Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Din nou tensiuni între "Intact" și RCS&RDS ?!?

- - - - -
  • Please log in to reply
125 replies to this topic

#109
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Mi-e greu sa cred...

#110
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009
GSP exclusiv la boom/dolce? Unde sunt softpedic si flavi sa citeasca asta?...

#111
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008
V-am spus sunt doar zvonuri. Prietenul meu are un vecin care lucreaza la RDS. I s-a spus ca Antena 1 nu mai baga bani in liga 1, si ca RDS e pe pierdere. Asa ca vor sa dea la altii meciurile de fotbal.

Oricum pe cei de la DS nu ii poate condamna nimeni. Mult content, putina tehnica.

Edited by megafanro, 30 August 2009 - 17:49.


#112
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View Postmiki07, on 30th August 2009, 15:49, said:

V-am spus sunt doar zvonuri. Prietenul meu are un vecin care lucreaza la RDS. Ia spus ca Antena 1 nu mai baga bani in liga 1, si ca RDS e pe pierdere. Asa ca vor sa dea la altii meciurile de fotbal.
Pai cand au o dezvoltare asa exploziva ar fi foarte greu sa mai scoata si profit. Doar se stie. Ai facut investitii masive, nu ai profit in anul respectiv.

Edited by kineceler, 30 August 2009 - 14:53.


#113
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Cu surse din interiorul Boom nu pot inca sa confirm in totalitate... ceva se aude in privinta GSP dar nu se stie sigur cand si daca va intra la Boom (si daca va intra, va intra cu alt content ?)
Sper sa aflu mai multe saptamana viitoare...

#114
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Daca e real zvonul,ceea ce nu cred,sa vedeti cum hulitul GSP devine la gura unora supercanal de sport.Userii mai vechi stiu ce zic.

#115
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008
Mai multe site-uri si bloguri confirma ca Antena 1 e in criza!

#116
robi22

robi22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 16.04.2008
E criza peste tot...

Grupul Intact produce pt RCS/RDS meciurile din Liga1..

Aici e problema..La costuri.Costuri pe care RCS/RDS le considera mari.

Nu cred ca se va strica alianta chiar daca GSPtv  va intra si in alte retele..

RCS/RDS are in planuri achizitionarea(macar ca actionar majoritar) a unui post tv care sa aiba licenta la nivel national.

Nu cred ca aceasta colaborare ca continua dupa 2011..

Edited by robi22, 31 August 2009 - 00:43.


#117
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008
Se stie deja ca acest post va fi NTV.

#118
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

  

Quote

Liga I se pregătește să părăsească Antena 1.

CRIZA. Compania R.C.S. & R.D.S. va rezilia contractul cu Antena 1 referitor la transmiterea meciurilor din Liga I la fotbal, a anuntat ieri saitul reportervirtual.ro. Se pare ca postul din Baneasa este puternic afectat de criza economica si nu-si mai poate plati obligatiile financiare. In aceste conditii, partidele din campionatul intern vor putea fi urmarite la Digi Sport si Digi Sport Plus, televiziuni infiintate de R.D.S. & R.C.S. vara aceasta. Exista si posibilitatea ca unele optiuni din Liga I sa fie date...

Sursa: http://www.presaonli...a-1-693118.html
Sper ca Digi să transmită ca până acum campionatul național, nu ca  GSP. ;)
Oare, GSP TV :notangel:

Edited by megafanro, 31 August 2009 - 13:17.


#119
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

Liga I, neatractivă pentru televiziuni.


Consorțiul R.C.S.&R.D.S. - Antena 1 stă să se rupă, iar celelalte posturi TV nu se înghesuie să dea 10 milioane de EURO pentru prima opțiune.
  • Colaborarea dintre R.C.S.&R.D.S. și postul Antena 1, care au format consorțiul câștigător al drepturilor de televizare pentru meciurile din Liga I la fotbal, se apropie de final.
  • Surse din media susțin că televiziunea principală a trustului "Intact" și societatea de cablu vor rupe, până la finalul anului, contractul semnat în primăvara anului trecut, partidele din prima ligă urmând să rămână în ograda R.C.S.&R.D.S.
  • Tiberiu Lovin, jurnalistul independent căruia îi aparține blog-ul "reportervirtual.ro", prezintă informația ca sigură. Cele două părți implicate nu au putut fi contactate pentru a exprima un punct de vedere.
Dragomir: „Nu mă interesează dacă se rupe consorțiul”
  • Despărțirea nu se poate oficializa însă până când societatea de cablu nu va găsi un alt trust de presă care deține o televiziune cu acoperire națională.
  • Contractul încheiat cu Liga Profesionistă de Fotbal prevede ca un meci pe etapă, cel puțin, să fie difuzat de o televiziune care este recepționată de majoritatea abonaților.
  • Posturile lansate în această vară de R.C.S.&R.D.S., Digi Sport și Digi Sport Plus, pot transmite, eventual, opțiuni secundare. Dumitru Dragomir, președintele Ligii Profesioniste de Fotbal, nu pare afectat de perspectiva ruperii contractului dintre R.C.S.&R.D.S. și Antena 1.
  • „La ora actuală, oamenii sunt cu plățile la zi. Pe mine mă interesează mai puțin dacă se rupe consorțiul. Dacă Antena 1 nu va mai avea prima opțiune, avem alte soluții. Pot să găsesc o televiziune cu acoperire mondială, nu doar națională”, s-a lăudat ieri Dragomir.
  
  • Obligativitatea de a găsi un alt post cu care să se asocieze le revine celor de la R.C.S.&R.D.S., nicidecum celor de la L.P.F. Siguranța lui „Corleone” nu se bazează însă pe nimic solid.
  • În acest moment, nici o televiziune din România nu pare dispusă să preia opțiunile din Liga I deținute de televiziunile trustului "Intact", Antena 1 și GSP TV.
  • Antena 1 plătește 10 milioane de EURO pe sezon pentru prima opțiune, derbiul etapei, preț considerat exagerat de televiziunile rivale Antenei 1.
  
  • Pro TV nu este interesat de ofertă și dintr-un alt motiv: datoriile neachitate provenite dintr-un contract mai vechii. Avantajul postului din "Pache Protopopescu" ar putea fi legătura strânsă pe care o are cu Alexandru Oprea, directorul firmei de cablu.
Mitică n-a găsit sponsor
  • De altfel, Liga I este tot mai puțin atractivă ca facere. Nici până în momentul de față, competiția internă nu beneficiază de un sponsor, după ce anul trecut s-a asociat cu canalul Realitatea TV, care a cotizat cu 1,2 milioane de EURO.
  • Mitică înlocuiește însă cu brio îngrijorarea cu umorul său grosolan: „Am găsit sponsor pentru Liga I și îl anunț în premieră: fratele lu’ Dan Spătaru, P...a Spătaru”.
Sursa: http://www.evz.ro/ar...ru-televiziuni/

Edited by megafanro, 31 August 2009 - 16:24.


#120
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008
Zvon de ultima ora: Se pare ca TVR ar fi interesat, in goana dupa audienta, de optiunea 1, insa umbla de zor pe la CNA pentru a li se permite sa dea minispoturi in timpul meciurilor. Daca CNA le va permite, ei vor lua prima optiune. Daca nu se pare ca TVR nu va ramane fara sportul rege autoton. Vedem noi ce va iesi...

#121
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
Insistenta ta cu NTV-ul e gratuita.
E plin de oameni de la NTV din DigiSport. Daca vroiau postul de ce le-ar fi luat oamenii?

#122
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

View Postmtest, on 1st September 2009, 12:46, said:

Insistenta ta cu NTV-ul e gratuita.
E plin de oameni de la NTV din DigiSport. Daca vroiau postul de ce le-ar fi luat oamenii?
pt ca postul are si echipamente, care de transmisiuni, etc.

PS: v-am spus eu....

#123
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008
NTV produce meciurile pentru digi sport. De aia!

#124
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postmiki07, on 1st September 2009, 14:38, said:

NTV produce meciurile pentru digi sport. De aia!
Sau Studio Video Art :rolleyes:

Edited by megafanro, 01 September 2009 - 14:44.


#125
cally

cally

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 22.09.2008
Sabina Petre a preluat postul de director general peste divizia sport TV a Intact. Cristian Cretu - sef editorial
Sabina Petre, care din 2007 a ocupat mai multe posturi de conducere in cadrul trustului Intact, este noul director general al diviziei de sport pe zona TV a grupului, a declarat ea, miercuri, pentru HotNews.ro. Potrivit acesteia, Radu Naum, care a fost pana acum director al departamentului sport Antena 1-GSP TV, "va continua sa lucreze cu noi si va avea o emisiune", urmand ca detaliile in acest sens sa fie stabilite.

Pe zona editoriala, Cristian Cretu, pana acum sef la Sportul Antenei 1, preia atributiile de coordonare si la GSP TV, unde Cristi Zagarandiuc ramane redactor-sef, spune Sabina Petre.
Echipa ramane, fiecare cu experienta pe care o are", a declarat pentru HotNews.ro Sabina Petre. Fost director economic la TVR, aceasta a ocupat, de la venirea ei la Intact, in 2007, posturile de business manager pentru televiziunile din cadrul grupului, director executiv Antena 2 si director financiar pentru posturile de radio ale grupului.

In noua sa pozitie - "care nu a existat pana acum sub aceasta denumire" - de director general peste sport la posturile trustului (Antena 1 si GSP TV), "ma voi ocupa de tot ce poate sa tina de business, inclusiv colaborarea cu RCS-RDS", grup alaturi de care Antena 1 a format consortiul ce detine drepturile pentru Liga 1, spune Sabina Petre. "Cu RCS-RDS avem, in prezent, un parteneriat care merge mai departe, o relatie absolut corecta, ca la inceput, o relatie foarte buna in conditiile in care este bazata pe corectitudine", afirma ea.
sursa: hotnews

#126
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
Cand pui un contabil sef la sport, e destul de clar ce urmaresti.
Un exemplu mai mult sau mai putin similar este Vodafone si nu cred ca se mira nimeni de ce-a iesit.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate