Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Ajutor completare CERERE INVITATIE pentru viza R.Moldova

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
valealuiion

valealuiion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 14.08.2008
Salut! Nu stiu daca printre membrii forumului e vreun basarabean ce ar putea sa ma ajute sa completez un act pentru obtinerea vizei de intrare in Republica Moldova. Eu sunt un cetatean roman, iar sotia e originara din Basarabia.

Am asadar cateva neclaritati despre cum sa completez CEREREA INVITATIE luata de pe link-ul: http://www.mai.md/serv-ro/bir-migr/  ,  e vorba de acea invitatie care se obtine de la persoana fizica sau juridica, PRIN Biroul migrație și azil de la Ministerul de Interne Chisinau.

Stiti cumva cum ar trebui sa completez la urmatoarele puncte:
1) « Domiciliat.....(se indica tara, regiunea » :  scriu Romania si adresa postala sau regiunea Galati – Moldova ??)
2) Locul perfectării vizei (Chisinau?? Bucuresti?? RepublicaMoldova?Romania? Biroul  Migrație și Azil  al
Ministerului Afacerilor Interne R. Moldova?)
2) Intrarea în RM: din (Romania?)
3) Durata sejurului în Republica Moldova (cate zile sa scriu? As vrea sa am viza cu intrari si iesiri multiple dat fiind faptul ca persoana care ma invita e ruda cu mine, in urma casatoriei, respectiv socru)
4) Date despre șederea anterioară  în Republica Moldova în ultimul an (anul, luna, durata: ce as putea scrie aici? Cate zile am stat de la ultima intrare si pana la ultima iesire din Moldova??)
5) Asigurarea medicală va fi efectuată din contul (aici ce scriu? Din cate am inteles de la Consulatul R.Moldova de la Bucuresti, asigurarea medicala nu e obligatorie)
Lamuriti-ma, dragi frati de peste Prut care ati mai completat o asemenea invitatie caci sunt cu ochii in ceata ! Pun la atasamente si CEREREA de INVITATIE scrisa in Word ca sa vedeti mai usor despre ce e vorba.

Cu stima,

Ion

Attached Files



#2
RdCretu

RdCretu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.09.2005
Te rog sa anunti daca ai reusit sa te clarifici si care sunt pasii de urmat pt a obtine o viza de intrare in R.Moldova (ma simt groaznic si am o indignare mare cand scriu asta, dar .... aici s-a ajuns)

Edited by RdCretu, 10 May 2009 - 21:38.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate