Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Redirectionare SMS

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
etre

etre

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 01.10.2007
Buna, am o situatie mai ciudata cu telefonul Nokia, retea Vodafone.

Azi , cu telefonul pe masa , am observat  de mai multe ori ecranul activandu-se si afisand "Remis ... ", fara sa-l ating , fara sa-i fac nimic.
Dupa ceva verificari, am vazut in "Rapoarte remitere" la mesaje, rapoartele unor mesaje cu care nu am nimic de a face, catre un numar cunoscut, care persoana are acces la telefonul meu. Din ce banuiesc, alt numar, ii trimitea sms-uri prin intermediul numarului meu (???), aceste mesaje nu apar la mine la intrari, gasind doar iesirile mentionate anterior.

Am vorbit cu persoana respectiva si raspunsurile sunt evazive :)

In concluzie , se pot trimite SMS-uri intre 2 numere de telefon prin intermediul unui al treilea ? Si care ar fi castigurile ?

#2
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Era o chestie cu  trimiterea de sms-uri de pe cateva site-uri la care se putea pune orice numar de telefon. Nu stiu daca in prezent se mai poate asa ceva.

#3
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,384
  • Înscris: 20.10.2006
Se poate.

#4
crisstian

crisstian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 958
  • Înscris: 21.06.2004
Poate ti-a instalat cineva un soft de tip spy care trimite sms cu diverse info fara ca tu sa stii...
Ceva de genu: http://armspysoft.liedetector.ro/

#5
evertek

evertek

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 06.10.2008
Se poate si urmatoarea situatie in cazul in care ai un telefon cu bluetooth : poate ai dat accept la un prieten sau cuiva care se poate folosi de bluetooth sa preia control la telefonul tau fara ca tu sa stii asta si poate trimite chiar sms , copia agenda , copia mesajele tale sau chiar apela si astafara ca tu sa stii. Bineinteles asta presupune si ca acea persoana sa fie in apropiere de tine sa poata folosi bluetooth. Ar fi aceasta o situatie si daca e asa recomand dezactivare bluetooth si stergere din lista aparatele care apar asociate cu al tau.

#6
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,051
  • Înscris: 04.10.2005

View Postevertek, on Apr 22 2009, 21:18, said:

Se poate si urmatoarea situatie in cazul in care ai un telefon cu bluetooth : poate ai dat accept la un prieten sau cuiva care se poate folosi de bluetooth sa preia control la telefonul tau fara ca tu sa stii asta si poate trimite chiar sms , copia agenda , copia mesajele tale sau chiar apela si astafara ca tu sa stii. Bineinteles asta presupune si ca acea persoana sa fie in apropiere de tine sa poata folosi bluetooth. Ar fi aceasta o situatie si daca e asa recomand dezactivare bluetooth si stergere din lista aparatele care apar asociate cu al tau.
cum pot face asta?

#7
ramy85

ramy85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 05.09.2008
se mai pot trimite sms din outlook; dc folosesti outlook ai un buton prin care poti trimite sms prin intermediul unui nr de telefon direct din mail.ptr a trimite mail din outlook se face o singura data o setare, mai exact se inregistreaza nr de tel de pe care vrei sa se trimita sms iar pe acel nr primesti  un cod de activare.

#8
d0d00

d0d00

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,189
  • Înscris: 06.05.2015
Salut,am nevoie să redirecționez SMS de pe un abonament Digi către un prepay Vodafone,
Cum aș putea,o aplicație ok?

#9
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Sms forward însă trebuie să îndeplinească niste conditii


#10
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 06.03.2018

 etre, on 21 aprilie 2009 - 14:37, said:

Buna, am o situatie mai ciudata cu telefonul Nokia, retea Vodafone.

Azi , cu telefonul pe masa , am observat  de mai multe ori ecranul activandu-se si afisand "Remis ... ", fara sa-l ating , fara sa-i fac nimic.
Dupa ceva verificari, am vazut in "Rapoarte remitere" la mesaje, rapoartele unor mesaje cu care nu am nimic de a face, catre un numar cunoscut, care persoana are acces la telefonul meu. Din ce banuiesc, alt numar, ii trimitea sms-uri prin intermediul numarului meu (???), aceste mesaje nu apar la mine la intrari, gasind doar iesirile mentionate anterior.

Am vorbit cu persoana respectiva si raspunsurile sunt evazive Posted Image

In concluzie , se pot trimite SMS-uri intre 2 numere de telefon prin intermediul unui al treilea ? Si care ar fi castigurile ?


In primu rand verifica aplicatiile instalate pe sistem sa nu aibe permisiuni de trimis SMS

#11
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
E bine ca dai quote unui mesaj de acum 10 ani 😋

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate