2003/09/04/pf/saving/pepsi_monkey_game/monkey.03.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Grave Land, 18 April 2005 - 16:25.


#23
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
de ce esti asa de agresiv? si esti si rasist, mai cultule... io cred ca-ti rezoneaza horcaielile alea prin cutia craniana. am ascultat cradle of filth de craciun si i-am luat gitu lu santa  :death:  :death:

#24
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
News:
Nu stiu cati il stiati,dar un radio numai cu blackmetal gasiti la:

www.blackmetalradio.com

Din pacate nu este un post de radio propriu zis ci un playlist de dimensiuni considerabile.

PS:Exista posibilitatea de a cere o anumita creatie muzicala.

Enjoy.

#25
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003

Grave Land, on Apr 18 2005, 16:08, said:

Profilul meu il citeaza pe Bacovia,un stralucit poet,dar la tine probabil inca n-a patruns cultura.

<{POST_SNAPBACK}>

Nu ma refeream la continutul profilului (desi "Taramurile Mortii" suna beton!  :coolspeak: ).
Eu totusi cred ca esti un licean nespalat, si te rog sa-mi respecti parerea!
Esti foarte... "deosebit" de restul ca asculti death, ca citesti Bacovia, ca interesele tale reprezinta moartea, si alte chestii morbide, nu? Esti un neinteles, nimeni nu te place (mai putin jegosii cu care asculti grohaielile alea), un "geniu pustiu",  :puke:
Mda! Clasa a-X-a!

#26
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
Trecand peste remarcile "vizionare" ale acestui maimutoi,s-ar parea ca Dimmu Borgir vor reinregistra al II lea album al lor,Stormblast la cererile nenumarate ale fanilor.
Tot aici va exista si o colaborare cu Jan Axel Blomberg (MAYHEM :puke: ).

Edited by Grave Land, 18 April 2005 - 17:09.


#27
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002

Grave Land, on Apr 18 2005, 16:08, said:

Blackmetalul reprezinta o evolutie spirituala

Ciudat...eu as fi bagat mana in foc ca e o  involutie...undeva spre jurasic (se rasucesc in mormand pterodactilii de invidie).

#28
denis.m

denis.m

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,002
  • Înscris: 23.02.2005
black metal - fiind fan esti convins ca devii mai special. tinzi sa crezi ca lumea iti va da atentie. in timp ajungi sa crezi ca aia chiar e muzica si ca tu esti printre putinii care o inteleg. iti dai seama ca mai sunt si altii ca tine si nu iti place - tu erai special. incepi astfel sa cauti nume de formatii de care nu a auzit nimeni si te autoproclami singurul lor fan inrait. adolescenta trece si iti dai seama ca parul lung, intoxicatiile cu vodca si tricourile cu Megadeath nu te-au elevat si esti acelasi ratat notoriu. nu poti lasa totul in spate si spune apropiatilor ca tu doar te-ai prefacut asa ca continui sa porti tricouri cu capete de morti vara la o bere iar pe ecranul telefonului tau e scris mare "Grave Land"

#29
Cimpoaca

Cimpoaca

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 778
  • Înscris: 24.02.2005

Mosotti, on Apr 18 2005, 17:41, said:

de ce esti asa de agresiv? si esti si rasist, mai cultule... io cred ca-ti rezoneaza horcaielile alea prin cutia craniana. am ascultat cradle of filth de craciun si i-am luat gitu lu santa  :death:  :death:

<{POST_SNAPBACK}>


Satana Claus nu existã. Era porcul lui Odin.

#30
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

Quote

black metal - fiind fan esti convins ca devii mai special. tinzi sa crezi ca lumea iti va da atentie. in timp ajungi sa crezi ca aia chiar e muzica si ca tu esti printre putinii care o inteleg. iti dai seama ca mai sunt si altii ca tine si nu iti place - tu erai special. incepi astfel sa cauti nume de formatii de care nu a auzit nimeni si te autoproclami singurul lor fan inrait. adolescenta trece si iti dai seama ca parul lung, intoxicatiile cu vodca si tricourile cu Megadeath nu te-au elevat si esti acelasi ratat notoriu. nu poti lasa totul in spate si spune apropiatilor ca tu doar te-ai prefacut asa ca continui sa porti tricouri cu capete de morti vara la o bere iar pe ecranul telefonului tau e scris mare "Grave Land"

@arunescu: experienta personala? sau esti sociolog?  :rolleyes:


eu nu prea am ascultat black. am ascultat mai mult gothic si death. din black nu am ascultat decat dimu si unele chestii sunt chiar interesante (dar nu pot sa generalizez).

mai nou am cam lasat metalele grele si m-am reprofilat pe massive atack, portishead, bjork etc.  :inlove:


p.s. hate cradle of filth  :death:

#31
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
Incep sa ma amuze tot mai multi nostradamusi.

Tin sa te contrazic,fanii blackmetalului sunt mai multi decat iti imaginezi tu,iar multe din  formatiile care nu sunt inca celebre produc muzica de calitate.

Nu sunt unii din putinii care inteleg acest stil,deci nu e nevoie sa te lamentezi atat.

Nici macar nu am avut vreodata vreo simpatie pentru Megadeth
(deh,ce sa-i faci,hai sa vorbim despre ce nu stim).Ca sa nu mai vorbim despre vodka pe care nu o diger nici macar dizolvata.

Domnule arunescu,serios,tinzi catre penibil domnule.Postul tau este o aberatie continua,ca si viata da execrabila.Imi pare rau ca iti exprimi incestul intelectual in posturi,dar nu e vina ta...pana la urma fiecare avort viu are dreptul la cuvant.Felicitari.

arunescu, on Apr 19 2005, 10:06, said:

black metal - fiind fan esti convins ca devii mai special. tinzi sa crezi ca lumea iti va da atentie. in timp ajungi sa crezi ca aia chiar e muzica si ca tu esti printre putinii care o inteleg. iti dai seama ca mai sunt si altii ca tine si nu iti place - tu erai special. incepi astfel sa cauti nume de formatii de care nu a auzit nimeni si te autoproclami singurul lor fan inrait. adolescenta trece si iti dai seama ca parul lung, intoxicatiile cu vodca si tricourile cu Megadeath nu te-au elevat si esti acelasi ratat notoriu. nu poti lasa totul in spate si spune apropiatilor ca tu doar te-ai prefacut asa ca continui sa porti tricouri cu capete de morti vara la o bere iar pe ecranul telefonului tau e scris mare "Grave Land"

<{POST_SNAPBACK}>



#32
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002

Grave Land, on Apr 19 2005, 20:23, said:

Nici macar nu am avut vreodata vreo simpatie pentru Megadeth

Nici nu ma mira...oamenii aia chiar au facut MUZICA, nu grohaeli masterizare.  :puke:

#33
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
Tipul facuse referire la formatia aia fara sa stie nimic,nici macar numele formatiei.Vorbea doar ca sa se afle in treaba.

Oricum,Megadeth este in opinia mea o formatie submediocra.
--------------------
Ultimul meu OFFtopic.

#34
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Mda...nici macar nu mai sunt curios care sunt criteriile tale de evaluare.
Bafta !

#35
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Ma amuza cei ce se cantoneaza in genuri, sau cei care o tin sus si tare ca sunt fanii unei formatii, chiar daca aceasta scoate ceva de toata prashtia. Ascultati de toate, fratilor, ce nu va place dati la o parte. Sunt curios daca imi poate careva demonstra ca nu exista macar o piesa reusita in toate genurile adevarate de muzica (=genurile totale-1) :D

niste precizari despre black metal si inrudite, asa ca de la unu care asculta de toate inclusiv cate ceva din astea... plictiseala ne omoara, asa ca here goes:

-1. daca ai niste conceptii sanatoase despre viata si nu vrei sa iti spurci urechile cu asa ceva, nu asculta. insusi black metal ar trebui sa semnifice intunericimea muzicii ce e de inspiratie malefica, vorba lor. :P o sa auzi blasfemii folosite ca metoda de marketing (pt cei ce vor "altceva" hence teenagers worldwide) dar printre ele mai sunt si chestii interesante care nu sunt penibile. rar, foarte rar. eu caut tocmai chestiile astea, interesante dpdv artistic, nu ma incalzeste cu nimic ca formatia respectiva e atee, crestina (dar astia mai rar is prin zona asta) sau tampita, pardon, dinaia cu dracu pe sigla ce incearca sa atraga atentia asupra lor prin orice mijloace :D

0. La black e numarul cel mai mare de incepatori dintre toate genurile (except dance music in ro) datorita diferentei foarte mici dintre "cool" si ridicol, penibil. De multe ori pt fanii unei formatii alta formatie e penibila, si invers. Ma abtin de la comentarii pe cat posibil la care e penibila si care nu.

#36
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
1. Cradle of filth e cam aiurea in tramvai. Compusa la comanda. Nici macar nu a avut ceva draci ala cand a compus-o, sa zici ca exprima ceva.

cate formatii, atatea subdiviziuni. Nu am ascultat Venom, asa ca nu ma pot pronunta in privinta black metal-ului adevarat (de pe albumul cu aceasi nume :P).

2. Daca zici black, multi "neinitiati" inteleg si death. Daca zici death, trebuie sa zici Mayhem. E hilar cum de la ideile unui mic adolescent singuratic din norvegia care si-a tras un glont in cap (Dead, pt cine nu stie) care si-a facut o formatie ce 10 ani a cantat destul de patetic sa nu ii primeasca nimeni pe scena au aparut acum vreo 700 de formatii-clone. recunosc, nu am ascultat numa d.m.d.s. (aia cu biserica din Biertan pe coperta  :coolspeak: ) ca album si e ok... cand am chef de zacut si vegetat, e numa' bun :P si freezing moon chiar mi-a placut mult. restul pieselor scoase din context pe care le-am mai auzit erau dinainte, din perioada jurasica sau chiar triasica si aia e varza :w00t:

3. Dinu' Burgiu e black melodic cica. Baga mayhem si soundtrackul de la "Alchimistul" cu Mickey Mouse din (superb filmul, btw) la mixer, adauga condimente cu nume nordice ca ifluente si ai obtinut black melodic. Frumos, in penibilitatea lui. Suna bine. Chiar e o corcire reusita, cel putin pe puritanical. nu am avut nici timp si nici chef sa mai ascult de la ei altele dupa ce era sa pic de pe scaun de ras cand am descifrat versurile si genul de prezentare. grohaie nenea ala, shangrath parca, ca ce rau ii peste tot, dar ca lui ii e bine pt ca acum il slujeste pe dracu. si cand zice dracu mai apar vreo 4 voci din spate care zbiara in cor. daca astia chiar cred ce canta... saracii. penibil. jenibil chiar. dar totusi, puritanicalul suna bine in majoritatea pieselor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate