Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

calculare page rank

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
crysty_23

crysty_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 07.04.2009
In functie de ce se calculeaza page rankul la mine este tot 0 si siteul este inscris in f multe directoare.Cel mai probabil algoritmul google s-a schimbat.Imi puteti da mai multe detalii?


Multumesc anticipat

#2
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Se calculeaza in functie de numarul,calitatea si "legatura" cu continutul site-ului tau.
Link-urile din directoare sunt utile, dar nu foarte...

#3
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Eu as spune ca-s inutile, deja devin linkfarm-uri directoarele.

http://www.google.ro...o...8&q=seo 2.0

#4
crysty_23

crysty_23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 07.04.2009
Si cei de facut?:(

#5
sebike

sebike

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 25.05.2009
eu am avut succes, situl meu are PR5

#6
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
Am mai zis: de ce ai nevoie de Pagerank? iti foloseste la ceva?

#7
voxx

voxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 29.03.2007

View Postsoul4blade, on 29th June 2009, 13:08, said:

Am mai zis: de ce ai nevoie de Pagerank? iti foloseste la ceva?
Te face sa crezi ca ai un site important  :D

#8
dg74144

dg74144

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.06.2007

View Postcrysty_23, on 22nd April 2009, 13:30, said:

In functie de ce se calculeaza page rankul la mine este tot 0 si siteul este inscris in f multe directoare.Cel mai probabil algoritmul google s-a schimbat.Imi puteti da mai multe detalii?


Multumesc anticipat

Algoritmul google nu cred ca s-a schimbat dar update-ul nu se face saptamanal sau lunar. Daca tin eu minte bine (dar nu sunt sigur) parca in septembrie anul trecut am vazut eu ultimele schimbari - dar este foarte posibil sa ma insel si oricum nu asta e important.

Pentru a creste PR trebuie:
1) sa te cunoasca google - sitemap urcat pe google webmaster tools.
2) sa ai continut - sa updatezi regulat - sa eviti copy-paste pentru ca iti faci mai mult rau decat bine.
3) sa ai backlink-uri
4) cuvintele cheie folosite trebuiesc alese inteligent
5) in headerul paginii sa ai definite Meta-urile cu toate informatiile site-ului
6) sa nu te inscrii cum ai facut tu in zeci sau sute de directoare pentru ca nu rezolvi nimic - 1-2-5 maxim - dar si astea trebuiesc alese cu grija pentru ca multe dintre ele fac spam search (parca asa se numeste) si nu sunt agreate de mr. google deloc
7) link-urile de pe site daca nu sunt reciproce sa fie nofollow

etc etc etc

Eu personal de la pr2 - a durat cam 2 ani sa ajung la pr 5 pe unul dintre site-uri iar la altul stau cu pr4 de 1 an jumatate si nu reusesc sa cresc deloc.

#9
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View Postvoxx, on 29th June 2009, 23:15, said:

Te face sa crezi ca ai un site important  :D
a?

#10
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 24.05.2007
PageRankul este o porcarie. Fara sa fiu interesat de PR am optimizat si promovat 3 site-uri in paralel pe parcursul lui 2009 si rezultatele au fost foarte confuze.

1. Site-ul cel mai putin promovat a castigat imediat PR. Celelalte doua au ramas cu PR 0 indiferent de promovarea facuta si strategiile aplicate (chiar daca pe anumite cuvinte cheie se pozitioneaza pe prima pagina in Google).
2. La update-ul din decembrie lucrurile au revenit la normal cat de cat, in sensul ca site-urile care au fost promovate puternic au depasit PR-ul site-ului mai putin promovat. Presupun ca pe viitor lucrurile vor deveni mai clare...insa mai am putin si deschid shampania de sarbatorire a 1 an de zile de la lansare.

ANOMALIE. Explicati-mi si mie cum este posibil ca la un blog cu PR 1, fara prea multa promovare generala, sa apara un articol publicat la jumatatea lui decembrie cu PR 2, in conditiile in care nu a fost promovat sub nici o forma acel articol? Oricat de maestru sa fii in "pagerank sculpting", din 1 nu poti obtine 2.

REPET - Articolul este nou (are 2-3 saptamani), si nu a fost promovat deloc, nu exista alte linkuri catre el.

Cine poate sa imi explice, stie intr-adevar cu ce se mananca PR. Adica probabil cineva de la Google.

#11
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
n-o sa-ti raspunda nimeni

#12
unu

unu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 05.11.2005

View Postdg74144, on 6th July 2009, 22:03, said:

5) in headerul paginii sa ai definite Meta-urile cu toate informatiile site-ului

5) n-are nici o relevanta pt google

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate